Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 120

Wątek: Teczka 3D: Anatomia i te sprawy

Member

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Takie tam buźki. Może niedlługo wrzucę coś trochę grubszego, ale na razie nie mogę tego dostatecznie skończyć.

Można komentować ;)
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Mouth001.jpg
Wyświetleń:	1097
Rozmiar:	40.3 KB
ID:	94488

I turntable (nie wiem czemu nie wgrało większej jakości.. no cóż)

Mam problem zmienić główną miniaturkę w poście. Pomoże ktoś? Robię wg. instrukcji i nic to nie daje.

Member
    Awatar rice
    Podziękowania

Domyślnie

w pierwszym poście dodaj załącznik nie wiekszy bodaj niż 100x100, ćwiczenie całkiem spoko ale jednak radziłbym stworzyć twarz i później na niej eksperymentować różne warianty

Member

Podziękowania

Domyślnie

No i jest w pierwszym poście miniaturka - 100 x 75 a bierze z któregoś z dużych obrazków..

Co do rzeźbienia całych twarzy, zgadzam się.. Na boxie nie widać ani proporcji ani nic, tylko kawałek mordki. Ale o to w sumie chodzio.
    Portrety cały czas dłubie, jakieś tam. Ale nic do pokazania na razie.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Małe studjum przed snem - tors kobiety, tylko front.
    Mam nadzieję, że się wam spodoba.

Nazwa:	feme_torso.jpg
Wyświetleń:	1775
Rozmiar:	24.3 KB
ID:	94741

Member

Podziękowania

Domyślnie

Nazwa:	full.jpg
Wyświetleń:	2177
Rozmiar:	98.2 KB
ID:	94795

Wcześniej wzorowałem się tylko na jednym zdjęciu co poskutkowało dysproporcjami, złą sylwetką. Piersi mają dziwny kształt, sutki rozciągnięte w pionie, obojczyk całkowicie źle (duża różnica w długości, zły kształt, którego nie widać na obrazku)

Tutaj trochę dołożyłem różnych fotek, trochę patrzyłem do książek.
    Zmieniłem proporcje, obróciłem ręce do bardziej naturalnej pozycji. Trochę to ciężko wychodzi z dynamesh ale nic co nie dało by się przerobić na takim etapie pracy.

Powoli dodaję kończyny - uda, ręce. Uda pozwoliły na dokończenie i dopełnienie pośladków.
    Nie jestem pewien co do proporcji rąk ale teraz nie chce mi się szukać.. chyba długość dolnej ręki z dłonią to dwie głowy a kość ramienia trochę ponad głowa. Trzeba to sprawdzić.

Uwaga na głowę, robiona całkowicie z wyobraźni, więc pewnie jest masa problemów. Włosy na szybciuchno, żeby nie dawać łysej główki.

Na razie nie podoba mi się klatka piersiowa (jest jakby za szeroka z boku); piersią należy się trochę więcej uwagi,
    nie tak jest m. skośny brzucha,
    no i przedni brzucha się zdeformował i mięśnie są porozciągane podczas modyfikacji proporcji.

Co mi się podoba to pośladki, piersi. Palce na razie sprawiają wrażenie poplątanych>

Piszę to, żeby lepiej przeanalizować pracę, którą wykonałem i zmiany jakie nastąpiły. Może ktoś jeszcze się czegoś nauczy?
    Na dziś i tak koniec.
    Jeśli takie pisanie jest bez sensu, dajcie znać, nie wrzucam tego tylko dla siebie.

Jeśli macie coś do powiedzenia to śmiało (motywacja, krytyka, rady) ;)

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Jak narazie najbardziej podobają mi się te cuby... :)
    Widać ,że masz dryg.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki, cieszę się, że ci się podoba :D

W końcu daję jakiś portret. Kobieta.. sami oceńcie.
    Mam mieszane uczucia ale już ciężko mi cokolwiek z nią zrobić. Wiem, że coś idzie źle jednak samemu ciężko mi to znaleźć.
    Zwłaszcza chodzi mi o jej profil. Niby wzoruję się na refkach, no ale..

Nazwa:  female10.jpg
Wyświetleń: 831
Rozmiar:  46.3 KB

Member
    Awatar Sebazx6r
    Podziękowania

Domyślnie

Nie Nie jestem painterem ale co nieco namazałem w PS.:

W domu mam linka do fajnej refki to potem podrzuce.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Transf.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	94851  
    Ostatnio edytowane przez Sebazx6r ; 28-04-14 o 17:01

Member

Podziękowania

Domyślnie

Regres w stosunku do poprzednich prac. Troche brakuje Ci wyczucia formy - tzn. zdajesz sie koncentrowac na poszczegolnych detalach rzezby, nie zwracajac uwagi jak oddzialywuja one wzgledem siebie i przede wszystkim calej bryly. Na to nie ma prostego remedium poza praktyka, praktyka, praktyka, choc nie bez wiekszego wplywu moze byc tez ten shader. Dzieki niemu latwiej ogarniesz proporcje i wszelkie deformacje (z biegiem czasu nie bedzie Ci on potrzebny, bo tego typu rzeczy wypaluje sie w locie).
    Poza tym kobieca anatomia charakteryzuje sie subtelnoscia formy. Widac, ze zdarza Ci sie zagladac do podrecznikow anatomicznych - to akurat bardzo dobry nawyk. Ale wydaje sie tez, ze za wszelka cene pragniesz to zakomunikowac odbiorcy. To tez nie byloby takie zle, gdybys tlukl jakis napakowanych mutantow, ale skoro podejmujesz sie (w moim mniemaniu) duzo ambitniejszego i bardziej satysfakcjonujacego tematu jak kobiece cialo, to musisz troche spuscic z tonu i jedynie polszeptem wzmiankowac, ze "hej tu jest miesien naramienny! - skryty pod aksamitna kolderka ciala".

Tutaj masz szybka korekte i overpaint twojego ostatniego busta. Przede wszystkim zwroc uwage jak "odchudzona" zostala glowa. Na chwile obecna jestes w stanie bez wiekszych problemow wrysowac w nia ludzka czaszke i w tym tkwi caly klucz. Zniknely tez w wiekszosci nadmiernie wyeksponowane cech twarzy - zwlaszcza kosc jarzmowa i zuchwa. Jesli zachowasz odpowiednia objetosc bryly i jedynie delikatnie zarysujesz ich obecnosc, to calosc pracy bedzie wygladala duzo bardziej naturalnie. Podniesione zostaly tez luki brwiowe i uwydatniono nos, zarysowujac przy tym istnienie nozdrzy (u ciebie byly one stanowczo zbyt plaskie). Oczywiscie nie wiem jak to sie ma do referki, z ktorej korzystales: )
    Tak czy siak, nie zrazaj sie: ) Twoje wczesniejsze prace niezle rokuja i podoba mi sie ich "rzezbairski look" (oh, te surowe clay tubes). Jak juz sie rzeklo - praktyka, praktyka, praktyka i bedzie dobrze. Powodzenia.

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Sebaz. Paintover napewno się przyda. Widać co powinno być inaczej i gdzie poprawić. Wrzucaj śmiało tą refke:-) Dobrze jest co jakiś czas odświeżyć sobie pamięć. Choć staram się trzymać proporcje, w trakcie pracy kiedy buduje się poszczególne formy, proporcje często się rozzjeżdżają więc trzeba co jakiś czas je sprawdzać - i ja muszę o tym pamiętać :-P

Cytat Zamieszczone przez DreamLoveKit Zobacz posta
    Regres w stosunku do poprzednich prac. Troche brakuje Ci wyczucia formy - tzn. zdajesz sie koncentrowac na poszczegolnych detalach rzezby, nie zwracajac uwagi jak oddzialywuja one wzgledem siebie i przede wszystkim calej bryly.
    Zgadza się. Mam świadomość i wiem, że każdy detal powinien współgrać z innymi - tworzyć harmonię i staram się o tym pamiętać w czasie pracy. Jednak w praktyce niewytrenowany umysł często zapomina rzeczy. Masz rację - praktyka, praktyka..

Poza tym kobieca anatomia charakteryzuje sie subtelnoscia formy. Widac, ze zdarza Ci sie zagladac do podrecznikow anatomicznych - to akurat bardzo dobry nawyk. Ale wydaje sie tez, ze za wszelka cene pragniesz to zakomunikowac odbiorcy.
    Myślałem o tym. Kiedyś usłyszałem radę/opinię, że ucząc się anatomii łatwo popaść w przesadę - zaznaczać każdy mięsień, aktywny czy nie, potrzebny czy nie. Ja tak właśnie chyba czasem robię. Może też z obawy przed zarzutem,że czegoś nie ma.

A chodzi raczej o subtelność i ona jest moim nowym celem czy to damskie czy męskie ciało.
    Muszę myśleć o tym, że ciało to nie tylko mięśnie.

To tez nie byloby takie zle, gdybys tlukl jakis napakowanych mutantow, ale skoro podejmujesz sie (w moim mniemaniu) duzo ambitniejszego i bardziej satysfakcjonujacego tematu jak kobiece cialo, to musisz troche spuscic z tonu i jedynie polszeptem wzmiankowac, ze "hej tu jest miesien naramienny! - skryty pod aksamitna kolderka ciala".
    (...) Na chwile obecna jestes w stanie bez wiekszych problemow wrysowac w nia ludzka czaszke i w tym tkwi caly klucz.
    Tak samo jak przy ciele - obawa,że jak za bardzo "zmiekcze" te obszary to ich nikt nie dostrzeże.

Tak czy siak, nie zrazaj sie: ) Twoje wczesniejsze prace niezle rokuja i podoba mi sie ich "rzezbairski look" (oh, te surowe clay tubes). Jak juz sie rzeklo - praktyka, praktyka, praktyka i bedzie dobrze. Powodzenia.
    Nie zrażam, choć "ochy i achy" były by fajne;-)
    Dzięki za wyczerpująca krytykę , paintovera i szczegółowy opis. Napewno wezmę sobie parę uwag do serca a pracę przeanalizujelęk.

Nie wiem czemu ten regres. Chyba trochę się omydlalem z ćwiczeniami i teraz trochę chaotycznie i z pośpiechem chciałem wziąć się za kilka rzeźb na raz. Zostaję na razie przy głowach i zobaczymy co będzie.

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów