Skocz do zawartości

Zbrush a 3dsmax, poznawanie narzędzia pracy


RickDeckard

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam takie pytanie do użytkowników którzy mają za sobą juz poczatki poznawania Zbrusha oraz 3ds maxa.

Poznawanie i eksplorowanie ktorego programu sprawiało wam większa satysfakcję i frajdę ? który z nich był łatwiejszy do ogarniecia ?

Osobiscie duzo bardziej trafia do mnie Zbrush, jest bardziej intuicyjny, szybko ogarniam podstawowe narzedzia, 3dsmax jest duzo trudniejszy, główne z tego względu że jego posługiwanie jest jest dla mnie bardziej "architektoniczne"wszystkie te modyfikatory etc. oczywiście to fantastyczne narzędzie, i pewnie duzo większa satysfakcja z korzystania z tego softu przyjdzie również po czasie, a jakie jest wasze zdanie i jakie mieliście odczucia ?? Pytam z czystek ciekawości :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

MariushO masz rację, Zbrush to potężny program, a wcześniej myślałem że tak nie jest, ogrom różnych funkcji i ustawien jest spory, jednak nic mnie tak nie przytłoczyło jak pierwszy kontakt z intefejsem Maxa, oczywiście jest to kwestia czasu powoli się oswajam. Kiedy pierwszy raz uświadomiłem sobie jak rozległy to program to szczerze czasami wątpię czy poznam go dobrze chocby w połowie, bo zajmuje się przede wszystkim obecnie grafiką 2D z drugiej strony wierze że dobry modeling i rzezba nie opiera sie głównie na super znajomości programu, jak sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...wierze że dobry modeling i rzezba nie opiera sie głównie na super znajomości programu, jak sądzicie ?

I tak i nie. Jeśli chodzi o maxa i modeling, to raczej jak poznasz ogolne zasady modelowania i będziesz wiedział, jaka funkcja odpowiada za odpowiednia procedurę, to w zupelnosci Ci wystarczy. Max jak i wiele innych programów 3d ma swoje podstawowe funkcje modelowania i dużo dodatkowych, które mogą ułatwić/przyspieszyc prace, ale niekoniecznie musisz je wszystkie na sile poznac.

Zbrush działa na podobnych zasadach, poznasz podstawowe procedury a dalsze niuanse i triki, sam sobie wypracujesz w trakcie pracy nad programem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności