Skocz do zawartości

Trudny wybór... Dziedzina CG


Gość Dynk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem studentem drugiego roku grafiki komputerowej i mam spory dylemat dlatego proszę Was o możliwą radę.

Sprawa wygląda następująco moją przyszłość na pewno chciałbym wiązać z grafiką 3D, najchętniej w studio, które zajmuje się tworzeniem gier. Ten rok jest dla mnie czasem dosyć stresującym przez wzgląd na czekające mnie praktyki, które chciałbym odbyć w którymś z Warszawskich koncernów growych. Co za tym idzie muszę mieć przygotowane bardzo dobre portfolio do wakacji ( praktyki zazwyczaj są właśnie wtedy organizowane). Pierwszym pomysłem na dziedzinę którą chciałem się zająć była Animacja. Ale jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju i wzbudza moją obawę, otóż od parunastu lat interesuje się fotografią. Jestem typem człowieka, którego fascynują rożnego rodzaju zjawiska świetlne, ogólne wzrokowe "przeżycia". I tutaj jest ten mankament, robienie animacji nie pociąga za sobą żadnych tego rodzaju "przeżyć", "doświadczeń". Przeraża mnie myśl o robieniu czegoś co mnie tak naprawdę w pełni nie usatysfakcjonuje.

Zwracam się do Was ludzi mam nadzieję bardziej doświadczonych ode mnie o radę z dziedziny 3D która mogłaby być wykorzystywana w produkcji gier i pasowała by bardziej do mojego typu zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Adek - no właśnie tylko ja jeszcze nie spróbowałem wszystkiego z 3D i chciałem prosić o radę osoby, które znają szerzej tą dziedzine i mogłyby mi coś podrzucić do spróbowania ;].

mallow - dziękuję :) Właśnie o taki typ odpowiedzi mi chodziło, tylko jest jedno "ale" czy zajmując się renderowaniem, oświetlaniem można pracować w studio z grami? Jak nazywa się osoba odpowiedzialna za tego typu rzeczy? Jeżeli chodzi o fotografię traktuje to jako hobby i nic więcej :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np Bobbie Chiu w 'The Perfect Bait' mowi ze jak komplenie nie masz pojecia ktora dziedzina sie zajacm to probuj kazdej po trochu, w koncu zalapiesz ktora kreci cie najbardziej.

 

Wydaje mi sie ze w rzeczywistosci tak to wlasnie wyglada, czesto nie zdajemy sobie sprawy z tego ze probujemy wszystkiego po trochu i nazywamy to 'jestem grafikiem, musze umiec wszystko na naszym rynku'.

 

Ja przez bardzo dlugi czas (jeszcze pol roku temu) wiazalem swoja przyszlosc z animacja (character animation). Lubilem animacje i do dzis lubie, ale po zmeczonym dniu pracy, gdzie przecietny kowalski zaklada kapcie i otwiera browara, ja odpalalem fumefx, krakatoa, tp. I dzis wiem ze to jest moja dzialka i staram sie juz nie tracic czasu na pozostale dziedziny.

 

Lece, pozdrawiam, powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę ;). Mogę powiedzieć, że zazdroszczę Ci tej świadomości jaką dziedziną chcesz się zająć ;]. Jest tylko jeden problem przynajmniej z mojej perspektywy, mówisz : "próbuj każdej po trochu" to chyba tak nie wygląda bo jeżeli chce się naprawdę zobaczyć jaka dziedzina co daje trzeba ją dosyć solidnie zagłębić. Ostatnio znalazłem dziedzinę 3D która wiąże się trochę z moim hobby i jest wykorzystywana w produkcji gier : Lighting Artist :), jestem ciekaw co to może zaoferować i spróbuje swoich sił w tym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności