Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No czy lepsza to bym polemizował ale cała sztuka to nie stracić tego "świeżego" feelingi ze szkicu co jest trudne nie ukrywam. Skrzydła fakt powinny być większe. Dzięki, uwagi uwzględnię next time na pewno. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy lepsza to bym polemizował

Pewnie masz racje. Mialem na mysli, ze w finalnej wersji ogonem odprowadzasz widza w miejsce gdzie nic sie nie dzieje - w sumie poza obrazek. Wiecej przez to ogladania pazurow, gdy wzrok wraca do kompozycji, niz całej grafiki. Gdyby Graft nie wspomniał o SF, to bym nie zauważył, bo oko zostało na dole i całowicie zignorowałem jezdzca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komiks na Mfkig i kilka stron w samym tuszu. Praca powstała w sumie przypadkiem w ramach treningu komozycji po przeczytaniu "Framed Ink". Zrobiłem ze 3 strony i stwierdziłem, że można by spróbować stworzyć jakąś prostą historyjkę.

 

comic%2Bpage%2B2.jpg

comic%2Bpage%2B3.jpg

comic%2Bpage%2B5.jpg

comic%2Bpage%2B6v1.jpg

comic%2Bpage%2B8.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B1_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B2_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B3_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B4_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B5_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B6_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B7_internet.jpg

Robert_Ryminiecki_komiks_strona_%2B8_internet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klawe, ile czasu to zajęło?

Graficznie mi się podoba, jest w tym jakiś ciekawy klimat. Historia dosyć tajemnicza. Jeśli chodzi o warstwę komiksową, to jest dla mnie nieco chaotycznie. Postać raz z przodu, raz z tyłu (z inną sylwetką), nie wiadomo czy stoi czy idzie. Czasem ciężko ją znaleźć w kadrze. Wszystko da się zrozumieć, ale brakuje w tym płynności. I liternictwo, czasem uparcie schowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna historia do grafik. Wizualnie pyszne.

Do typo bym sie jednak nieco przyczepił. Pewnie miałeś jakąś koncepcję na ułożenie ale czytający tylko widzi nierówne marginesy (szczegolnie te teksty przy krawędziach).

Przydałaby się jakaś koncepcja, która byłaby w linii z czytającym (rozumiałby zabieg typograficzny) albo przynajmniej nie rzucała sie w oczy niekonsekwencja.

Np. przy 'niektórzy sądzą, że Ziemia...' - masz inny górny, lewy, prawy i dolny margines dla pola tekstowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki za feedback. Zwróciliście mi uwagę na rzeczy o których w ogóle nie myślałem robiąc te prace tak szczerze a teraz mi się wydają oczywiste (jak typografia np.)

 

Sayja: Szczerze nie pamiętam bo zacząłem to robić dawno temu. Z reguły też po 1-2h dziennie po robocie więc ciężko stwierdzić. Myślę, że jestem w stanie taką stronę dziennie machnąć jak bym miał zrobiony wcześniej layout i pewnie 2 dzień na kolor + poprawki. Więc średnio chyba z 2 dni na stronę. Ale podejrzewam, że sumarycznie było to dużo więcej bo jednak to pierwszy świadomie robiony komiks w życiu więc dużo poprawek było:D Co do tych kadrów to aktualnie robię storyboard w robocie więc coś bym zmienił i poprawił bo widzę jakieś błędy ale z tego kadrowania i prowadzenia historii to akurat jestem zadowolony. Nad płynnością popracuję - obiecuję.

 

Olaf: Dzięki i powiem szczerze otworzyłeś mi oczy na te liternictwo. To jest mega oczywiste a powiem szczerze, że robiłem to kompletnie bez planu:D Co teraz mi się wydaje faktycznie amatorskie i aż dziwne, że tego wcześniej nie zauważyłem. Pewnie za bardzo się skupiłem na warstwie wizualnej bo jednak traktowałem to jako ćwiczenie a jest to mega ważne. Dzięki!

 

polka dot: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wporzooo! ale troche popaplamy :D

 

historia brutal typiczna, niby na czasie ale nadal ;d no ale pomimo tego wciaga :D jako wstep do czegos wiekszego byloby git!

 

wizualnie spoczko chociaz nie moja jazda. w kadrach i ogolnie planszach duza roznica jakosciowa - od supcio po wtf. np jak koles sie wspina - cala strona to 3 szerokie kadry, praktycznie takie same, zarowno w wymiarach jak i zawartosci (przy tak krotkiej zamknietej formie nie za bardzo zabieg). ostatnia plansza (tez to samo zzz :D) jak pierwszy raz tylko rzucilem okiem wydala sie z zupelnie innej historii - po przyjrzeniu sie tez nie jest idealnie - z katedry/zamku jest jak dla mnie nagle przeskok w pustke. ogolnie to tak zle nie robi to kadrowanie, bo caly komiks jest statyczny, taki pokaz slajdow - again, jako wstep do czegos wiekszego robiloby robote good.

ale kolorystyka i klimacik nieźle to wszystko skleja, kompozycja git, wszystko jest dosc czytelne, ladny balans czerni i bieli.

 

aha no i typo tragedia (jak juz ja wogle widac :D) - dymki w klimacie by tu ladnie weszly imo i bardziej odreczne literki ;d

 

nie wiem, moze brzmi to jak pocisk, ale jako calosc mi sie podoba. ja sie nie znam szczegolnie na niczym wiec poprostu opisalem jak to czuje, wez z tego co uwazasz za pozytywne :D

 

no i dzialasz wiecej!

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dragon rider bardzo miły w odbiorze. Mógłbyś trochę poeksperymentować z odcieniami błękitu w świetle odbitym zamiast czerni. Teraz jest tak bardziej komiksowo, co w sumie pewnie jest bliżej założeń, jakie sobie przyjąłeś. Troszkę uciekają miejscami proporcje w tych szkicowanych twarzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale praca pochłania i człowiek ma czas tylko na jakieś krótkie studia po pracy. Wrzucam jeden z nich:

 

robert-ryminiecki-blood-and-amber-my-take-final-3.jpg?1542052628

 

a tutaj wstępny szkic z pociągu

 

robert-ryminiecki-sketch.jpg?1528917174

Edytowane przez rymin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej wszystkim, chyba warto by odświeżyć trochę teczkę:) Od jakiegoś czasu zacząłem używać więcej programów 3d więc pewnie będę trochę wrzucał prac z Blendera i Fusiona. Na poczatek kilka broni zrobionych podczas nauki tego drugiego.  

handgun toon0.jpg

 

 

rifle toon.jpg

 

 

smg artstation.jpg

Edytowane przez rymin
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ostatnio swoje stare prace i zrobiłem overpaint żeby sprawdzić czy coś przez te lata człowiek się poprawił:) Skupiałem się głownie na kolorach bo to u mnie zawsze kulało. Czasem pracuje się codziennie i nie zauważa postępów ale jak się porówna takie prace to widać ,że idzie to w dobrą stronę. Najfajniejsze jest to, że od kilku lat prawie w ogóle nie maluję takich rzeczy, bardziej człowiek robi te concepty, szkice i 3d w robocie a progress w malowaniu też jest. Także grunt to ciągle pracować a te skille będą się uzupełniać mam wrażenie:) Postaram się też regularnie updatować teczkę bo jest mocne postanowienie robienia większej ilości swoich rzeczy.    

snow study_overpaint.jpg

dragon raider — Odzyskano.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Destroyer said:

Fajnie wyszło! Blockout w Fusion ale 360 a nie black magic? 🙂

Oczywiście Fusion 360:) Jak człowiek robi w jednym sofcie to dla niego oczywiste że jest tylko jeden "Fusion":) Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, KLICEK said:

bardzo fajne 🙂 bardzo mi sie podoba ogolna prezentacja 

Dzięki! Zamysł jest taki żeby zrobić taki "udawany" katalog różnych towarów i później sobie druknąć dla frajdy(a może będzie służyć jako portfolio). Trochę gunów już jest, teraz mechy, drony itd. Ale przy obecnym tempie to jeszcze kilka lat:) Ta prezentacja nie pomaga niestety bo trochę nad tym schodzi ale fajnie się wyróżnia mam wrażenie.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności