Skocz do zawartości

Czy Blender nadal jest dobry na początek?


siemien

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiemy, że do Modo tylko chodzi o to, że Monio napisał, że jest sprzecznie konstrukcyjnie z Maya i nie bardzo wiem czemu? I czemu nie można by zrobić czegoś podobnego na M, dodatkowo przyspieszając obliczenia voxelami i implementując w końcu VBD do M

 

Dobra z tamtego posta nieco inaczej wyrozumiałem.

 

Monio/Uzemakishadow macie namiar na papierki jakieś albo konketniejsze artykuły o Groboto/Meshfusion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Chrupek3D

Ikkiz, dawaj to porównanie, chce poznać Twoje doświadczenie z Mayką. Sugerujesz, że Blender jest kompletny i gotowy, więc wysil się i wrzuć tu swoje przemyślenia. Co Tobie osobiście przeszkadza w Mayi, że jest taka śmieszna, a Blender taki dojrzały? Zamieniam się w słuch.

Do póki gadasz o Blenderze nie mam nic przeciwko, ale mieszanie w to programu którego się nie zna, jest delikatnie mówiąc niemądre.

 

floo: wrzucałeś to już gdzieś wcześniej, takie połączenie rigify z face robotem ;)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiemy, że do Modo tylko chodzi o to, że Monio napisał, że jest sprzecznie konstrukcyjnie z Maya i nie bardzo wiem czemu? I czemu nie można by zrobić czegoś podobnego na M, dodatkowo przyspieszając obliczenia voxelami i implementując w końcu VBD do M

 

Dobra z tamtego posta nieco inaczej wyrozumiałem.

 

Monio/Uzemakishadow macie namiar na papierki jakieś albo konketniejsze artykuły o Groboto/Meshfusion?

 

Tak tylko chcialem naprostowac:)

No do mayi spokojnie cos podobnego mogloby pewnie powstac. Komus tylko musialoby sie po prostu chciec, i to jeszcze w formie artist friendly.

Co do papierow to hmmm chyba tylko tyle co jest na necie - jakies autorskie (w mniejszym lub wiekszym stopniu of koz) rozwiazanie Braid Art Labs.

 

O tu troche jest.

http://www.computerworld.com/s/article/9133819/GroBoto_2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ikkiz: Czyli mając pieniądze kupiłbyś Mayke... widzisz Blender i tyle z tej jego miłości.

 

oczywiście, że mam... po co piszesz w kółko o tym samym do tych samych osób. Czy to jakaś forma samodoskonalenia?

Ja Ciebie bronie chłopie, żebyś nie zaczął gadać do siebie, bo jak Nezumi i Monio kupią Mayke to do kogo będziesz pisał... oczywiście, że do mnie ;)

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

no dobra ide... nawet pożartować nie dadzą ;) Ikkiz załóż piżame, nadchodzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ikkiz: Czyli mając pieniądze kupiłbyś Mayke... widzisz Blender i tyle z tej jego miłości.

Eeetam.. wolał bym taką kasę zapłacić programiście, choć może i lepiej było by postawić na studentów, tyle że ryzyko projektu wzrasta. :P

 

Tutaj masz FaceRobot w wersji 0.1:

a tutaj coś co miało potencjał, ale z tego co mi Yamada pisał miał już dość zmian i nie na motywacji do poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chrupek3D - jakbys staral sie zrozumiec przyklad Ikkiza z uzytkownikiem Mayi zamiast od razu starac sie byc zabawnym (z raczej oplakanym skutkiem ale o gustach sie nie dyskutuje - moze kogos to bawi poza toba) to bys zobaczyl jak durnowate sa twoje posty. Tlumaczyl nie bede bo i tak jedyne co chcesz robic to uskuteczniac attention whoring.

 

Maya wymiata - ale wyroslem ze szczeniackiego zlodziejstwa torrentowego a na oryginal mnie nie stac. Korci czasem zassac, nie przecze. Ale pod czterdzieche wypada juz byc facetem a nie drobnym zlodziejaszkiem, bo prawdziwy charakter wychodzi wtedy kiedy nikt na nas nie patrzy i nadal robimy to co sluszne. Blender mi wystarcza - po cholere mam krasc i robic na kradzionym to samo co na legalnym? W Mayi mnie rozwalaja paint effects i symulacje miesni. A Alex Alvarez z Gnomona byl dlugi czas moim idolem

Na XSI dzialalem swojego czasu, jeszcze sprzed autodesku i sprzed ICEa. Swietne modelowanie, bardzo mi odpowiadal interface. Zrobilem na XSI kilka animacji do komercyjnej stronki flashowej. Ciezka byla jak jasna cholera ta stronka :D Nie animowalem nigdy twarzy wiec Face Robot mi byl i jest rownie przydatny jak odrzutowiec.

 

Chrupek - najzabawniejsze w tym twoim trolowaniu jest to, ze moglbys opedzic to co tam dlubiesz na Blenderze z pewnoscia. Zaprzegasz bizona zeby przesunac taboret. Nie kwestionuje twoich umiejetnosci - po prostu nie wierze ze to co robisz wymaga Mayi. Ze da sie i jest latwiej? Calkiem mozliwe. Ale to nie jest watek o Mayi - wez moze bryluj znajomoscia softu tam gdzie rozmawia sie o Mayce, co? Tutaj to takie bez sensu twoje gadanie. Ja tam moge sobie popisac, polac ci troche wody na mlyn jak mam chwile ale takie silowanie sie po nic. Moze lepiej zrobmy cos - ty w Mayi a ja w Blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

ale nie kłóć się z Szeregowym... dzisiaj on śpi z jedorożcem.

I tym oto akcentem... kończymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Nezumi, umowa stoi... Zrobimy animacje w Chronosculpcie, ja przeniosę ją Alembic'iem do Mayki, a Ty mdd'kiem do Blendera. Z góry mogę uprzedzić, że to co przeniesiesz, będzie kosmitą. Ale możemy i odwrotnie tu Blender również pokaże pazury... i znowu przegram... trudno, taki los.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Monio wysłałeś posta jak ja pisałem swojego i nie zauważyłem. W edycji zamieściłem pytani o papierki do Groboto/MeshFusion wiecie coś? Albo artykuł opisujący jak to działa dokładniej?
Wiem tyle co mówi strona Groboto. To jest jakaś opatentowana technologia i raczej gość nic nie pokaże.

 

Chrupek- Zrezygnowałem z majki mimo że miałem do niej legalny dostęp. Po prostu narzędzia do modelowania i mapowania w blenderze są wygodniejsze i szybsze. Chronosculpt mi wisi bo żaden silnik gier na ziemi nie obsługuje animacji w alembicu i mmd. Symulacje mięśni również mnie nie interesują bo nie one nie istnieją w grach, nawet na PS4. Chyba że bakeowane na corevtive blandshapes ale przy takim outpucie mogę to zrobić sobie blendku na 100 sposobów jak będę potrzebował. Anisculpt, shrinkwrap + drivery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

masz racje, dzisiaj próbowałem retopo w Mayce i odpadłem, ale to w sumie moja wina, bo nie modeluje w Mayce, więc sporo pozapominałem - pewnie można by było sprawniej to zrobić, gdybym się wprawił.

Szkoda, że Blender nie ma takich fajnych shaderów cgfx, będę jutro sprawdzał, bo coś tam z Doty 2 mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to mayka ma jakiś super ekstra tryb do retopologi jakieś automatyczne przyciski? Blender też takie coś ma? lol chciałbym zobaczyć gdzie bo mi się wydawało że... retopologia to po prostu modelowanie ale ok... jedyne co mi przychodzi do głowy to... shrink wrap i snaping. i siatka z greaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2015 jak dodali druga paczkę skryptów z NEXa to retopo w majce jest dużo lepsze niż było to jeszcze rok temu. Anyway to nadal zwykłe modelowanie z prawie takimi samymi toolsami jak w blenderze (bez pluginów) i podobną liczba kroków. Williamson z ekipą skończą Contours i znowu blendek będzie miał przewagę. Potem Autodesk kupi Coata i będzie implementował w majce co rok 1/5 jego featuresów za jedyne 2500zeta subskrybcji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ten sam V-ray. Blender nie ma zintegrowanego v-Raya jako takiego, a jedynie eksporter. Musisz kupić osobno V-Raya. O ile się nie mylę, integrowanie komercyjnego oprogramowania było by sprzeczne z licencją Blendera. Ale moim zdaniem to jest bez sensu. Cycles jest zintegrowany lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie V-ray jest bardzo dobry. Może i lepszy niż Cycles. Ale implementacja eksportera w Blenderze na razie jest kiepska. Nie obsługuje wielu funkcji V-Raya. Dlatego nie osiągniesz pełnej jakości renderu, takiego, jak w Maxie (ani takiego, jak w Blenderze z Cyclesem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam w sobie V-ray jest bardzo dobry. Może i lepszy niż Cycles. Ale implementacja eksportera w Blenderze na razie jest kiepska. Nie obsługuje wielu funkcji V-Raya. Dlatego nie osiągniesz pełnej jakości renderu, takiego, jak w Maxie (ani takiego, jak w Blenderze z Cyclesem).

 

Mówisz o oficjalnym exporterze w V-raya dla blendera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje wielu funkcji V-Raya.

Są to jakieś ważne funkcje bardzo ograniczające jakość? Znalazłem jakieś obrazki z ustawieniami V-Raya w Blenderze ale trudno mi na podstawie ich coś wywnioskować. Są podobne/takie same jak te w Maxie.

 

A jak ma się sprawa z Octane Render'em w porównaniu do Cycles i V-Raya w Blenderze?

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

Występujecie może w jakimś cyrku? Poszedł bym w weekend z rodziną.

 

RAFX zapytaj który ma vraya i Blendera... przecież oni te bzdury z pały walą, daj sobie spokój. Jeszcze tego meksykańca brakuje, który też wszystkiego używa... w teorii.

 

zapytaj le_chu'a on chyba używał vraya z Blenderem, a nie gdybał i kłapał dziobem, jak ci wyżej... znawcy.

Edytowane przez Chrupek3D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występujecie może w jakimś cyrku? Poszedł bym w weekend z rodziną.

 

RAFX zapytaj który ma vraya i Blendera... przecież oni te bzdury z pały walą, daj sobie spokój. Jeszcze tego meksykańca brakuje, który też wszystkiego używa... w teorii.

 

zapytaj le_chu'a on chyba używał vraya z Blenderem, a nie gdybał i kłapał dziobem, jak ci wyżej... znawcy.

 

ja używałem dość sporo. jako iż nie mam dobrej karty graficznej. musiałem wybrać renderer CPU. i po prostu nie podoba mi się vray. i integracja jest słaba. co nie zmienia faktu że to mistrz silnik

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego meksykańca brakuje, który też wszystkiego używa... w teorii.

623300.gif

 

No, to zeby ci nie brakowalo :D...

 

Uzywam Blendera teraz, bez komercyjnych dodatkow bo nie potrzebuje katany wykutej przez Hattori Hanzo zeby sobie kromke chleba ukroic. Nie potrzebuje (skadinad swietnego) vraya bo mi cycles wystarczy. Jesli juz zwrociles sie w strone Blendera a dopiero zaczynasz to najlepiej - ze wzgledu na integracje - zaczac sobie renderowac w cycles po prostu. Vray bez watpienia jest swietnym produktem i roznic zadnych nie ma. Tyle ze chyba Blenderowy eksporter jest do wersji 2.X na razie a pod maxem jest juz 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racja! W większości tutaj nie używamy V-raya a Używamy cycles

no ale widać asymetrię oceny, bo także najwyraźniej nie znamy V-raya

 

powinieneś się zdać na zdanie Chrupka, który nie zna ani V-raya, ani Cycles -- on jest obiektywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepiej bedzie jak posciagam demowki Octane'a i Vraya i posprawdzam samemu. Brakujace funkcje sa widoczne w ustawieniach i wystarczy je porownac z maxowym Vrayem czy wynika to bardziej z mechaniki rendera? . Ogolnie widze , ze to bardziej kwestia upodoban kto czym renderuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie rozumiem tego Twojego pędu do V-raya :) Skoro pod ręka masz za darmo Cyclesa, który na prawdę jest świetny. I niezbyt trudny do opanowania. I jest masa tutków do niego. Na pewno o wiele więcej, niż do V-raya w Blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAFX znasz Vraya? Może już używałeś w maxie, albo co, to wtedy się nie dziwię, że w blenderze też wolał byś używać, ale jeśli nie to obejrzyj co potrafi cycles i porównaj feautes, które na dziś masz w cycles, czy po eksporcie będą w v-rayu.

 

- shadery, w tym anizotropowe, SSS, Ambient occlusion ... w zasadzie nie brakuje niczego, co jest w innych silnikach

- bumpmapy, normalmapy, nod fresnel

- Wolumetryki (shadery volume absorption i volume scatering) w tym i jednolite i sterowane teksturami proceduralnymi (można robić chmury)

- ogień i dym już się renderują w cycles za pomocą wolumetryk (także animowane!)

- shader do włosów, który interpretuje właściwości blenderowych włosów (można na przykład różnicować shadery po długości, sterować anizotropowoscią)

- węzeł particle info, którym można w czasie animacji sterować dowolnym parametrem shaderów

- Fizyczną głębie ostrości w kamerze

- motion blur i deformation motion blur też fizyczne, nie fejkowane

- renderowanie instancji (można wyrenderować las z 19 miliardami verteksów na zwykłym komputerze)

- teksture painting w rybie rzeczywistym (można wyrenderować animację pędzla, który po czymś maluje)

- mocny system tekstur proceduralnych, które w połączeniu z tym, że cycles czyta takie rzeczy jak vertex color można robić takie smaczki, jak oteksturowanie czegoś bez robienia unvrapu na teksturę bitmapową

- wypalanie tekstur, żeby te proceduralne dostać jednak na bitmapie

- konwertery wave lenght i blackbody do symulowania zjawisk fizycznych

- możliwość niefizycznych kombinacji za pomocą noda light path - to daje ogromną elastyczność

- render passes i fajny kompletny kompozytor, żeby potem łączyć te passy (można sobie zrobić z tego coś a'la light groups)

- OSL

- Wsparcie GPU i duże mozliwości optymalizaji w intergratorze, żeby zoptymalizować czas renderu do potrzebnej jakości

 

 

A wszystko to, logicznym edytorze nodów, jesli się pozna sposób pracy w tym edytorze, to robienie nawet bardzo skomplikowanych materiałów staje się przyjemne i logiczne i otwiera na prawdę ogromne możliwości.

 

- na razie trochę wolno się liczą kaustyki i długo szumią, oraz nie ma fizycznej dyspersji (tęczowe załamania światła) które jednak można fejkować, a z kaustykami to się jeszcze poprawi, bo trwają nad tym prace cały czas.

 

Mam nadzieję, że nie jest tak, że gdzieś słyszałeś, i że wszyscy mówią, że v-ray jest najlepszy, to będziesz pro i olejesz wszystkie inne.

Żeby wybrać, to się trzeba trochę rozejrzeć, zrozumieć na czym polega renderowanie i co znaczą wszystkie te features. Na przykład darmowa corona render pozwala na urywające dupę rendery architektoniczne, ale dla mnie jest prawie bezużyteczna skoro nie ma SSS potrzebnego do postaci.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem wstanie przebic sie przez cala dyskusje ale jako wywolany do tablicy podziele sie krotko moimi przemysleniami.

 

Vray + Blender

zalety:

- nie trzeba martwic sie o ram

- pociagnie praktycznie kazda scene, zero obaw o wielkosc/ilosc map, displacement, ilosc proxy (chociaz mozna przegiac jak ze wszystkim)

- jedyna opcja jesli chcemy optymalnie szybko i w miare czysto wyrenderowac zamkniety interior (sciany, sufit, swiatlo odbija sie w zamknietym pomieszczeniu)

- integracja z Blenderem (ustawienia itp.) duzo lepiej rozwiazana niz w Maxie

- mimo wszystko idealne rozwiazanie dla kogos robiacego wczesniej wizki w Vray i Maxie - mozna osiagac w 100% te same rezultaty

 

wady:

- ladne cienie, GI i ogolna jakosc wymaga kazdorazowego dostosowania sceny i ustawien (LC, irradiance)

- ladna jakosc tez wymaga czasu i dobrego sprzetu

- duzo mniej elastyczny podglad materialow chyba ze Vray RT ale on nie zawsze oddaje w 100% finalny render

 

Cycles + Blender

zalety:

- bezkonkurencyjny jesli chodzi o rendery studyjne i "otwarte" sceny np. interiory pod jedna, konkretna kamere gdzie mozna olac sufit i czesc scian celem zredukowania "bounces", szumu i fejkowania oswietlenia

- bezkonkurencyjny w projektach / zleceniach gdzie trzeba szybko wykonywac wiele renderow pogladowych, wariantow kolorystycznych/materialowych w ktorych nie ma nacisku na super hiper jakosc (z mego doswiadczenia takie projekty to 60 - 70% komercyjnej pracy ale podkreslam ze to tylko moje doswiadczenie).

- imo bezkonkurencyjny jesli chodzi o wszelka grafike zwiazana z ogolnie pojeta "reklama" - loga, infografiki, branding, koncepty, pojedyncze elementy 3d ktore sa potem podmalowywane/komponowane w Photoshopie

- imo genialny do zastosowan komercyjnych/reklamowych system materialow, ich podgladu, konfiguracji (maxowe material nody wypadaja przy blenderowych jak baletnica z gipsem na obu nogach)

 

wady:

- pelnia mocy i elastycznosci dostepna dopiero przy sensownej karcie graficznej z duza iloscia ramu (osobiscie w ogole nie korzystam z Cyclesa pod CPU).

- nadal brakuje kilku opcji jak displacement ale osobiscie zawsze bylem w stanie je jakos wyminac

- slabo rozwiazany rendering sieciowy, bardzo brakuje czegos na wzor maxowego backburnera gdzie moznaby wrzucic 10 roznych scen i zostawic na weekend by sie renderowaly

- powolne czyszczenie w pelni zamknietych interiorow gdzie przy kilku tys sampli/pixel dalej widoczny jest pewien noise ale przez ostatni rok nastapila ogromna poprawa w tej dziedzinie

 

edit:

- brecht moglby w koncu dodac fizyczna kamere z normalnie regulowana przeslona, shutterem itp - daloby to mega fajne mozliwosci jesli chodzi o dof (cos w stylu Vray physical camera w ktorej mozna ustawic zakres ostrosci - w Cyclesie jest to obecnie punkt a nie zakres i kontroluje sie tylko rozmycie).

 

Na pewno da sie wymienic jeszcze wiecej wad i zalet pod konkretne rozwiazanie ale to sa chyba kwestie z ktore dotykaja mnie najwiecej.

Edytowane przez le_chu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylem wstanie przebic sie przez cala dyskusje ale jako wywolany do tablicy podziele sie krotko moimi przemysleniami.

le_chu: fajnie, że napisałeś to porównanie. A przebijać się przez tą dyskusję nie ma większego sensu.

ps. coraz częściej myślę o poproszeniu o uprawnienia moderatora na tej części forum

Edytowane przez szczuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko w temacie usuwania szumów, o których pisał le_chu. Fajny tutorial, gdzie właśnie na szumach autor pokazuje render passy (nawiasem mówiąc myślę, że to tutek kogoś z naszego forum, ale nie wiem, czyj):

 

 

Oczywiście nie ma problemu z robieniem wariantów kolorystycznych ta metodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RAFX znasz Vraya? Może już używałeś w maxie, albo co, to wtedy się nie dziwię, że w blenderze też wolał byś używać, ale jeśli nie to obejrzyj co potrafi cycles i porównaj feautes, które na dziś masz w cycles, czy po eksporcie będą w v-rayu.

Tak, używałem w maxie więc w jakimś tam stopniu go znam. Co do Cycles to oczywiście szukałem i znalazłem. Da się zrobić to co i w Maxie przy użyciu Vray'a. Tylko pytanie czy i na ile to będzie trudniejsze. Postaram się na nie odpowiedzieć samemu. Właśnie dłubie sobie i kombinuję z Cycles. Tak czy siak Octane'a i Vray'a będę musiał i tak przetestować. Inaczej po prostu zeżre mnie ciekawość.

 

Co do założeń tematu. Wpisuję się w tytuł więc może wypowiem się jako początkujący , który już jest w trakcie nauki 3D. Może przyda się to autorowi tematu. Zacząłem naukę 3D w Maxie ale równolegle mam zamiar zacząć uczyć się również w Blenderze. I nie Blendera i Maxa jako softów tylko 3D przy ich pomocy. To tylko narzędzia. Wczoraj pogrzebałem w Blenderze i nie taki diabeł straszny jak go malują. Poczucie totalnego zagubienia zniknęło po 15 min. Zasady są te same tylko funkcje są w innych miejscach i trochę inaczej się nazywają. Jestem pewien , że po przerobieniu kilku tutków nie będę miał problemu z poruszaniem się w najważniejszych funkcjach programu.

Tutki:

http://cgi.tutsplus.com/categories/blender , http://cgcookie.com/blender/ , http://www.blenderguru.com/videos/introduction-to-cycles/

 

Ogólnie doszedłem do wniosku , że jeśli będę chciał zarabiać również przy pomocy Maxa to najpierw będę musiał zarobić przy pomocy Blendera. 20 tys zł (z Vray'em) , żeby przemigrować z wersji studenckiej do komercyjnej to na razie kwota mocno abstrakcyjna .

 

e/ W trakcie pisania tej wypowiedzi napisaliście kilka postów. Dzięki Wielkie le_chu za porównanie , Ajgor za linka i oczywiście dzięki Ikkiz za wypisanie featue'sów ! :D

 

Mam jeszcze pytanie le_chu . Wizki , które masz w folio były robione przy pomocy Blendera + Vray czy Cycles? Może wykorzystywałeś oby dwa rendery? Prace są świetne.

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem, ale myślę, że jak przerobisz w Blenderze tyle, żeby zarobić na nim te 20 tysięcy, to poznasz go na tyle, że nie będziesz chciał przechodzić do Maxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acząłem naukę 3D w Maxie ale równolegle mam zamiar zacząć uczyć się również w Blenderze. I nie Blendera i Maxa jako softów tylko 3D przy ich pomocy

 

To jesteś, że się tak wyrażę bardzo ciekawym przypadkiem medycznym. Zaczynając bez uprzedzeń, czy przyzwyczajeń z jednego softu, to możesz oceniać na bieżąco i bardzo obiektywnie w czym się lepiej pracuje. Na forum zawsze spotykamy się tylko z konwertytami dla tego porównanie od "tabula rasa" będzie takie ciekawe.

 

Pisz tu czasem jak ci idzie, albo bloga załóż i opisuj proces, serio, ja bym poczytał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie le_chu . Wizki , które masz w folio były robione przy pomocy Blendera + Vray czy Cycles? Może wykorzystywałeś oby dwa rendery? Prace są świetne.

 

Moje portfolio nie wiedziec czemu nie dziala :) ale jakies 90% prac w nim umieszczonych to byl Blender. Z kolei chocofur.com i sklep to w 100% Blender i Cycles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności