× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 9 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Wątek: takashmen maluje.

Member

Podziękowania

Domyślnie takashmen maluje.

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam, kurs Environment Design I zakończony i żeby nie wypaść z rytmu zakładam tekę
    Jeśli ktoś jest zainteresowany jak taki kurs wygląda, mogę popełnić jakiś nie za długi opis.

Wrzucam ostatnią prace wykonaną przed kursem oraz jedną z ostatniego tygodnia kursu, podczas 8 tyg kursu wykonałem nie licząc poprawek do prac 35 prac, w życiu nie podejrzewałem że jestem w stanie tyle naprodukować.

Dorzucę jeszcze kilka jak poprawię błędy po ostatniej krytyce.

Celem jaki sobie założyłem jest wypracowanie umiejętności malowania bez nadużywania referencji i tekstur, równocześnie będę jednak pracował nad komercyjnym "stylem"

Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mini forum.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	210.6 KB
ID:	94576  
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar wroncuro
    Podziękowania

Domyślnie

O opis bardzo proszę, bo progres jest baaardzo widoczny. Choć obie prace są "wow!-owe". Tak z ciekawości, ile zajmuje ci zrobienie takiej ilustracji?

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar Mruk
    Podziękowania

Domyślnie

W pierwszej chyba nie do końca widać zróżnicowanie tonów zależnie od odległości. Wygląda trochę płasko. Druga całkiem fajnie się zapowiada. W jaki sposób można "nadużyć referencji" ?

Member

Podziękowania

Domyślnie

@Mruk
    na wiele sposobów, przed każdą pracą zbieram różne zdjęcia, żeby się wspomóc, ale ostatnio to wspomaganie wychodzi daleko po za patrzenie na referencje. Co więcej taki system pracy rozleniwia jeśli chodzi o malowanie. Do tego zamiast uzależnić zbiór referencji od pomysłu, zaczynam uzależniać pomysł od fotek które mi się spodobają.

co do pierwszej pracy to się zgadzam, jest gorsza :)

@wroncuro

czas, hmm, pierwsza zajęła mi na pewno więcej czasu, dużo było przesuwania i przemalowywania, dokładnie ciężko mi powiedzieć ile godzin, bo nie liczyłem, druga myślę że zajęła mi 6-8 godzin, może mniej, też nie mierzyłem
    też zawsze chciałem wiedzieć ile coś komuś zajęło czasu, ale tak naprawdę to nie ma żadnego znaczenia.

Opis kursu w drodze.
    "Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar Tomasz G
    Podziękowania

Domyślnie

Tak jak pisał Mruk. Brakuje przestzreni. nie wiadomo na co patrzeć. troche za dużo jest tu moim zdaniem napchane.
    Jakby patrzeć na te wszystkie elementy co namalowałeś z osobna to są niezłe, ale jako całość już nie.
    Co do refersncji to nie widzę nic złego z korzystania. Wręcz przeciwnie. Tylko one są po to żeby pomagać, inspirować.
    Nie wiem o co chodzi.
    To ile czasu rysujesz ma znaczenie. Zwłaszcza jeśli robisz to za kase.

Pozdrawiam

Member

Podziękowania

Domyślnie

Lecimy z opisem

link do kursu http://2d.cgmasteracademy.com/environment-design-1.html

Tytuł kursu może być trochę mylący, bo skupialiśmy się nad tym jak zaprojektować swoją prace a nie nad tym jak zaprojektować poszczególne elementy, tak więc na początku przez 3 tygodnie parowaliśmy w skali szarości i mieliśmy się skupić nad kompozycją, oświetleniem sceny i generowaniem pomysłów, od 4 tygodnia ruszyliśmy z kolorem, nadal praca w wersji szkiców/miniaturek, aż do 6 tygodnia w którym wybieraliśmy jedną z miniaturek i technikami które przedstawił prowadzący kończyliśmy i tak przez trzy tygodnie, poprawki i nowa praca.

Struktura kursu przedstawia się nastepująco:
    co tydzień pojawia się nowy wykład i jest udostępniane nowe zadanie, do poprzedniego zadania instruktor nagrywał każdemu z osobna video, a do tego co tydzień na żywo przez godzine odpowiadał na pytania i dodatkowo krytykował prace każdego z nas.

Poziom umiejetności malarskich nie miał dużego znaczenia, każdy z uczestników zrobił naprawde duże postępy.
    Prowadzący cały czas namawiał do wytężonej pracy, zawsze miłe(czasami aż za, ale wiadomo polityka CGMA, nie można zrażać potencjalnych klientów)

Każdy wykład składał się z malowaniem pracy i pogadanką, prezentacją technik i trików których używa w swoich pracach.

To chyba tyle :)

@Tomasz G
    nie twierdze że korzystanie z refek jest złe, w komercji fotki są wręcz wymagane, ale za wszystkim stoją podstawy, a ja czuje że mi ich brakuje(podstaw) i dlatego chcę się od referencji uniezależnić, szczególnie w pacach niekomercyjnych.

ma znaczenie, ale nie ma znaczenia pytanie ile czasu coś komuś zajęło, bo w zależności od doświadczenia skraca się czas wykonywania zadania, czyli początkujący będzie miał po 8h 1/5 tego co średniak a pros w 8h zrobi 8 prac. Dlatego uważam że takie pytanie jest bez znaczenia.

---
    I kolejna rzeczy z kursu

Teczka
    artstation

Member
    Awatar Rozpu
    Podziękowania

Domyślnie

Ta ostatnia mi sie najbardziej podoba, klimat mi sie pozytywnie kojarzy z miastami z Samuraja Jacka xd

Member
    Awatar saharaam
    Podziękowania

Domyślnie

Witam kolege z kursu :D
    Gratuluję, świetne rzeczy potworzyłeś. Podoba mi się ostatnia, szczególnie kolorem. W przedostatniej trochę za dużo tekstur jakby, nie wiadomo na czym oko zawiesić. Brakuje kontrastu przy focal point itp, ale co ja Ci bede powtarzac za Jamesem ;)
    Kawał dobrej roboty.

Member
    Awatar Kolsga
    Podziękowania

Domyślnie

To ja równiez witam, witam z kursu :D No i zgadzam się z przedmówcami ten ostatni ma naprawdę ciekawy klimat.Był już w trakcie kursu i wciąż jest teraz mój ulubiony z ostatnich serii które pokazałeś na kursie ;)
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu." ( Król Julian)

teczka 2D
    / blog

Member
    Awatar Mariusz Panek
    Podziękowania

Domyślnie

Ostatnia najlepsza tylko dlatego, że czuć jakąś głębię. Inne faktycznie bardzo płaskie.
    Postaraj się wprowadzić wyraźny podział na plany!

Strona 1 z 9 123456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów