Skocz do zawartości

Xeon E5 2697 v2 - problem z wydajnością


Godzil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Od nie dawna jestem posiadaczem maszyny z dwoma procesorami Xeon E5 2697 v2. To procesory 12 rdzeniowe więc w sumie mam ich 24 a wątków 48. Porównuje je z moim starszym i7 2600k.

Przeraziłem się kiedy zobaczyłem, że czasy na Xeonie są identyczne A CZASEM DŁUŻSZE niż na i7!

 

Szukałem rozwiązania u wujka google, ale nie wiele znalazłem. Testowałem też na maxie 2014.

Podczas renderingu menadżer zadań pokazuje 100% zużycie procesora, zatem wyłączenie Intel SpeedStep nie pomogło.

Próbowałem też wklepać w listener komendę aby używał więcej rdzeni - nie pomogło.

Wynik testu w Cinebench to ~3 000, więc dużo szybciej niż wiele innych procesorów.

 

Skończyły mi się pomysły i bardzo proszę o pomoc lub sugestie, bardzo zestresował mnie fakt, ze maszyna za 30 000zł ani trochę nie przyspieszyła mi pracy :-/

 

Poniżej mój spec:

 

Windows 7 PRO x64

3ds max 2012 + VRay 2.20

 

2x Intel Xeon E5 2697 v2

64GB ram

GForce 780 TI

 

 

---

Pozdrawiam

Edytowane przez Godzil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie... nie napisales ze w coronie.

ale juz ci odpowiadam... corona nie jest zoptymalizowana pod procki z serii v2. Poczekaj na nową wersje ( zapytaj o nią Ondrę) albo renderuj w innym silniku. zrób test pod maxwell render , jest tam zaszyty benchwell ( test). maxwela sciagniesz w wersji demo. odpal i porównaj z innymi maszynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiałeś. W pierwszym poście napisałem w czym renderuje, 3ds max 2012 (testowałem tez na 2014) + VRay 2 (testowalem tez na demie VRay 3).

Dopiero w poście chwile temu dopisałem że zdążyłem zrobić też testy w Coronie i również, jak w maxie, jest mało wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia kolegów po fachu dowiedziałem się, że w stosunku do i7 ten procesor powinien niszczyć czasowo wszystko co jest na rynku, powinien być ok 4-6x szybszy od mojej obecnej i7 na starym PC (i7 2600k)

 

Starszy Xeon z mniejszą ilością rdzeni i wątków jest póki co szybszy od mojego, więc ewidentnie działa tu jakiś szatański urok.

Nadal zatem czekam na ewentualne porady, mnie pomysły się już skończyły :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem już benchmark Corony, testowałem na kilku scenach testowych i własnych przez 3Ds max na komputerach w biurze i u znajomych i mój jest wolniejszy sporo od naprawdę starych i7mek.

Nie sądzę ze kolejne testy coś więcej nam powiedzą, naprawdę. Będę wdzięczny za jakieś pomysły odnośnie rozwiązania problemu, ponieważ swoje już wyczerpałem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. więc moje trzy grosze do dyskusji... 12 rdzeniowe instalujemy od 15 m-cy. Ani ja ani koledzy a przede wszystkim nasi klienci nigdy nie zgłaszali żadnych nieprawidłowości odnośnie wydajnosci więc nie stykając się z podobnym problemem nie mamy wypracowanej solucji . Nie znam szczegołów twojej konfiguracji ale używasz płyty doskonale mi znanej (leży obok mnie konfig oparty o taką płytę).

Moja rada to :

1.Dokonać dokładnych testów.

2.zwrócić się do firmy która ci ten zestaw dostarczyła niech się w tej sprawie wypowiedzą.

 

ponawiam prośbę o wskazanie sceny testowej... o ile nie jest to kłopotem.W ten sposób przynajmniej upewnisz się czy wynik testu jest nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z for znalazłem taką wypowiedź:

 

We've noticed a huge slow down in VRay with the E5-2680 processors (sometimes 2x to 8x slower than a Xeon X5680), when set to render 4 frames at the same time they rendered twice as fast than the X5680. (Chaos Group is looking into it though.)

 

Najlepiej pobierz nowszą wersję V-raya bo tam powinno to już być poprawione, jak będzie działać z odpowiednią szybkością to masz rozwiązanie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie podwójny post ale mam najnowsze info.

 

Scena w najnowszej, publicznej wersji Corony (Av7) renderuje się poprawnie. ok 2x szybciej niż starsze Xeony!

Czyżby wniosek był taki, ze problem tkwi w VRayu? Bo jak wspomniałem wyżej, testowałem też na nowszym VRay, nie zadnym crackowanym szmelcu, tylko oficjalnym demie.

 

Ktoś coś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo zależy też od samej sceny co na niej jest np displacment w wielu silnikach liczy się tylko na jednym rdzeniu. a xeony są nisko taktowane więc taki i7 podkręcony do 5.0 będzie wtedy szybszy...

 

Na taki komputer jaki ty masz Arnold byłby dobrym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sprzet. Zauwazylem na podstawie kilku konfiguracji, porownujac do i7 predkosc renderow sekwencji nie byla znacznie rozna na poczatku renderowania ale i7 systematycznie zwalnial podczas gdy stacja na xeonach pracowala rownym tempem.

Na starcie i7 wydawal sie szybszy ale biorac pod uwage cala sekwencje wychodzilo, ze ogolnie jest o wiele wolniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny sprzet. Zauwazylem na podstawie kilku konfiguracji, porownujac do i7 predkosc renderow sekwencji nie byla znacznie rozna na poczatku renderowania ale i7 systematycznie zwalnial podczas gdy stacja na xeonach pracowala rownym tempem.

Na starcie i7 wydawal sie szybszy ale biorac pod uwage cala sekwencje wychodzilo, ze ogolnie jest o wiele wolniejszy.

 

screen albo sie nie wydarzylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zassalem scene wskazana przez Godzil , wrzucilem na podobna 2 procesorowa konfiguracje a obok na konfiguracje 1 procesorowa ale 18 rdzeni (36HT) i... zagwozdka. Faktycznie, czas renderingu n 2 procesorach (2x Xeon E5-2696v2 12 rdzeni/48 HT oc 110MHz) 5 min 40 s , zas na konfiguracj z e5-2696V3 (18 rdzeni /48 HT, oc 105 MHz) 4min 57s. Odrobine pomoglo w przypadku 2x12 rdzeni wylaczenie HT - czas 4min 50s czyli tyle samo co 1x18 rdzeni... zastanawiajace. Bedziemy to analizowac u nas ale przyznam ze poza tym ze podejrzewam vraya to nic wiecej nie przychodzi mi do glowy.

ponizej zrzuty z testu:

 

 

Miniaturka na forum:

78a5c0d0802e94f8m.jpg

1x Xeon 18 core E5-2696v3

 

e395b30f2147c7ecm.jpg

2x 12core (2x Xeon E5-2696v2)

 

87f47a6bcc97cf94m.jpg

2x 12core (2x Xeon E5-2696v2)HT-OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znów

Wstępnie chciałbym podziękować matszklarowi za poświęcony i Jego jak i resztę muszę przeprosić za zawracania głowy. Kolejny raz autodesk wywinął mi numer. Zapomniałem o tym durnym Bitmap Pager... Po jego wyłączeniu powyższą scenę zrenderowałem w 1m 40s :-/

 

Wszystko zatem wróciło do normy, mój świat znów jest kolorowy. Wielkie dzięki wszystkim za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym się dowiedzieć czy porównywał ktoś prędkość renderowania w 3dsmax+V-ray na procesorach i7 39xx/49xx do pojedyńczego Xeona e5-2697V2. Mam okazje go tanio odkupić, a z tego co narazie wyszperałem na necie to ten Xeon jest jedynie o jakieś 50% szybszy od konsumenckich sześcioredzeniowców, pomimo tego że ma dwa razy więcej rdzeni. Czyli po podkręceniu zwykłej i7 różnica jest jeszcze mniejsza.

Głównie to przegądałem benchmarki, ale wiadomo że nimi nie ma co się sugerować, dlatego chciałbym wiedzieć jak to faktycznie jest w środowisku w którym pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności