Skocz do zawartości

Co robię źle ;(


SE3A

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam pewien duży problem... Gdy zaczynam coś modelować wychodzi mi jakiś troll, a nie człowiek ;/ Czy jest jakaś technika lub wzory to sculptingu?

 

Przykład:

http://i.snag.gy/ND8E2.jpg

 

Widząc filmy innych to oni robią raz dwa i już mają nos, a ja z jedną rzeczą muszę się męczyć pół godziny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

I takie proste ćwiczenia bez niczyjej pomocy mi pomogą ?Wydaje mi się, że po ćwiczeniu i ćwiczeniu i ćwiczeniu będę umiał tylko zrobić lepszego mutanta. Hmm... może powinienem kupić tableta graficznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SE3A czy ja wiem czy źle. Nauka złożonych rzeczy wymaga czasu, popełniania błędów, wyciągania wniosków i ciężkiej pracy przy dużej cierpliwość. Odstaw jakiekolwiek base meshe, zaczynaj od kulki pracując na podstawowych narzędziach starając się zachować dobrą formę, ale bez zbędnego detalu. Warto też obserwować jak pracują inni, by odnaleźć swój własny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kramon!, kramon wie jak robić głowy (też teoretycznie), pisał na blenderowni. jak to było ... ściągasz zbrusha, topologii pod animację się uczysz jeden dzień ... co tam dalej było ? :)

 

 

tam dalej było a w sumie w pełni było że. Jeżeli masz osobę która rysowała strasznie dużo wcześniej to. Dajesz jej zbrusha. tłumaczysz interface i pokazujesz co czym ma robić i dynamesha. i GO i ta osoba ci wyrzeźbi wampira głowę i co tam chcesz... (dobry rysownik zna anatomie) I będzie ten model na dobrym poziomie.

 

Daj 3dsmaxa osobię i niech po 2-3H tłumaczenia wymodeluje ci jakiś Hardsurface.... Nie da rady.

 

Natomiast realistyczna twarz to praktyka i praktyka i lata rzeźbienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz osobę która rysowała strasznie dużo wcześniej to. Dajesz jej zbrusha. tłumaczysz interface i pokazujesz co czym ma robić i dynamesha. i GO i ta osoba ci wyrzeźbi wampira głowę i co tam chcesz... (dobry rysownik zna anatomie) I będzie ten model na dobrym poziomie.

Sprawdzałeś?

 

Jeżeli masz osobę która rysowała strasznie dużo wcześniej to. Dajesz jej zbrusha. tłumaczysz interface i pokazujesz co czym ma robić i dynamesha. i GO i ta osoba ci wyrzeźbi wampira głowę i co tam chcesz... (dobry rysownik zna anatomie) I będzie ten model na dobrym poziomie.

Concept artist skulptuje po paru dniach

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?183063-Learning-ZBRUSH-A-sketchbook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz panowie moglibyście pokazać swoje sculpty realistycznych głów, żeby nie było że wykładacie jak zakonnice w temacie ars amandi.

 

a kto mówi o realistycznych głowach? po za tym masz link do topicu, jakiej jakości prace są po paru H w zbrushu jeśli ktoś wcześniej rysował.

 

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?183063-Learning-ZBRUSH-A-sketchbook

 

+ napisałem w poście

 

Natomiast realistyczna twarz to praktyka i praktyka i lata rzeźbienia.
Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak parę ludzi którzy wcześniej robili concepty. po 2H szkoleniu i obejrzeniu paru tutków. i Nigdy nie mieli styczności z 3D Wyklepali takie modele jak w tym topicu:

http://www.zbrushcentral.com/showthread.php?183063-Learning-ZBRUSH-A-sketchbook

 

Natomiast jeden jest też parę osób które się uczy sub d modelowania. I daleko im do takich modeli a uczą się już masę czasu.

 

nie wiem czego ty nie rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diabelt zrobił postaci i głowy komercyjnie od paru lat. Co nie ma związku z faktem że to co napisałem to prawda. Zdjęcia to nie wszystko. Rzeźba istnieje od tysięcy lat i zasady się nie zmieniają. Anatomia i face planes. Mozna robić z samych fotek i się nauczyć, ale jak już pisałem - 5 razy dłużej i trudniej. Uważasz że anatomia jest nie potrzebna? Czy się spierasz dla samej zasady? Spytaj kogoś komu wierzysz:D.

 

http://www.wetcanvas.com/Community/images/28-Nov-2007/18153-John_Asaro_head_bw.JPG

 

Jak znasz zasady jest duuużo łatwiej i szybciej.

 

Edit. Takie same zasady masz zresztą w rysunku. Możesz kopiować fotkę 1:1 przez 1000H a możesz poznać zasady i anatomie i tylko momentami wspierać sie referencjami.

Edytowane przez diabelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramon zombie Azbesty zdołał złamać system wysyłając pustego posta i zagiął w ten sposób czasoprzestrzeń bo w jego poście nie ma ani jednego byka!

Mimo tego jeden użytkownik ma podobne zdanie i jeden ma inne zdanie na ten temat (opisany pustym postem)

 

Posprzątałem swoją część tego Latającego Cyrku Monty Pythona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności