Skocz do zawartości

Interior: Sypialni - Kurs 3ds Max, Marvelous Designer


CGwisdom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

na początku może się przedstawie. Mam na imię Mateusz i po godzinach prowadzę od ponad roku stronę www.cgwisdom.pl, na której m.in. oferuję kursy z zakresu grafiki 3d (głównie 3ds Max, V-ray). Większość kursów wykonałem sam, lecz chętnie współpracuję również z osobami, które znają się na innych dziedzinach niż ja :).

 

Kursy, które oferuję są skierowane raczej do osób, które dopiero zaczynają przygodę z 3d. Całą pracę nad scenami nagrywam i omawiam jednocześnie tak aby nic nie zostało pominięte. Osobiście zawsze się denerwowałem gdy podczas nauki z tutoriala napotykałem jakiś mały problem, który został przeoczony, a sam nie mogłem sobie z nim poradzić :).

 

Chciałbym dziś przedstawić wizualizacje, które powstały podczas najnowszego kursu, który wykonałem. Głównym założeniem było użycie programu Marvelous Designer do wykonania obiektów typu poduszki, kołdra, zasłona, prześcieradło, ubrania aby pokazać jakie daje możliwości.

 

Wszystkie modele, tekstury, materiały do swoich kursów wykonuje sam podczas ich trwania, więc nie korzystam przy ich tworzeniu z gotowych bibliotek. Ewentualnie korzystam z gotowych tekstur, które stworzyłem przy okazji tworzenia poprzednich nagrań.

 

Zazwyczaj staram się oświetlić sceny z kursów na przynajmniej dwa sposoby aby po prostu pokazać jak można to zrobić :). Dodatkowo wykonałem dwa ujęcia z głębią ostrości na dwa sposoby. Renderując DOF z VrayCamery oraz wykonując ją w postprodukcji w Photoshopie.

 

Więcej informacji odnośnie samego krusu można znaleźć pod tym linkiem - http://cgwisdom.pl/sklep/szkolenie-3ds-max-marvelous-designer-sypialnia-kurs

 

Sam projekt sypialni powstał we współpracy z Devangari Design.

 

Użyte programy: 3ds Max 2013, V-ray 3.0, Marvelous Designer 3, Photoshop CS6

 

kurs_3ds_max_vray_sypialnia_014.jpgkurs_3ds_max_vray_sypialnia_028.jpgkurs_3ds_max_vray_sypialnia_03.jpgkurs_3ds_max_vray_sypialnia_04.jpgkurs_3ds_max_vray_sypialnia_05.jpgkurs_3ds_max_vray_sypialnia_06.jpg

Edytowane przez CGwisdom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Render 3 - ten z DoF bardzo mi się podoba. Tylko osobiście jeszcze bym podkręcił jasność i był by miód ;)

 

Edyta: wchodzę na Twoją stronę, patrzę zestaw książek w modelach :D czyli to co tygryski lubią najbardziej a tu zonk... co jak ktoś nie ma mordoksiążki ? nie mogę pobrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujęcia na okno to DoF z kamery Vray. Ujęcie od góry to Dof zrobiony w postprodukcji przy pomocy Zdepth :).

 

Odnośnie dywanu i koca to użyłem modyfikatora Hair nad Fur (WSM). Działa zadziwiająco dobrze :).

 

A książki już lecą na maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności