Skocz do zawartości

Jakie GPU do Octane?


Gość homerno

Rekomendowane odpowiedzi

Gość homerno

Jako iż jest to mój pierwszy post, witam wszystkich w tym temacie zgromadzonych. :)

Od półtora roku uczę się 3D na wszystkich możliwych płaszczyznach w C4D, a od kilku miesięcy też w Maxie. Na chwilę obecną posiadam w skrzyneczce szczęścia (czytaj Komputer) dwa radki 6870 (kiedy kupowałem ten komputer w wieku 14 lat myślałem tylko o grach :D), które w końcu mogę je wymienić na coś sensowniejszego do grafiki. Przeczytałem ten temat i mało co rozumiem z tego co Skoti napisał o różnicach pomiędzy Fermi, a Keplerem (technicznym nerdem nie jestem)

Dlatego pytam się wprost, co najlepiej zakupić do Octane'a, ogólnej pracy w AE oraz w przyszłości do nauki VRAY RT, symulacji fluidów itp.:

- 2x GTX 660

- 1x GTX 770

- czy 2x GTX 580

W chwili obecnej jestem na etapie poznawania każdego zakątku 3D od strony eksperymentowania z czym się da w tym świecie i tworzenia sobie pierwszego sensownego portfolio, więc na wymagające projekty jeszcze przyjdzie czas, a ten zakup jest na dwa lata do rozpoczęcia studiów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz renderować na GPU wiedz że cała praca musi się zmieścić na pamięci GPU. Jeśli renderujesz głównie pack shoty to 2x 580 będzie świetnym wyborem bo do tego 3 giga ramu wystarczy jednak jeśli atakujesz większe sceny. postaraj się dorwać 6 gigową 780 ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stawiasz na rendering przez gpu to jeśli by ci się udało kupić 2 gtx580 jest najmocniejszym rozwianiem z tego co sam podałeś, jeden problem produkt już wycofany z produkcji i tylko jest czasami szansa kupić z magazynów. Serie 6 należy pozostawić bez komentarza i nie brać w ogóle pod uwagę. Co do serii 7 to pytanie jaki masz budżet na pewno znacznie lepsza karta do octan będzie gtx780 ale równocześnie jest ona droższa od 770 o około 500 pln. Taka mała uwaga co do nauki programów vray rt nie ma nic do nauki;) Jeśli już to musisz się nauczyć silnika renderującego jakim jest sam vray dodatek rt to jak na razie jest pomoc w pracy a nie renderer typu octan co prawda renderujący i na cpu i gpu ale tylko pomocny dodatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość homerno

Miało być VRAY i RT literówka. Po prostu chcę się nauczyć VRAY'A. Myślę nad renderem GPU, ponieważ jak zastanowię się nad kupnem i7-4930K i do tego płyta na socket 2011 za min. 600zł to odechciewa się żyć. ;) Teraz mam FX-8320 i i7 w lapku więc w Team Renderze nie jest tragicznie. Głównie zajmuję się rzeczami związanymi z motion design, a ostatnio próbuję się tykać interiorów dla zabawy, lecz prawdopodobnie zostanę generalistą, bo chce wiedzieć wszytko we wszystkim, lecz dopiero mam 17 lat, więc to takie moje dziecięce marzenia - pewnie mi przejdzie z wiekiem. xD

 

Jeśli chodzi o budżet to mam 2000zł, lecz planuje jeszcze kupić dysk SSD 240 GB oraz Fractala Redefine (moja obecna obudowa to szkielet), dlatego podane propozycję oscylują w granicach ~1300 zł. Ewentualnie mogę coś jeszcze uzbierać i wyrwać dwie 760, lecz wątpię w obniżkę cen do wakacji, skoro nowe układy mają być dopiero pod koniec roku. Więc najlepiej chyba wyszukać dwie 580 3GB, lub kupić 770 4GB jak rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chrupek3D

zwróć uwagę na pobór prądu przez te dwie karty, żeby Cie rodzice z domu nie wyrzucili ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość homerno

Mnie już chcą wyrzucić jak zostawiam render na noce, to przychodzi później 250 zł za miesiąc :D Nie ale na poważnie lepiej niech robię coś konstruktywnego co lubię, niż oddawać się w 100% w ręce polskiego systemu edukacyjnego, który co jak co, ale mocno kuleje na wielu płaszczyznach. Takiego są zdania.

 

Dzięki skalpel poszukam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej szukaj 580 w renderingu na gpu wydajnościowo konkuruje z Titanem. Gtx770 tez mało prądu pod obciazeniem nie ciągnie. Ogólnie za rendering na gpu płaci się większe rachunki za prąd :) To renderuj spod cpu nie żre tyle prądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość homerno

Jeszcze ostatnie pytanie czemu nie seria 6xx? Mógłbyś podesłać jakiś artykuł, porównanie czy wyjaśnić szybko, czemu powinienem o nich zapomnieć? Na fxguide piszą, że nie są aż tak dobre jak Fermi, a z drugiej strony Otoy piszę, że 6xx są równie szybkie jak 7xx.

 

edit: Ok poszperałem i faktycznie bez komentarza... http://prntscr.com/3misly

Edytowane przez homerno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności