Skocz do zawartości

takashmen maluje.


takashmen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kurs Environment Design I zakończony i żeby nie wypaść z rytmu zakładam tekę

Jeśli ktoś jest zainteresowany jak taki kurs wygląda, mogę popełnić jakiś nie za długi opis.

 

Wrzucam ostatnią prace wykonaną przed kursem oraz jedną z ostatniego tygodnia kursu, podczas 8 tyg kursu wykonałem nie licząc poprawek do prac 35 prac, w życiu nie podejrzewałem że jestem w stanie tyle naprodukować.

 

Dorzucę jeszcze kilka jak poprawię błędy po ostatniej krytyce.

 

Celem jaki sobie założyłem jest wypracowanie umiejętności malowania bez nadużywania referencji i tekstur, równocześnie będę jednak pracował nad komercyjnym "stylem"

 

Z89yJje.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wroncuro

O opis bardzo proszę, bo progres jest baaardzo widoczny. Choć obie prace są "wow!-owe". Tak z ciekawości, ile zajmuje ci zrobienie takiej ilustracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mruk

na wiele sposobów, przed każdą pracą zbieram różne zdjęcia, żeby się wspomóc, ale ostatnio to wspomaganie wychodzi daleko po za patrzenie na referencje. Co więcej taki system pracy rozleniwia jeśli chodzi o malowanie. Do tego zamiast uzależnić zbiór referencji od pomysłu, zaczynam uzależniać pomysł od fotek które mi się spodobają.

 

co do pierwszej pracy to się zgadzam, jest gorsza :)

 

@wroncuro

 

czas, hmm, pierwsza zajęła mi na pewno więcej czasu, dużo było przesuwania i przemalowywania, dokładnie ciężko mi powiedzieć ile godzin, bo nie liczyłem, druga myślę że zajęła mi 6-8 godzin, może mniej, też nie mierzyłem

też zawsze chciałem wiedzieć ile coś komuś zajęło czasu, ale tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia.

 

Opis kursu w drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Mruk. Brakuje przestzreni. nie wiadomo na co patrzeć. troche za dużo jest tu moim zdaniem napchane.

Jakby patrzeć na te wszystkie elementy co namalowałeś z osobna to są niezłe, ale jako całość już nie.

Co do refersncji to nie widzę nic złego z korzystania. Wręcz przeciwnie. Tylko one są po to żeby pomagać, inspirować.

Nie wiem o co chodzi.

To ile czasu rysujesz ma znaczenie. Zwłaszcza jeśli robisz to za kase.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy z opisem

 

link do kursu http://2d.cgmasteracademy.com/environment-design-1.html

 

Tytuł kursu może być trochę mylący, bo skupialiśmy się nad tym jak zaprojektować swoją prace a nie nad tym jak zaprojektować poszczególne elementy, tak więc na początku przez 3 tygodnie parowaliśmy w skali szarości i mieliśmy się skupić nad kompozycją, oświetleniem sceny i generowaniem pomysłów, od 4 tygodnia ruszyliśmy z kolorem, nadal praca w wersji szkiców/miniaturek, aż do 6 tygodnia w którym wybieraliśmy jedną z miniaturek i technikami które przedstawił prowadzący kończyliśmy i tak przez trzy tygodnie, poprawki i nowa praca.

 

Struktura kursu przedstawia się nastepująco:

co tydzień pojawia się nowy wykład i jest udostępniane nowe zadanie, do poprzedniego zadania instruktor nagrywał każdemu z osobna video, a do tego co tydzień na żywo przez godzine odpowiadał na pytania i dodatkowo krytykował prace każdego z nas.

 

Poziom umiejetności malarskich nie miał dużego znaczenia, każdy z uczestników zrobił naprawde duże postępy.

Prowadzący cały czas namawiał do wytężonej pracy, zawsze miłe(czasami aż za, ale wiadomo polityka CGMA, nie można zrażać potencjalnych klientów)

 

Każdy wykład składał się z malowaniem pracy i pogadanką, prezentacją technik i trików których używa w swoich pracach.

 

To chyba tyle :)

 

@Tomasz G

nie twierdze że korzystanie z refek jest złe, w komercji fotki są wręcz wymagane, ale za wszystkim stoją podstawy, a ja czuje że mi ich brakuje(podstaw) i dlatego chcę się od referencji uniezależnić, szczególnie w pacach niekomercyjnych.

 

ma znaczenie, ale nie ma znaczenia pytanie ile czasu coś komuś zajęło, bo w zależności od doświadczenia skraca się czas wykonywania zadania, czyli początkujący będzie miał po 8h 1/5 tego co średniak a pros w 8h zrobi 8 prac. Dlatego uważam że takie pytanie jest bez znaczenia.

 

---

I kolejna rzeczy z kursu

 

jPK3Ttv.jpg

 

 

VPjlex0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z kursu :D

Gratuluję, świetne rzeczy potworzyłeś. Podoba mi się ostatnia, szczególnie kolorem. W przedostatniej trochę za dużo tekstur jakby, nie wiadomo na czym oko zawiesić. Brakuje kontrastu przy focal point itp, ale co ja Ci bede powtarzac za Jamesem ;)

Kawał dobrej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za odpowiedzi i odwiedziny!

 

ciszę się że jakaś praca przykuła waszą uwagę, całkiem możliwe że rozwinę co ciekawsze wątki w coś większego

 

a tym czasem

dwa szkice, nowa-stara praca i kosmetyczne poprawki do tej z pierwszego posta

 

679rsuH.jpg

 

mkHRxcC.jpg

 

xTFLA20.jpg

 

cg899Z5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja za Rozpu powtórzę - fajne rzeczy na tamblerze. Zwłaszcza babeczki z dołu strony i szkice mi wpadły w oko.

 

A tak jeszcze wyskoczę z pytaniem odnośnie kursu - jak sądzisz, będąc już po, czy cena jest w miarę adekwatna do tego co się dostaje w zamian? Bądź co bądź to głównie i tak praca własna (well, w sumie to tak wszędzie ze wszystkim jest), więc korekty mentora musiały być uber celne, cenne i przydatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, planuje powrót do serii która rozpocząłem tymi portretami, myślę że coś ciekawego się z tego urodzi.

 

co do kursu, masz do czynienia z człowiekiem który pracuje kilkanaście lat w zawodzie i takie doświadczenie uważam za bezcenne, mi ten kurs bardzo pomógł, nie mogę mówić za wszystkich, może ktoś to co tam było przerabiane wiedział. No i jeszcze zależy jakim typem człowieka jesteś,

ja na przykład pracuje ciężej i na większych obrotach jak mam terminy i kogos kto mi moją pracę "oceni" co więcej wpada się w rutynę która w dużej mierze zostaje :)

 

jeśli masz jakieś jeszcze pytania to pisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie bardzo fajnie maźnięte i te ciepłe kolorki mmm... :)

Na ostatnim planie zaznacz sobie lassem wieżyczki i przejedź miękkim okrąglakiem na niskim kryciu kolorem nieba . Ładnie podbijesz perspektywę powietrzną prostym sposobem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po wakacyjnej przerwie

 

na początek dwa malunki, pierwszy zainspirowany przejazdem przez Włochy w okolicach Bolzano, drugi to szkic z dzisiaj zrobiony dla relaksu :)

I jeszcze szkic który wykonałem na początku

 

więcej prac inspirowanych wakacyjnymi podróżami wkrótce.

 

S8e8SC9.jpg

 

fGjLIhU.jpg

 

 

dhbc74Z.jpg

Edytowane przez takashmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pierwwszy malunek z ostatniego postu calkiem spoko, czuć jakiś klimacik.... co do rysunku to cieżko wyczuć bo za mały ten obrazek, a co do ostatniego malunku to osobiście unikałbym czerni chyba że idziesz w taki styl, ale to tez nieco inaczej by musiało wygladać... gdyby to rożłożyć na walor to pełna czerń = brak światła czyli inaczej brak koloru.... to sie raczej w naturze nie zdarza, wygląda sztucznie i spłaszcza obrazek... natomiast wydaje mi sie ze kolory niezle leżą.... nad walorem nieco popracuj i bedzie lepiej... ;-) spróbuj tez nieco wiecej detalu poswięcać na focal point... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki @emenems, będę pamiętał o tej czerni.

 

większość weekendu pochłonął mi projekt tego o to statku, kilka rzeczy do dopracowania, nie jestem w pełni zadowolony z całości, zamierzam wrócić do fazy generowania kształtów i zacząć projektować od nowa.

 

Wszelkie uwagi mile widziane :)

 

I jeszcze zmieniłem szkic zamku na większą wersję.

 

GWVJAWE.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po przerwie, żyje i mam się dobrze, pracuje obecnie nad projektem świata, który będzie jednocześnie moim portfolio. Ukończenie przewiduje najwcześniej przełom luty/marzec. Kolejne posty będe wrzucał tutaj :

 

http://relicworldart.blogspot.com/

 

Kilka skończonych prac można też znaleźć tutaj ( nie mają nic wspólnego z projektem) http://www.artstation.com/artist/wojciechbajor

 

Pozdro.

 

O2iKgkb.jpg

 

p92F5tq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SamaeL89, blukazs, DPFantasy: wielkie dzięki :)

 

Coś nowego, faza bardzo szkicowa, i tak zostanie, wykorzystam kilka rzeczy z tego obrazka do dalszej pracy, bo wziąłem sie za ten bez większego planowania i za dużo błędów się pojawiło.

 

więcej na blogu albo na artstation

 

LnX0jtP.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wsparcie! Jak już pisałem do tego obrazka wracać nie będę, bo na przykład perspektywa jest skopana, jak i inne rzeczy.

 

Wezme natomiast pod uwagę rady i zastosuje przy dalszej pracy nad tym pomysłem.

 

@Rozpu: z "brushworka" nie zrezygnuje, ale będe eksperymentował dalej :)

@motyl: ten szkic robiłem faktycznie na jednej warstwie, ale jeśli robię rzeczy do folio to wszystko do przesady na osobnych wrstwach. Co do pracy która podliknowałeś, już mi się nie podoba :D

 

szkice co by nie było pusto:

w tym drugim widać w jakim kieunku bedę szedł, ale niejest to końcowa wersja pomysłu.

 

RF9fioV.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki AlanRysa, zrobie jak najbardziej, większość szkicy które pokazuje skończą jako digital prędzej czy poźniej.

 

na dziś koniec, ale myślę że jutro też będzie hangout :)

 

trzy szkice pierwszy zaczęty i skończony podczas hanga, powoli wracam do malowania, po kilku tygodniach robienia matte jest to trochę cieżkie, no ale nie ma że boli

 

aaa i ten środkowy zaczęty jako matte, stąd taka ładna alpha drzewka i niebo, ale już nie miałem siły i poleciałem pędzlem.

 

EbxXPrB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie troche zbyt bezczelnie podlozona fota na ryju tego stwora i anatomie ma dziwną, wygląda jakby mu z boku wyrastał ogon ;d

 

kompo faktycznie lepiej, widzisz, nie jestem taki glupi na jakiego wyglada ktos inny niż ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DPFantasy

myśle że trochę zależy to od wielkości pliku, ja z reguły pracuje na formacie 4700x2000x300dpi , także drtal jest łatwy do ogarnięcia

ehhh Rozpu :D

 

jak dla mnie anatomia stwora jest całkiem normalna, ale nie znam się w sumie. Co do łba to na sam koniec dorzuciłem teksture żeby wzmocnić focus area :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności