Skocz do zawartości

[Monitor] Eizo FlexScan EV2736W vs Dell UltraSharp U2713H


Ramsta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowicz,

 

Stoję przed bardzo ciężkim wyborem, jestem początkującym grafikiem, aktualnie pracuję jako grafik w drukarni ale zamierzam obrać kierunek grafiki 3D. Jestem już po pierwszym roku nauki i zamierzam trochę zainwestować w domowy komputer. Aktualnie mam wypalarkę do oczu i chcę koniecznie zmienić stary monitor. Na oku mam dwa monitory:

1) Eizo FlexScan EV2736W

2) Dell UltraSharp U2713H

Wydają się dobrym wyborem ze względu na wysoką rozdzielczość i ogólne parametry, ale mimo wszystko mam dylemat pomiędzy nimi. Nie ukrywam, że start w kierunku 3D może być "niewypałem" i wtedy pozostanę przy 2D a tam potrzebny jest dobrze wyświetlający kolory monitor, czy one będą wystarczające? A może w tej cenie są jakieś inne ciekawsze propozycje (~3000zł).

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oba monitory nie nadają się do koloru. Jak już to oczywiście Eizo, ale cudów się nie spodziewaj. Przy budżecie 3tys. nie ma szans na 27' do koloru. Jest jeszcze NEC EA274WMi - odpowiednik Eizo EV2736W. Też można schodzić z jasnością, choć na Eizo bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z waszego doświadczenia, przy pracy w 3D większe znaczenie będzie miała rozdzielczość czy może jednak kolor? Niestety muszę znaleźć złoty środek. Budżet mogę ewentualnie powiększyć do 4000zł o ile będzie to miało sens i odczuję skok jakości itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelować możesz i w czarno-białym. Nie ma problemu. Pierwsza ludzka 27' to wydatek prawie 5tys. Na samo 3D nie szarpałbym się na taki wydatek ale z drugiej strony zawodowa 27' starczy ci spokojnie i na 10 lat bez straty na jakości. I obraz jaki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź NEC EA274WMi , powinieneś być zadowolony.

 

Możesz poczytać sobie ewentualnie tą stronę - http://www.mva.pl/

 

Czemu NEC a nie Eizo?

 

Modelować możesz i w czarno-białym. Nie ma problemu. Pierwsza ludzka 27' to wydatek prawie 5tys. Na samo 3D nie szarpałbym się na taki wydatek ale z drugiej strony zawodowa 27' starczy ci spokojnie i na 10 lat bez straty na jakości. I obraz jaki...

 

A pierwsza ludzka 27' to jaka? Jeżeli ma starczyć na 10 lat to jestem gotowy dopłacić bo z grafiką wiążę swoją przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz szykował grafikę do wydruków ? jeśli tak to eizo i nec (ale profesjonalne monitory to już przedział powyżej 5k pln) jeśli natomiast zależy ci na dobrym monitorze roboczym do modelowania to spokojnie dell ogólnie do grafiki 3d zwracaj uwagę na pole robocze duża matryca ale równocześnie z dużymi rozdzielczościami 1980x1200 to już jest takie minimum przy dużych matrycach zasadniczo do takiej pracy nadaj się spokojnie monitory na matrycach TN. Jeśli profesjonalne eizo to nie flexscan tylko seria coloredge ale tu jak napisałem ceny zaczynaja się od około 5k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu NEC a nie Eizo?

 

 

Z tego co czytałem, to ze względu na cenę, w tym konkretnym przypadku, nie warto dopłacać do Eizo, bo to dwa podobnej klasy monitory. Choć na plus Eizo przemawia pewnie 5 letnia gwarancja. A przy NECu jest chyba za dopłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Aktualnie w domu raczej nie przygotowuje rzeczy do wydruku tylko w pracy. Dom to praktycznie samo 3D, ale monitor kupuję na lata i nie wiem co mnie będzie czekało. Jestem w stanie dopłacić te pieniądze ale problem polega na tym czy warto. Bo jak sami napisaliście do 3D raczej zalecany jest większy obszar roboczy itp a kolor nie odgrywa większej roli. A jaka jest wasza subiektywna opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem pewien kompromis Eizo CX240. Zastanawiam się teraz nad:

1) EIZO CX240

2) EIZO EV2736W

Mówiąc tylko o 3D, który z nich będzie praktyczniejszy, starczy na dłużej itp?

Przepraszam za zamieszanie, ale już sam jestem skołowany po czytaniu o tych monitorach, a brakuje mi opini osób, które wykorzystują monitory do pracy przy 3D. Czytam tyle o tych kolorach itp, ale jakie to ma przełożenie na pracę?

Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na co dzień pracujesz z monitorami eizo/nec to dell może rozczarować. Tym bardziej, że w ostatnich latach coraz trudniej o godziwy egzemplarz, pozbawiony wad na matrycy. Ja bym się jednak zastanowił nad tym, czy nie lepiej będzie kupić monitor oferujący większą przestrzeń roboczą - rozdzielczość 2560x1440.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo jeśli zajmujesz się 3d nie zajmujesz się pracami 2D/3D przeznaczonymi do druku komercyjnego to ładowanie kasy w color edge nie ma sensu po prostu nie wykorzystasz jego możliwości ale równocześnie napisałeś ze pracujesz w drukarni czyli jest to monitor dla ciebie. Natomiast jeśli dużo modelujesz to jak najbardziej wskazany jest duży obszar roboczy wygoda pracy :) Kieruj się tym czym zajmujesz się zawodowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalny monitor graficzny, to nie tylko kolor. To również równomierne podświetlenie, świetne przejścia tonalne. Zupełnie inna klasa monitora.

A EIZO EV2736W, to przede wszystkim monitor biurowy. Sprawdź, czy nie masz gdzieś możliwości ich obejrzenia, porównania. W Warszawie jest placówka Eizo, gdzie możesz umówić się na spotkanie, przygotują Ci oba monitory i będziesz mógł je porównać.

 

W razie co, jeśli jeszcze nie widziałeś, to tutaj masz sporo o CX240: http://www.mva.pl/viewtopic.php?f=26&t=679

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w drukarni poza domem i tam głównie potrzebuje tej klasy monitora, w domu jednak głównie modeluje i uczę się 3D, ale kupując za takie pieniądze monitor patrzę trochę dalej bo prędzej czy później w domu będę chciał dorabiać. Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności