Skocz do zawartości

[FD] Rybi detektyw


mookie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano (edytowane)

Dzięki za komentarze, to dla mnie prawdziwa motywacja do dalszej pracy, tym bardziej, że czas nagli i naprawdę trzeba przyspieszyć, żeby zaoszczędzić sobie bezsensownej nerwówki.

 

Zacząłem prace nad shaderami bohatera. Będzie to taka właśnie paleta kolorów; refleksy na oczach zrobię z innej warstwy renderu, więc obecne są złe i nie wyglądają ładnie. Pogmerałem też w ustawieniach HDR-ki i teraz uzyskałem za jej pomocą ciekawsze, kontrastowe oświetlenie.

 

 

38_zpsadfa7bb7.jpg

Edytowane przez mookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jego mina, to rewelacja. Swietnie udało ci się uchwycić taka mieszanke podejrzliwości, nacisku i takiego uczucia pewności siebie jak się nieraz ma, kiedy ktoś wciska Ci kit i wydaja mu się, ze ty o tym nie wiesz.

No mocno lecisz, mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mają racje z 'obślizgłością' rybiego detektywa. Lekko mokry byłby dobry, tym bardziej że nie ma łusek na ciele przez co mógłby wyjść mało przekonująco. I na powieki dałbym większy specular niż na reszcie ciała.

Jedziesz dalej bo świetnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, akurat ryba jest już na ukończeniu, więc niedługo pokażę gotowe materiały. Rzeczywiście na ostatnim obrazku detektyw nie jest jeszcze oślizły, ale jak napisałem, dopiero zacząłem wówczas prace nad shaderami i ani odbić, ani bumpa tam być nie mogło (poza oczami).

Pozostanie mi już tylko skromne zagospodarowanie ściany w tle i postprodukcja. Czas nagli, ale powinienem się wyrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha ta ryba jest świetna! Jest bardzo fajnie, ale "ręka" coś dziwnie wygląda albo mi się wydaje. Zapewne w postprodukcji coś pokombinujesz i będzie tylko lepiej. Może dodasz jakąś ślinę i puszkę zanęty/kukurydzy gdzieś? :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

powinien przemówić głosem Humphreya Bogarta... "czy to wygląda jak sokół maltański" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda super. Mam tylko uwagę co do tego niebieskiego światła dopełniającego z lewej strony. Trochę jest chyba za mocne. Takie niebieskie przepalenie się zrobiło. Spójrz na ten render przez lekko zmrużone oczy. Wtedy kolory trochę się gubią i bardziej widać walor - zobaczysz, że to błękitne doświetlenie bardzo się wybija. Podobnie błękitny blik na lampie po prawej. Trochę to rozbija kompozycję.

 

Co do kompozycji mam jeszcze jedną uwagę. Za bardzo ucięty mi się wydaje ten kadr na dole. Trochę więcej biurka mogłeś pokazać. Większość elementów na biurku jest wyrównana do dolnej krawędzi kadru. Spróbuj czy nie lepiej będzie to wyglądać, jeśli kadr trochę powiększysz na dole oraz jeden z elementów przesuniesz bliżej, żeby nie były tak idealnie na jednej linii rozmieszczone. Wtedy też pojawi się rozmycie pierwszego planu i w ogóle będziesz miał 3 plany. Teraz masz 2. Na pierwszym wszystko masz ostre, a w tle masz rozmycia. Przez to trochę spłaszczasz obrazek. Wysunięcie jakiegoś elementu bliżej kamery i rozmycie go powiększy efekt przestrzenności.

Edytowane przez mallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym światłem to czysty przypadek; jest to emiter tylko i wyłącznie dla refleksów na oczy, a niechcący wyszedł mi na cały render. Nie ma jednak tego złego, bo takie światełko, tylko słabsze i ciemniejsze, ładnie kreśli bryłę detektywa, więc je po modyfikacjach zostawię.

 

Starałem się również wrzucić coś na pierwszy plan i nieco rozmyć, ale bezskutecznie, musiałbym zupełnie zmienić ogniskową i kadr, a na to nie mam już za wiele czasu. Oczywiście zawsze mógłbym rozmyć nieco lampkę albo wiatrak, ale strasznie nie chcę tego robić. Może jeszcze coś wymyślę, o ile czas pozwoli.

 

Co do płetwy to sam nie mam przekonania, podobnie jak w przypadku kompozycji - jeśli zdążę, przerobię.

 

Dzięki za komentarze, kolejny post z obrazkiem pewnie będzie już wielkim finałem (oby)!

 

Puszka zanęty jest genialnym pomysłem, może podmienię kubek na właśnie coś takiego, dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się podoba. Do kapelusza można by domieszać sterując frenelem troszkę velvet shadera, żeby zrobićł się bardziej zamszowy, ale to już nie będzie miało dużego znaczenia, tak tylko pizę, że można-by. Jeszcze raz bardzo mi się podoba. W cycles robiłeś? Tak mi się zdaje, że pisałeś, że będzie w cycles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym światłem to czysty przypadek; jest to emiter tylko i wyłącznie dla refleksów na oczy, a niechcący wyszedł mi na cały render. Nie ma jednak tego złego, bo takie światełko, tylko słabsze i ciemniejsze, ładnie kreśli bryłę detektywa, więc je po modyfikacjach zostawię.(…)

 

Tak, lekko osłabione to na pewno zostaw. Bardzo fajnie tu pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, świetne wykonanie - czekam na finał! Jedyną rzeczą, którą moim zdaniem powinieneś poprawić (nie wiem czy przy samym renderingu czy w post produkcji) jest trochę odstający od wszystkiego wieszak w tle, który niepotrzebnie przyciąga uwagę (moją przynajmniej). Chociaż pewnie DoF załatwi sprawę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mookie ! fajna scenka ci wyszła ! alee tak odemnie jedno spostrzerzonko czy nie dało by rady zagrac w tle troszke innymi odcieniami niebieskiego bo wszedze w scence ten sam niebieski ?? no nie wiem tak sobbie mysle :) przez to sie robi jakby płasko :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu uporałem się ze wszystkim; tym samym bardzo dziękuję za wsparcie w wątku i wszelkie uwagi na temat postępu prac. Jak zwykle udział w konkursie był czystą frajdą, tym bardziej, że w tym roku został tak świetnie obsadzony. Bez względu na rozstrzygnięcie cieszę się, że udało mi się po dłuższej przerwie zrobić coś dla siebie, a przy okazji nauczyć czegoś nowego. Tak więc powodzenia i gratulacje na ręce tych, którzy sfinalizowali swoje projekty.

 

Przypomnę opis z pierwszego posta:

 

W świecie przyszłości, zatopionym przez morza i oceany, kontrolę nad naszą planetą przejęły ryby, praca ta więc będzie przedstawiać rybiego detektywa w swoim rybim biurze, rozpracowującego kolejną rybią zbrodnię.

detective_of_the_future_zps8adb1138.jpg~original

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest parę rzeczy, które wyglądają średnio, na przykłąd koszula o grubości kartki papieru, czy niektóre materiały. Ale w całości wygląda całkiem fajnie.

 

Czy tylko ja jestem tutaj tak stary, żeby pamiętać serial Fish Police? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie doceniałem tej pracy, bo nie do końca gustuję w humorystycznych wariacjach na tematy, które mogłyby się obronić bez tego, ale tu chylę czoła. Szczegóły, smaczki (mapa, zdjęcia), wyraz "twarzy", poczucie humoru, wszystko tworzy tak perfekcyjnie skomponowaną całość, że pozostaje jedynie zatrzymać się, usiąść i patrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota mookie. Oryginalne podejście do tematu, brak mechow, androidów etc. Jest kilka błędów technicznych, ale całościowo prezentuje się bardzo fajnie :) Dobry pomysł i przerażająca wizja przyszłości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super praca :)

Widać kunszt w materiałach, teksturach, renderze etc. ale mi fantazji w interpretacji tematu trochę zabrakło. Tak... oczywiście jest. Czołówka jak dla mnie. Materiały to największy plus, świetnie się prezentują, aż się dziwię jak blender się udoskonalił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W głosowaniu masz mój głos - to pewne! Absolutna czołówka, głównie za sprawą zrobienia czegoś innego niż robotyka i future-zabawki :)

Klimat miażdży i tyle! Mina detektywa - bezcenna. Za humor przybijam Ci wirtualną piątkę :D High five!

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł i dobre wykonanie, bardzo mi się podoba twarz rybostwora, ma charakter. Ubrania trochę gorsze. Światło jest trochę zbyt równomierne, można było trochę śmielej zagrać mrokiem i ostrym światłem z lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności