Skocz do zawartości

Animacja 3D: Space Battle


adrian_dis

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Robimy sobie w firmie w wolnych chwilach taką animację bitwy kosmicznej. Jest już na ukończeniu i chciałbym zapytać Was o ogólne i szczególne wrażenie, uwagi, sugestie czyli "jak Wam się podoba", zanim oddamy do udźwiękowienia.

 

Voila: https://vimeo.com/96710251

 

Dziękuję i pozdrawiam

Adrian

 

ps.

Powinienem załączyć jakąś miniaturkę żeby pojawiła się obok posta?

Edytowane przez adrian_dis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Całkiem fajne, skoro pytacie o ogólne wrażenie to u mnie pozytywne. Jedyne do czego tak na pierwszy rzut oka mógłbym się doczepić to odnoszę wrażenie, że myśliwce poruszają się troszkę mało realnie (jeżeli w ogóle możemy mówić o realnym poruszaniu się myśliwców kosmicznych :P ), tzn wszelkiego rodzaju zwroty, skręty są bardzo gwałtowne. W 0:44 w widoku z daleka wygląda to spoko ale już np w 0:55 jest przesadzone. Oprócz tego zastanawiam się czy nie warto byłoby popracować nad...blasterami? (nie wiem jak to nazwać) ciągnącymi się za myśliwcami, troszkę przypominają mi takie oto zabawkowe miecze świetlne ;)

 

http://www.ohgizmo.com/wp-content/uploads/2009/04/dualaction_lightsabers.jpg

 

Mała taka uwaga ok. 1:10 te blastery znikają w pewnym momencie, choć myśliwce dalej lecą.

 

Cała reszta na plus, oby muzyczka i efekty dźwiękowe były wypas, wtedy całość na pewno będzie odbierana 2x lepiej! Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem spoko to wygląda jak na razie.

 

podzielam zdanie DuzeZ co do prędkości i zwrotów, także co do wiązek energii z silników, wyglądają jak długi czerwony element statku, jeśli to miało wyglądać jak ślad energii silnika to nie może być sztywno przyczepione, a sprawia takie wrażenie, mimo że w niektórych ujęciach ślad energii zakreśla tor lotu statku to w większości ujęć nie widać tego albo jest niewyraźne i wygląda nijak. Nie wiem czy nie lepszym rozwiązaniem było by zrezygnować z tego śladu na rzecz silników jonowych które w większości wizji i testów nie pozostawiają tak długiej wiązki energii, albo zmniejszenie obecnej wiązki i zmniejszenie jej jasności oraz gęstości aby była półprzeźroczysta, w zasadzie już od połowy strumienia myślę że powinna być półprzeźroczysta z efektem gradientu do końca wiązki.

 

dodatkowo moją uwagę zwróciły wybuchy, szczególnie w 0:33 - nie ma szansy aby w przestrzeni kosmicznej taki wybuch zaistniał, przede wszystkim z powodu braku tlenu (ogień - 0:34) jak i braku grawitacji oraz atmosfery (turbulencja i ukierunkowany w pionie ruch cząsteczek).

 

ale to są moje osobiste odczucia, nigdy też nie widziałem i nawet nie wiem czy testowano w przestrzeni kosmicznej wybuchy jakichkolwiek materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się fajnie.

A czy tylko mi się wydaje że planeta jest trochę za mała? Najbardziej to chyba w 20 sek widać i przy zbliżeniach - wygląda to tak jak by w postoprodukcji ktoś przybliżał obrazek zamiast zaanimować kamerę - ta stancja powinna się powiększać dużo szybciej niż planeta, a tak wydaje się że są na jednej płaszczyźnie bo zbliżają się równomiernie.

 

Dawać dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kropek

Podoba mi się stacja kosmiczna, ma sporo fajnych szczegółów. Planeta też ok, może tylko skompował bym ją tylko z trochę mniejszą łuną. Tak jak już tu pisano ruchy statków, ich zwroty są zbyt gwałtowne. Na początku mamy wrażenie, że ta stacja kosmiczna jest ogromna, a potem przez takie zbyt szybko zasuwające stateczki to wrażenie skali gdzieś znika. I stacja wydaje się takim małym bączkiem.

Zastanowiłbym się nad skróceniem długości gazów wylotowych w myśliwcach.

I najbardziej chyba popracowałbym nad ruchami kamery. Pierwsze do czwartego ujęcie - wyglądają bardzo spoko, jest fajnie majestatycznie. Natomiast np piąte, siódme i dziewiąte - kamera porusza się dziwnymi i niepotrzebnymi łukami. Przebywa zbyt duże odległości i wygląda to trochę nienaturalnie. Myślę ,że zamiast ruchów kamery lepiej wypadły by tutaj zoomy np takie jak w Battlestar Galactice.

Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne, trochę jeszcze przysiedzieć i będzie wyczes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest świetna referencja do tego typu rzeczy :D

Możesz pokusić się o torpedy z tego niszczyciela, jak tu w 3:15

"Spaliny?" też możesz zgapić, albo tak jak mówili koledzy wcześniej, bo mi też nie leżą takie kikuty...

Też trochę konsternacji zostawia to, że niszczyciel strzela do stacji, a później ni z gruchy ni z pietruchy tam dokuje. Może jakaś flara od stacji, że się poddaje, myśliwce w tym momencie odlatują i dopiero wtedy niszczyciel podlatuje do abordażu.

 

Poza tym, to na prawdę bardzo fajnie wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi.

 

Paveu69, właśnie chodzi o to, że niszczyciel nie strzela do stacji tylko do stateczków wokół, on przybywa na pomoc stacji :) Czyżby historia była nieczytelna? :)

 

Niektóre ujęcia skróciliśmy a stateczki przyspieszyliśmy, żeby atak na stację był bardziej dynamiczny. Stąd nagłe zwroty, skręty itd. Podobnie kamera w niektórych ujęciach się zachowuje starając się śledzić lot stateczków.

 

Tutaj poprzednia wersja przed przyspieszeniem, jest też jedno dodatkowe ujęcie,

 

Co do realizmu wybuchów, laserów itp, zgodnie z fizyką to wszystko powinno wyglądać inaczej ale czy takie Wojny Gwiezdne dałoby się wtedy oglądać :) Animacja jest w stylistyce gameartowej dlatego jest sporo uproszczeń, między innymi ognie z silników. Są one też dosyć wyraźne żeby stateczki w dalekich planach było wogóle widać.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz na prawdę fajnie się to ogląda - zbliżenia wyszły na plus.

Mi tylko ten krążownik dalej strzela z haubicy do myśliwców, tak dziwnie...

Ja bym widział miliardy małych laserków, tak jakby miał 3 tuziny laserowych gatlingów przeciwlotniczych i nachrzaniał do tych komarów :D

 

Poza tym mi się bardzo podoba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności