Skocz do zawartości

Obliczanie kwaternionów na podstawie punktów w układzie 3D


Gość bartspx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartspx

Hej,

 

Chciałbym Was zapytać, jak obliczyć kwaternion posiadając dwa punkty w układzie współrzędnym 3D.

 

Mianowicie posiadam dane z Kinecta dotyczące pozycji prawego łokcia oraz prawego nadgarstka użytkownika. Na ich podstawie chciałbym teraz obliczyć kwaternion. Analizując dane z linku http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh973073.aspx, w tym szczególnie dział Hierarchical Rotation, rozumiem, że ten kwaternion to tutaj rotacja "kości", na której końcach są oba punkty (łokieć i nadgarstek) i jest on liczony względem pozy referencyjnej (użytkownik stoi z rozstawionymi rękami w kształcie litery T).

 

Dla ułatwienia pozwoliłem sobie na stworzenie pomocniczego rysunku (przepraszam, nie jestem grafikiem i rysunek ten jest dosyć prymitywny), który powinien ułatwić przedstawienie mojego problemu - znajduje się w załączniku. Ukazuje on pozycje obu wymienionych wyżej punktów, a także wynik (hierarchicalRotation_Quaternion), który właśnie nie wiem jak uzyskać :) bardzo proszę o pomoc i wytłumaczenie, jak są liczone te kwaterniony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności