Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Grunwald 15 VII 1410

One Man Army
    Awatar STRZYG
    Podziękowania

Domyślnie Grunwald 15 VII 1410

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Witam.
    Dziś 604. rocznica Bitwy Pod Grunwaldem. Jest to dobra data by rozpocząć wątek z bardzo ważnym dla mnie projektem - "Grunwald 15 VII 1410". Z tym tematem nosiłem się już od dawien dawna. Pierwsze przymiarki rozpocząłem z końcem zeszłego roku, jednakże rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała smutną dla mnie prawdę - jestem za cienki by temu podołać. Tak więc zakasałem rękawy i przez ostatnie pół roku szkoliłem warsztat na kilku projektach (niedługo się z nimi wyświetlę), żeby móc się w ogóle zbliżyć do poziomu o jaki mi chodzi.

Głównym produktem jaki ma powstać jest 40-50 sekundowa animacja, której widok zaprząta mi głowę już od jakiegoś roku. Przy okazji mają wyklują się również grafiki z dużą dawką patriotyzmu. Oczami wyobraźni widzę, że powstaną również, krótkie skity "spin offy" (np. Bad Look Zawisza Czarny ;) ) w myśl zasady "muszę malować, gdy pracuję nad swoim obrazem" (Cezanne) Tyle w założeniu. Nie mam 20 lat by wierzyć, że wszystko się uda pod względem ilościowym i terminowym tak jak to rozpisałem sobie na papierku. Każdy kto zabierał się za długoterminowe rzeczy na własny rachunek wie o co chodzi ;)

Czym ma być "Grunwald, 15 VII 1410" ?
    Przede wszystkim nie ma to być rekonstrukcja wydarzeń, którą można by wystawić w muzeum archeologicznym. To ma być najczystsza i najsoczystsza "kosa" (kto mnie zna, ten wie o co kryje się pod tym słowem). Nie oznacza to, że mam zamiar pominąć fakty historyczne czy traktować materiał referencyjny jedynie jako pogląd, mający niewielki wpływ na tzw "wizję artystyczną" (zachmurzonego nieba nie będzie ;) ) Główny cel jaki mi przyświeca można zamknąć w znanej sentencji - "ku pokrzepieniu serc".

Nie jet to pierwsze podejście do tematu związanego z Ojczyzną, poprzednią pracę "Warszawa: Miasto Feniks" można zobaczyć tutaj

PS.
    Projekt przejmuje priorytet wolnego czasu, więc inny, zawieszony jeszcze w powietrzu projekt 2089:Bistro spada o kilka szczebli niżej <thug life!> Jednakże tam też niedługo pojawi się obfity upload z rzeczy, które powstawały w międzyczasie, a którymi jeszcze się nie pochwaliłem.
    Bistro 2089 można zobaczyć tutaj
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	AVATAR.png
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	13.7 KB
ID:	96059  
    Ostatnio edytowane przez STRZYG ; 15-11-15 o 11:52

Member
    Awatar biszkopte
    Podziękowania

Domyślnie

trzymam kciuki i czekam na pierwszy soczysty materiał :)
    MODEROarchitekci
    www.modero.com.pl
    MODII3D
    www.modii3d.com

One Man Army
    Awatar STRZYG
    Podziękowania

Domyślnie

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Tytuł całego przedsięwzięcia odnosi się do inskrypcji na jednej z tablic Grobu Nieznanego Żołnierza i z tego to powodu w zapisie ciągłym pomiędzy miejscem, a datą nie znajduje się przecinek (zgodnie z zasadą być powinien)

Jeśli jednak jest jakiś polonista na sali, który powie "nie no, Strzygu, to jest zapis, który jest hańbą na języku polskim, arcybłąd, oczy bolą" to jestem gotów podjąć dyskusję.

Logo "GRUNWALD 15 VII 1410" jest w trakcie produkcji, by można było ładnie wszystko brandować (a co!)
    Ostatnio edytowane przez STRZYG ; 15-11-15 o 11:32

Member

Podziękowania

Domyślnie

Świetny pomysł, bardzo ambitny! Życzę wytrwałości i kibicuje, oby się udało ukończyć :)

One Man Army
    Awatar STRZYG
    Podziękowania

Domyślnie

ZAWISZA CZARNY
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

Głównym bohaterem całego przedsięwzięcia będzie nie kto inny a "wzór cnót rycerskich" - Zawisza Czarny z Garbowa herbu Sulima. Postać będzie funkcjonować w pełnym rynsztunku, więc jedynym* obszarem nadającym indywidualnego wyglądu będzie twarz. Referencji na temat twarzy Zawiszy trudno szukać, jedyne informacje jakimi dysponuje to: kruczoczarna broda i włosy oraz śniada karnacja (dlatego nazywany był Czarnym). Jednakże jest pewien trop na bazie którego można zdobyć zbliżone referencje. Jest nim potomek w bodajże 15 pokoleniu - major Henryk Dobrzański "Hubal". Traktuje to jako punkt zaczepienia (wiem, że wielu ludzi będzie to negować).

HUBAL

Major Henryk Dobrzański w momencie wykonania zdjęcia (duże frontalne zdjęcie) był wiekiem zbliżonym do Zawiszy Czarnego w trakcie Bitwy Pod Grunwaldem (Hubal - 41 lat, Zawisza ok. 40) Na główne zdjęcie referencyjne wziąłem jednak poprawkę, wynikającą z wyidelizowania owego zdjęcia przez jakiś nieznany mi rodzaj ówczesnego photoshopa ;)

Do pewnego momentu tworzyłem sculpt na bazie referencji Hubala. Gdy uznałem, że jest zbieżność (do zobaczenia tutaj) odbiłem w stronę indywidualnych cech jakie mógł mieć Zawisza Czarny.
    Jak widać twarz Zawiszy jest mniej obła, mniej "pulpetowa" i jest to zabieg celowy, mający na celu zwiększyć "światłoczułość" formy. Doszło również nieco więcej mięśnia. Twarz w stosunku do Majora uległa także podniszczeniu, pojawiły się znaczące blizny (rycerzem był w końcu). Zależało mi na tym, aby przy zachowaniu typowego Bad Look'a była to twarz polska, z naszych realiów, bez wyidealizowanego wyglądu rycerza / fightera rodem z cinematików gier komputerowych (np. bezpłciowy wygląd głównych bohaterów Assasins Creed). Wymuskaną cerę i piękna szczenkę pozostawiam Disneyowi :P

Wszystko mam na sprytnych layersach w ZBrushu , więc niewykluczone że dojdą jeszcze jakieś zmiany

detal ulegnie jeszcze podbiciu

No i pierwszy klops za mną :/ Niecierpliwość jest złym doradcą.
    Retopologię zrobiłem zanim zamknąłem ostateczną bryłę. Jak widać edge flow poprowadzony na szyi odbiega od rzeczywistej formy, podobnie rzecz się ma pomiędzy brwiami. To co się dzieje pod dolną wargą jest jakimś zonkiem. Nie wiem o czym myślałem robiąc tam taki bałagan. Czeka mnie korekta.

Nad włosami się nie zastanawiałem i w tym luksusie chyba pozostanę. Matejko w swoim obrazie przedstawił Zawisze bez szyszaku na głowie (wizja artystyczna), u mnie będzie na odwrót (kto normalny idzie na wojnę bez hełmu), więc włosy gdzieś tam są, ale nie muszę ich pokazywać<czas>. Zarost będzie dostojny, jak na rycerza przystało.

Wizerunek Zawiszy Czarnego z "Bitwy pod Grunwaldem" Jana Matejki

*kwestia ciemnej zbroi jest rzeczą rozwojową
    Ostatnio edytowane przez STRZYG ; 15-11-15 o 11:38

Member
    Awatar jasam2
    Podziękowania

Domyślnie

Gdzie można zamawiać gotowy plakat? ;)
    Po "Mieście Feniks" wiem, że warto czekać. Niecierpliwie.

Member

Podziękowania

Domyślnie

no Strzyg jak zwykle z grubej rury !

pacyfistyczny militarysta
    Awatar kliment woroszyłow
    Podziękowania

Domyślnie

Ciekawe ciekawe... będę zaglądał :)
    "najlepszy grafik komputerowy wśród strażaków i najlepszy strażak wśród grafików komputerowych"
    Tutorial o spawach :
    http://www.max3d.pl/forum/showthread...171#post834171

THE EIGHT PASSENGER NOSTROMO
    Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Przyłączam się do obserwatorów, działaj mistrzu! :)

Member

Podziękowania

Domyślnie

Jako, że mój poprzedni post zawierał słowa powszechnie znane jako wulgarne, więc teraz napisze.

Masz rozmach. Te słowa nie oddają jednak poziomu Twoich prac :D

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów