Skocz do zawartości

2x24" Dell U2410, czy U2412M


blood_brother

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed zakupem monitorów dla siebie. Niestety nie mogę się doczytać nigdzie, czy lepiej kupić nowe U2412M, czy używane U2410. Cenowo wychodzi podobnie, z lekką korzyścią na rzecz U2410. Wykorzystanie: 3d i czasem compo. Może ktoś macał oba modele i jest w stanie wskazać ten "lepszy"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Eeee.... bez przesady. 2410 jest faktycznie jasny, ale to przeszkadza gdy pracujesz w nocy i zgasisz wszystkie światła w pokoju.

Mam przed sobą obydwa monitory.

2410 - bardzo ostry, wyraźny obraz, naturalny kontrast i nasycenie. Sam monitor dosyć masywny i ciężki ale dobry mechanizm regulacji wysokości, tak że jednym palcem przesuniesz ekran w górę lub w dół. 4 portowy hub USB, który się przydaje (przynajmniej mnie), fabryczna kalibracja kolorów. Używam od ok. półtora roku.

2412M - to jednak inny typ matrycy, mniejsze możliwości predefiniowanych ustawień wyświetlania, brak USB. Ale ogólnie rzecz biorąc do typowych zastosowań (nie obróbka zdjęć, cyfrowe malowanie) jak dla mnie wystarczający. Kontrast trochę mocniejszy (przy tych samych ustawieniach jak 2410). Mam go podłączony jako dodatkowy monitor, do komputera gdzie 1 monitor to U2413 i nie udało mi się tak go wyregulować, żeby obraz był identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji tego, że rozmowa toczy się o jednym z monitorów, którym jestem zainteresowany to pozwólcie, że się dołączę.

Mianowicie, noszę się z zakupem monitora od jakiegoś czasu, ale z racji ograniczonych funduszy chciałbym wydać do 1000zł, tak więc byłaby to jakaś "budżetówka".

Monitor miałby głównie służyć do grafiki 3d, wizualizacji, jakiś film czasem. Od razu mówię, że nie siedzę po nocy w całkowitych ciemnościach, zawsze z zaświeconym światłem. Do tej pory zastanawiałem się nad dwoma modelami:

- LG IPS237L-BN

- Dell U2312HM (ew. trochę dopłacić i kupić U2412M, jak domniemam jest na podobnej matrycy.)

Obydwa w miarę zbliżonej cenie. Za Dellem przemawia do mnie solidniejsza podstawka, obudowa, jednak będę musiał przejściówkę kupić dodatkowo, bo nie mam gniazda DVI-D.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie koniec końców jadą NECi.

 

@majeranek: nie pomogę odnośnie modelu, ale na Twoim miejscu szukałbym czegoś w 24" i 16:10 (np. wspomniany przez Ciebie U2412M). Niby tylko 1" i 120px różnicy, ale dla mnie to spora różnica i nie wygodnie mi się pracuje na 23". Także jeszcze przemyśl, tym bardziej, że raczej nie kupujesz monitora na pół roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majeranek

Jak nie masz kasy to bierz U2412M. Jak masz możliwość dołożyć (czy część w ratach) to bierz tego NEC-a. Od LG z daleka (monitora oczywiście).

@blood_brother

Absolutnie trza to skalibrować. A jak masz 2 to obowiązkowo. Te monitory można ustawić sprzętowo - to ewenement w tej cenie. Broń Boże samemu. Usługowo. Np. tutaj http://zarzadzaniebarwa.pl/kalibracja-monitorow-2/ albo tu tylko dużo drożej http://monitory.mastiff.pl/kalibracja-3/us/kalibracja-monitora-1923.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności