Skocz do zawartości

Wykształcenie w kierunku grafiki 3D - gdzie?


Gość spankie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spankie

Witam serdecznie!

 

Parę tygodni temu zakończyłem edukację w LO. Od ładnych 6 lat interesuję się szeroko pojętą grafiką i motion designem, ale nigdy nie udało mi się 'ogarnąć' w zadowalającym stopniu żadnego programu do grafiki 3D. Chciałym tego nauczyć się na studiach - jednak nie mam pojęcia o uczelniach ani kierunkach oferowanych przez polskie (preferowanie warszawskie) uczelnie. Czy wy - niewątpliwie w większości już doświadczeni ludzie - moglibyście mi podpowiedzieć, gdzie najlepiej się kształcić w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jakies opinie o magisterce Animacja 3D i efekty specjalne w mediach na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu? Linki na stronie odsyłają do digitalmasters.pl, ale strona nie działa.

 

http://www.dlakandydata.dsw.edu.pl/oferta-edukacyjna/studia-ii-stopnia-magisterskie/wydzial-nauk-spolecznych-i-dziennikarstwa/dziennikarstwo-i-komunikacja-spoleczna/animacja-3d-i-efekty-specjalne-w-mediach/

http://www.dsw.edu.pl/studia/studia-ii-stopnia/animacja-3d-i-efekty-specjalne-w-mediach/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie udało mi się 'ogarnąć' w zadowalającym stopniu żadnego programu do grafiki 3D. Chciałbym tego nauczyć się na studiach

 

Jeśli chodzi o studia to zdobędziesz tam wiedzę ogólną ze wszystkiego po trochu i zapewne też dojdzie do tego filozofia ;)

W Warszawie jest PJWSTK, skąd wyszło sporo utalentowanych ludzi. Na Twoim miejscu jednak przed rozpoczęciem studiów, poleciłbym kurs, w stylu drimagine lub platigeacademy. Inwestycja na rok czasu, ale na pewno będziesz miał tam czas na to aby móc samemu się rozwinąć i ogarnąć software na bardzo dobrym poziomie.

 

Inna droga to tutoriale - Gnomon, Digital Tutors, Lynda. Jednak one nie zastąpią tego czym jest nauka w grupie ludzi zajmujących się dokładnie tym samym co ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 lat, nieźle ;) Wrzuć jakieś prace.

 

Z DUŻYM opóźnieniem, ale proszę:

 

Jeśli chodzi o studia to zdobędziesz tam wiedzę ogólną ze wszystkiego po trochu i zapewne też dojdzie do tego filozofia ;)

W Warszawie jest PJWSTK, skąd wyszło sporo utalentowanych ludzi. Na Twoim miejscu jednak przed rozpoczęciem studiów, poleciłbym kurs, w stylu drimagine lub platigeacademy. Inwestycja na rok czasu, ale na pewno będziesz miał tam czas na to aby móc samemu się rozwinąć i ogarnąć software na bardzo dobrym poziomie.

 

Inna droga to tutoriale - Gnomon, Digital Tutors, Lynda. Jednak one nie zastąpią tego czym jest nauka w grupie ludzi zajmujących się dokładnie tym samym co ty.

 

 

Złożyłem papiery w drimagine, zobaczymy, co z tego wyjdzie :) Dzięki za poradę!

 

Na mojej farmie dużo studentów z PJWSTK renderuje. Jest tam kierunek Sztuka Nowych Mediów, czy coś w tym stylu.

 

Tak, sprawdzałem Sztukę Nowych Mediów. Niestety do rekrutacji potrzebna jest teczka z pracami wykonanymi tradyjnymi technikami, w których jestem... Średni. Delikatnie mówiąc.

 

 

 

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. I przepraszam za tak dużą zwłokę w odpowiadaniu. :D

 

A co za granicą? Patrzyłem na parę szkół i każda z nich jest 'najlepsza'. Niestety nie znam rynku na tyle, żeby odsiać ziarno od plew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności