Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Trochę nierówne masz te prace. Niektóre są niezłe, niektóre zupełnie słabe. Nawet w obrębie jednej pracy, często są fragmenty całkiem dobre i zupełnie kiepskie. Od początku:

 

1. Grzyby - Drzewa i grzyby wyszły przyzwoicie i ciekawie. Droga jest strasznie płaska. Te owalne kamienie wyglądają jakby były tylko namalowane na płaskiej gładkiej drodze. Postacie w tle, z niewiadomych przyczyn są zupełnie czarne. Tło jakby zrobione od niechcenia, przechodzące w jakieś jasne szarości psuje zagadkowy klimat pierwszego planu.

 

2. Statek - Tutaj tło bardzo mi się podoba, mimo że nie jest jakoś super dopracowane to prezentuje się nieźle, jest pocieniowane wyraźnymi pociągnięciami. Sam statek jest natomiast cieniowany strasznie ostrożnie, nie widać rozróżnienia materiałów ani działania światła odbitego. (głównie niebieskiego od nieba).

 

3. Martwa - zupełnie w porządku

 

4. Zielony koleś - słabe cieniowanie, średnio dopracowany koncept, ogólnie wiele różnych niedociągnięć.

 

5. Kreatura - znowuż jakieś chaotyczne, delikatne cieniowanie. Brak jakiegoś znaczącego pokazania materiałów, nienaturalnie jaskrawe dziąsła, które powinny być w cieniu.

 

6. Cyklop - mało dopracowany.

 

7. Twarz - zdecydowanie za dużo cieniowania szarościami a za mało różu i czerwieni - proponuję pomalować trochę ciała z fotek ze szczególnym naciskiem na obserwację kolorów.

 

8, 9 , 10.... w następnych pracach przewijają się podobne błędy i niedociągnięcia

 

Ćwicz dalej i wrzucaj postępy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi się karykatura podoba (o ten obrazek: http://artisart.blog.com/files/2014/01/comic_face_maciej-copy41.jpg ) ma w sobie coś naprawde rozwalającego. chętnie zobaczyłabym więcej tego typu rzeczy bo widać że fajnie o bryle myślisz podczas rysowania takich portretów :D Rysuj dużo, masz ciekawe pomysły i nie boisz się eksperymentować. to są bardzo dobre cechy, prędzej czy później zaczniesz robić postępy, grunt to być systematycznym i się nie poddawać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QbisieQ,

 

ciesze się z Twojej korekty,

niebieski od nieba dla statku zrobiłby sporo,

czarne pstacie dodałem na zmeczeniu,

(popracuje nad nimi jeszcze)

Bardzo cenne dla mnie uwagi,

jestem niezmiernie wdzieczny :)

 

telthona,

 

Dobrze ze coś Ci sie podoba, dodałaś mi otuchy,

jeszcze sie troche z tym szarpie ale bedzie lepiej,

pomału ale do przodu;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego natrzaskałeś widzę :) Najlepszy jest ten ostatni, ale jakoś nieszczególnie mi się kojarzy ze starwarsami (wygląda bardzej jak protos ze starcrafta?). design jest trochę przekombinowany: np te karwasze zionące parą bym chyba sobie podarowała bo za dużo rzeczy w designie świeci. Generalnie świecące elementy designu moga być bardzo ok, ale w momencie kiedy te elementy są bardzo duże, to skupiają na sobie całą uwagę widza.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szkice ołówkiem i tuszem to stare są :P. Co do postaci to dokładnie, przekombinowałem dlatego poprawie ta postać, zdejme mu te swiecidła aby wygladał lepiej.. To taki experymentalny projekt. Chodziło o wymyślenie nowej, nieistniejacej w sadze starwars postaci do lords sith. Dzieki za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę :) od razu lepiej wygląda ten sith :)

 

co do tych czarnobiałych prac: najlepiej wypada ta podwodna scena, ma ciekawą kompozycję i dużo się tam dzieje. Warto byłoby jednak trochę to uspokoić, usunąć część zbędnego detalu by mocniej skupić uwagę widza na postaci.

 

co do karykatury: skupiłeś się na 3 rzeczach jednocześnie: bardzo nasyconych kolorach, bardzo wyrazistych kształtach i renderingu. Ale walor jest bardzo niewyrównany i płaski :) Jak zdesaturujesz pracę to zobaczysz jak słabo wygląda walor tego portretu w porównaniu z tymi ćwiczeniami czarnobiałymi które pokazałeś wyżej :)

 

pan w czapce natomiast całkiem fajnie wyszedł, widać że się przyłożyłeś do twarzy :D

 

fajny i solidny up :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radziłbym ci na zmniejszyć liczbę własnych prac i skupić się na podstawach - perspektywa, anatomia, światło. Zacznij rysować sobie martwe np. ołówkiem. Polecam też książki Loomis'a i Gurney'a. " - nie zgodzę się z tym zdaniem, nie każdy musi przechodzić tą samą drogę żeby osiągnąć ten sam cel. Owszem to może pomóc, może przyśpieszyć ale też może zabić twoje podejście do rysunku które jest inne niż wszystkie. Narazie twoje obrazki to koszmarki ale nie zniechęcaj się tylko rysuj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z wami, trzeba malowac i przypominac sobie abecadło, ale inwencja i chec wyrazania sie i wolnosci twórczej jest ogromna i nie mozna tak po prostu jej stłamsić na rzecz podstaw. Więc jade ogólnie z tematem i podstawy i swoje obrazy w wiekszej mierze bo tak ;D Koszmarki nie koszmarki, rysowac malować chcę i to robię niezaleznie od niepowodzeń i nieprzychylnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię całkowicie z nich zrezygnować, ale bez pewnych źródeł można w nieskończoność ponawiać pewien błąd, nie rozumieć do końca tego, co się robi i znacznie wolniej o ile w ogóle robić postępy. Żeby pisać książki, najpierw uczymy się pisać pojedyncze słowa i zdania, a żeby grać na gitarze w najpierw uczymy się podstawowych chwytów i na to chyba nie ma mocnych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz. Niektóre obrazy robie szybko, speedpainting nie jest taki łatwy jak by się mogło wydawać.. czasami wychodzą brzydkie obrazy, ja to nazywam podmalówki. Wiadomo, że w wiekszości przypadków im więcej czasu poświecasz na obraz tym lepiej on wygląda.. Chodzi o to że z tej "słabej", odpychajacej Cie pracy wychodzi ta lepsza ;) chyba że jesteś mistrzem, wtedy od razu malujesz pieknie a każde pociagnięcie pedzla jest perfekcją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności