Skocz do zawartości

teczka3d: klicek art dump


KLICEK

Rekomendowane odpowiedzi

To ja dziekuje. Model jest wart znacznie wiecej - jest mega pro. Swietny detal. Widac ze plynnie poruszasz sie po sculpcie. Ale do kogo ja mowie :)

 

Wyrenderuje go w nowym maxwellu - zobaczymy jak wyjdzie. Jak bedzie bieda to nie pokaze, nie martw sie - ale jak bedzie okay albo sztos to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to nic mnie nie odstrasza :) Bardzo podoba mi się ten program :) Tylko, że zwykle uczę się rzeczy, które wykorzystuje w pracy, a zbrush mi się średnio przyda (robię głównie wizualizacje), więc w zetce dłubałbym głównie dla przyjemności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię wątek, bo pracki są super i mam kilka pytań technicznych:

- ile czasu zajmuje średnio zrobienie postaci do wieśka? Ile na hipoly, an ile na lowkę, i teksturowanie?

- jakie są rozmiary tekstur?

- Czy charaktersi zajmują sie też skinowaniem do szkieletu i teksturowaniem postaci u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopię wątek, bo pracki są super i mam kilka pytań technicznych:

- ile czasu zajmuje średnio zrobienie postaci do wieśka? Ile na hipoly, an ile na lowkę, i teksturowanie?

- jakie są rozmiary tekstur?

- Czy charaktersi zajmują sie też skinowaniem do szkieletu i teksturowaniem postaci u was?

 

- 14 dni hi poly, 5 low, 1 uv + kilka dni na texturki, skin i wrzut do silnika. Postacie zamykane byly w 25-27 dni, z potworami bylo trudniej. Duzo eksperymentowania na hi poly w sensie szukania proporcji i wygladu. Duzo zmian itp. Wiec czas sie wydluzal do 30-kilku dni.

- texy 2k, ryjec 2k cialo 2k itp

- wszystkim, czyli dostajesz koncept i odpowiadasz za model do momentu wydania gry.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. oczy i włosy robicie do postaci na osobnych teksturach czy staracie się ograniczyć ilość tekstur na jeden model ?

Druga rzecz która szalenie mnie ciekawi to jak wielu artystów postaci pracuje nad takimi dużymi grami jak wiedźmin 3 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczy, wlosy wszystko jest na osobnych texturach. Co do ograniczen, wszystko zalezy od postaci i jaka role gra w grze. Wiadomo pierwszeplanowe assety beda mialy wyzsze rozdzielczosci textur i wiecej materialow na sobie.

 

Nad wiedzminem bylo nas 10 osob. Trzeba liczyc ze w roku srednio wychodzi od jednej osoby 5-10 modeli ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KLICEK za info. Tak tez sie myslalem, ze tak to wlasnie wyglada. Tylko zaczalem sie zastnawiac, bo ostanio widzialem ze propaguje sie rozne narzedzia niby do utomatyzacji tego procesu, glownie jakies toole w Houdinim. Bo wiadomo kiedy obiekt jest animowany to musi miec odpowiednio rozlozona siatke, ale tak naprawde w grach glownie animowane sa postacie i zastanawialem sie czy wszelkie masci propsy od environment leca przez takie narzedzia automatyzujace ten proces czy dalej robi sie to recznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured i unfeatured this temat

Bardzo Ci zazdroszcze skilla, ale wiem ile lat pracowales nad nim - pamietam te slynna serie video tutoriali do zbrush 2.0 - niestety odpadlem jak zaczeles tam bakowac noisemapy i sie do dzis nie pozbieralem i nie dodykam zbrush. Troche mnie przerasta ten soft.

 

Nie mniej tez chcialbym siasc i w 60 minut takiego "speeda" zrobic jak ty - pomalowac, wyrenderowac i sluchac ahy i ochy.

 

A swoja droga to malo modeli teksturujesz i renderujesz a przeciez potrafisz 🙂 Nawet te rendery clay co masz sa mega dobre - to w zbrusz taki noise i swiatlo?

Edytowane przez keajra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności