× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Galerie na forum i inne rozważania...

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    No z tymi newsami to bardziej chodzi o coś w rodzaju RSSów. Akurat sporo osób chwali to sobie i wchodzą jak jest jakaś nowa treść.
    Z logowaniami na forum nie jest tak źle. Pytanie czy da się coś zrobić żeby zachęcić do komentowania. Zdarza się, że ciekawe prace gdzieś giną, zobaczymy z tą galerią na głównej czy to pomoże. Zdaje sobie sprawę, że to*żadne lekarstwo, ale zawsze jakiś kroczek. Bo nie wiem w jaki sposób zachęcić do komentowania (to nie problem odsłon - bo te są).

Łatwo teraz śledzić treści w internecie (alerty, brand24 itp..) i ogólnie panuje opinia, że jeśli zamieszczać prace tutaj to trzeba być*pro. Wielokrotnie to przeczytałem w kilku miejscach. Od wykopu po inne fora lub nawet facebook. I faktycznie. Początkujący mało tutaj pokazują i jeśli coś się pojawia w galerii to jest to (powiedzmy) dobre. Wiele przykładów widziałem również w dziale 2D (sporo wątków pojawia się dopiero jeśli autorzy czują, że ich prace prezentują w miarę dobry poziom - to pisze wiele osób wprost).

Z jednej strony można czuć się wyróżnionym, że max3d uchodzi za takie miejsce, ale z drugiej czy nie powoduje to właśnie pewnego rodzaju lęku przed komentowaniem.

Promowanie ciekawych prac na FB się sprawdza. Ale nie wszystko da się*tam wrzucać. Jak zachęcić do komentowania.
    adek | grafika | Śledź nas na: Twitter: twitter.com/max3dpl Facebook: www.facebook.com

Fruuuuu
    Złota Galeria Srebrna Galeria
    Awatar biglebowsky
    Podziękowania

Domyślnie

Przed komentowaniem raczej nie, bo czemu, prędzej przed zamieszczaniem. Ciężko się komentuje prace początkujących, najłatwiej odesłać do opanowania podstaw ale czy to nie jest zniechęcające?

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

A przed komentowaniem dobrych prac? No ciekaw jestem czy ta galeria coś da. Prawdę mówiąc samemu przeoczyłem sporo. Dopiero teraz przeglądając np. Architekturę widzę ile tam dobrych rzeczy:

http://max3d.pl/galeria/architektura/

... a komentarzy mało.
    adek | grafika | Śledź nas na: Twitter: twitter.com/max3dpl Facebook: www.facebook.com

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

Dobra. To zostawiam temat galerii i będziemy ulepszać części związane z serwisem i tym widokiem: http://max3d.pl/galeria/

Member
    Awatar pecet
    Podziękowania

Domyślnie

Łatwo teraz śledzić treści w internecie (alerty, brand24 itp..) i ogólnie panuje opinia, że jeśli zamieszczać prace tutaj to trzeba być*pro.
    Pamiętam, że zanim zamieściłem pierwszą pracę ok. 8 lat temu, wypytywałem się na podrzędnych portalach o 3d czy już moje prace się nadają na max3d ;) W sumie to nawet teraz, mimo że wykonuje wiele prac to nie zamieszczam na forum, bo nie uważam że są wystarczająco dobre, co najwyżej wrzuce do renderów testowych od czasu do czasu. Wrzucenie pracy do FW i otrzymanie kilku stron pozytywnych komentarzy to nadal uważam niezłe wyróżnienie.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Adek Zobacz posta
    (...) Kiedyś padła taka propozycja, aby np. uprościć dział POMOC. Ten dział działa całkiem nieźle, ale pytanie czy np. pozostawienie for dla każdego z programów jest dobre. Czy np. nie uprościć tego do jednego worka pomoc, a zakładając temat będzie się tylko wybierało oprogramowanie (jako prefix z listy do wyboru: 3ds max, maya).(...)
    Działów na forum jest rzeczywiście dużo. Mamy osobne kategorie do poszczególnych programów, a do tego osobne kategorie do konkretnych zagadnień. Załóżmy, że mam pytanie odnośnie modelowania w Blenderze. Gdzie mam pisać? W kategorii Blender? Czy w kategorii Modelowanie?

Rozumiem, że przedstawiony pomysł polegałby na zostawieniu tylko tych technicznie ponazywanych kategorii i np. w dziale Modelowanie znalazłyby się pytanie do modelowania we wszystkich programach, ale z prefixem, np. "Blender"?
    W obecnej sytuacji tych działów wydaje się za dużo, wszystko się chyba rozmywa trochę, parę wpisów tutaj, parę w innej kategorii. Natomiast pytanie czy po takiej zmianie byłoby łatwiej o odpowiedź na swoje pytanie. Czy można by np. przeglądać daną kategorią z filtrem po konkretnym prefixie? Żebym np. widział tylko tematy związane z Blenderem?
    www.next-planet.com - NEXT PLANET Agencja Kreatywna / GRAFIKA / ANIMACJA / MUZYKA / COPYWRITING
    www.slazinski.net - moje prywatne portfolio

Max3D.pl
    Awatar Adek
    Podziękowania

Domyślnie

pecet: no właśnie, pytanie czy to dobrze czy to źle. prac jest mniej niż kiedyś, ale faktycznie teraz więcej zamieszczanych jest ukończonych prac niż WIPów. A te ukończone często są na wysokim poziomie.

mallow: można już filtrować po prefixie. Sprawdz w dziale 2D. Może filtrować WIPy i teczki.

No właśnie. Jest bałagan. Był nawet pomysł, aby usunąć wszystkie działy i zostawić po prostu pomoc i jakby ktoś szukał odpowiedzi na pytanie tam byłby prefix. Ale no właśnie... są plusy i minusy. Ale to modelowanei to jeden z lepszych przykładów. Albo rendering.

Paweł Grzelak
    Awatar deshu
    Podziękowania

Domyślnie

Hejo.

Co do działu pomocy, to ilość poddziałów jest faktycznie dość upierdliwa.
    Często jest tak, że osoba pytająca o pomoc, nie wie czy jej problem sprawia 3d max, czy vray - a miejsce pytań dla maxa i dla vraya jest osobne. Ja oddzieliłbym pomoc hardware'ową, od software'owej. I tyle.

Pytań softwareowych nie ma aż tak dużo, i zazwyczaj pytający potrzebuje pomocy jak najszybciej. Wiec nawet jeśli starsze pytania będą szybko znikać na stronę drugą, to nie powinien być wielki problem.
    Mógłby być jakiś system podbijania wątków na początek listy. Powiedzmy raz na dobę, zakładający wątek miałby taką możliwość (żeby nie nabijał kolejnych postów).

Już właściwie nie wchodzę w sprawy sprzętowe, bo ileż można razy czytać takie same pytanie "Jaki laptop do 3000zł".

Ja miałbym takie dwie prośby:
    1. żeby na głównej, lista ostatnich postów była dłuższa. Bardzo często wchodze w wątki których sam bym raczej nie wyszukał (jak ten, na przykład)
    2. żebym mógł jakoś szybko (2, 3 kliki) znaleźć listę tematów które ja stworzyłem. Zawsze długo tego szukam. A nie chce sobie robić spamu subskrypcjami na maila.

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Adek podejrzewam ze pomysł komasacji całkowicie nie wypali przy dzisiejszym podejściu sporej grupy ludzi którzy nawet nie próbują przejrzeć tematów leżących koło siebie. Deshu podał świetny przykład tego zjawiska nie ważne ile mam kasy na sprzęt warto przeczytać co jest w innych watkach bo właściwie zmiana są tylko cyferki :) Podejrzewam ze to lenistwo intelektualne jeszcze by tylko spowodowało większe zaśmiecanie działów. Co do nie komentowania prac to może właśnie tak się dziej ze właśnie przyczyna jest ta pseudo elitarność ich a dwa duża cześć prac które sana wysokim poziomie ale nie pobudzających żadnych odczuć czy to pozytywnych czy negatywnych. Czasami od komentowanie odstraszaj sami autorzy którzy już nabrali takiego mniemania o swoim mistrzostwie że jeśli tylko człowiek coś nie tak powie to zostaje zmieszany z błotem. Powiem tak od razu przechodzi mi chęć komentowania takich prac wole się powykłucać z Kramonem bo przynajmniej jest zabawniej :) nie mówiąc o tym ze można się dowiedzieć wtedy najczęściej czegoś ciekawego szczególnie jeśli się włącza w to inni :)
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów