Skocz do zawartości

Gość gomjabbar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post! Postanowiłem za namową ludzi z Twittera, że podzielę się moją animacją, którą ostatnio (przez to że najpierw była sprzedawana w sklepie z animacjami NTT Docomo) wstawiłem na YouTube - prawie w rok po jej ukończeniu.

 

Animacja powstała podczas ostatniego roku studiów na Kobe Design University jako praca magistarska i filar portfolio. Więcej możecie przeczytać i zobaczyc na mojej stronie TUTAJ Zapraszam do oglądania:

 

 

[video=youtube;Ik-49KwSL-8]

 

 

Czas: 5 minut.

Format: 720p HD ready

 

Obsada:

-voice acting: 小倉 紀子 (Ogura Noriko)

-voice recording: 坂尾 千春 (Sakao Chiharu)

-muzyka: Doelman

-doradztwo: 大塚 英志 (Otsuka Eiji)

 

________________________________________________________

Wątek połączono z newsem: http://max3d.pl/artykuly/6173/

 

Right Places jest krótkim anime w pełnym tego słowa znaczeniu. Etiudą przepełnioną japońskim stylem animacji, przywodzącą na myśl takie dzieła jak „5 Centimeters Per Second”. To co zaskakujące, to fakt, że to krótkie dzieło stworzyła jedna osoba – Polak, Mateusz Urbanowicz.

 

Pełny tekst artykułu znajduje się tutaj.

Edytowane przez Adek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tam lubię robić animacje w Fotoszopie. Jest na swój sposób prosty, dostarcza to co potrzebne: silniczek z klatkami, warstwy z obsługą przeźroczystości, pędzel, piórko i kolory. Wszystko czego trzeba. Do robienia pencil testów co prawda już używam zazwyczaj innych programów, ale Fotoszop to spoko soft przy czyszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tła faktycznie super. W mandze zawsze drazniła mnie ta oszczędność klatek ale tła naprawdę robią wrażenie, podziwiam solidność wykonania w szczególności. Tylko kamera w większości w m oje gusta, ale po zdjęciach na blogu widzę, że taki po prostu masz styl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem mangi i anime, ale ten film naprawdę mi się spodobał. Może nie do końca rozumiem o co chodziło w fabule, ale plastycznie jest to naprawdę urzekające. Tła rzeczywiście genialne, ale postacie i animacje też bardzo fajne. Naprawdę kawał dobrej roboty - w pojedynkę coś takiego zrobić… Szacun!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co bardziej mi imponuje - tla, animacja, czy fakt ze nauczyles sie Japonskiego w pol roku. Chyba to ostatnie. Szacunek za tradycyjne media.

Usmiechnalem sie kiedy przeczytalem o szukaniu pracy na Slasku. Kawal czasu temu z tej samej przyczyny wyjechalem z Polski. Slask zdaje sie slabo kochac swoje dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@plasti

Trochę bez sensu, to prawda. Ale chodziło mi o coś jak "to jest bardzo pixarowe, a nie jak byle animacja komputerowa".

To miał być komplement dla Autora, że zrobił coś w charakterystycznym urzekającym stylu studia Ghibli, a nie jakąś tam kreskówkę z japońskimi napisami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jak hołd dla 5cm per second - identyczny styl animacji, dźwięku i bardzo podobna fabuła. Brakuje mi tutaj trochę oryginalności. Jest to kopia Shinkaia, perfekcyjna i to trzeba docenić, bo to jeden z lepszych reżyserów anime (o ile nie najlepszy), ale wciąż kopia. Co do samego filmu to b. mi się podobał. Świetna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności