Skocz do zawartości

Rendering grafiką - jaka karta ?


Arcadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu bawiłem się w "kopanie" kryptowalut. Po całej tej zabasie została mi płyta główna, 2GB RAM, Jakiś kiepski procek.

Pytanie, czy można do tego dokupić jakąś nie za drogą kartę graficzną nVidii i stworzyć z tego jakiś prosty zestaw do renderowania za pomocą grafiki (sceny nie będą jakieś kosmiczne, chodzi mi głownie o zmniejszenie czasu renderowania - teraz męczę rendery na laptopie 2x2Ghz) ?

Rendery jakie robię to raczej proste rzeczy - meble, pokoje, "pojazdy z gier". Ostatnio render modelu z siatką i 1 światłem - 30 min :/

 

Coś takiego mam jako podstawa:

http://allegro.pl/plyta-glowna-asrock-h61-pro-btc-socket-lga1155-i4546552253.html

 

Myślicie że coś takiego ma jakiś sens ?

Jeśli tak, czy ktoś z was miałby jakąś propozycję jeśli chodzi o grafikę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trochę nie ma sensu pakować jakieś sensowniejszej karty graficznej do jakiegoś marnego CPU.. Kwestia RAM to kolejny problem gdyż 2GB to bardzo niewiele. Ale jeśli już tak się uparłeś chyba nie brałbym nic większego jak GTX 560 ti i najlepiej w tej wersji 2GB gdyż jak zapewne wiesz im więcej pamięci posiada Twoja karta do renderowania tym lepiej dla Ciebie i całego renderu. Jeśli możesz dokup sobie chociaż 2GB dodatkowe RAM gdyż sam Win 7 wcina prawie 1GB więc niezbyt wiele Tobie zostaje. Ja renderuję na CPU lecz sam mam GTX 560 lecz w okrojonej wersji SE i całkiem przyzwoicie sobie radził w renderingu przy niezbyt skomplikowanych scenach (wizki wnętrz)

http://allegro.pl/okazja-karta-graficzna-nvidia-geforce-gtx560ti-2gb-i4577095397.html

W jakim silniku masz zamiar renderować ?

 

Na allegro jest do wyrwania jeszcze GTX 580 w wersji 3GB, która już potrafi dać czadu lecz to koszt ok 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładanie kasy w ten sprzęt z wykorzystaniem tej płyty głównej mija się z celem max co na nią założysz to i7 3770k cena procka tak sam jak nowej generacji i7 4790k, 2 gb ramu możesz sprzedać,dokładanie do niego 8gb raczej niema sensu lepiej zainwestować w nowe bebechy a nie opierać się na tych o generacje starszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Ja te modele dla siebie robię w ramach hobby.

Nie martwice się konkurencji za 10 zł wam nie będę robił ;)

 

Pytałem, bo najzwyczajniej myślałem że można coś z tego poskładać i popróbować...

Sprzęt tak czy tak stoi nieużywany, to pomyślałem że jakoś go zagospodaruję, ale skoro doradzacie żeby sobie darować, dokupię obudowę i może sprzedam używkę na jakiejś tablicy :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i za ile ty to sprzedasz? 300-400zł? co za to kupisz kości ram?
hmm to chyba nie twój interes co za to kupi :)

Nie sadze żeby ktoś narzekał mając o 400 pln więcej na zakup sprzętu :)

Natomiast bym się zastanawiał czy ma sens kalkulacja dokładania do tego skrzynki za bądź co bądź jakaś kasę a nie sprzedanie na podzespoły

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach mlodym adeptom grafiki brakuje czaesto cierpliwosci. Wszystko wymaga natychmiastowego efektu. Kiedys na render kulki w 640x480 czekalo sie cala noc, i nikt nie marudzil, ze jest wolno, tylko czekal radosnie na render.

 

Brak cierpliwosci w tym fachu zle rokuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, w tej chwili pracuje na laptopie, tak starcza mi to zwłaszcza że głównie robię w 2D.

Bebechy leżą w szafce i w zasadzie nic z nich nie ma (jest cały zestaw, razem z jakąś grafiką, niestety nienadającą się do rendeków), więc skoro nie warto do tego nic dokopywać to może lepiej wsadzić to w byle jaką obudowę (albo i nie) i sprzedać. Zawsze to jakaś tam kasa będzie (np. na wymianę rozrządu w aucie) :).

Może dla Was 500 - 600 zł to nic, ale dla mnie zawsze coś.

 

Także wielkie dzięki za podpowiedzi i aktywność w temacie. Spróbuję to sprzedać :)

Jedna karta graficzna już poszła chwilę temu ;)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności