Skocz do zawartości

ShortFilm "Damned"


wharp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich; chcialbym rozpoczac WIP mojej animacji, ktora ma byc jednoczesnie moja praca inz :D

 

Prace nad projektem zaczely sie juz na poczatku wiosny, ale braki wolnego czasu skutecznie uniemozliwijaly mi prace; Fabula filmiku rozgrywa sie na innej planecie i w innym wymiarze, gdzie dwie zwalczajace sie nacje ludzi rozbudowaly ogromne miasta (Sinkatan i Kubotan); w koncu doszlo do ostatecznego starcia, ktore doprowadzilo do wylonienia zwyciescy;

Akcja rozgrywa sie juz po ostatecznej bitwie, gleboko pod ziemia w tajnym labolatorium cybernetyki w Sinkatan; glowny bohater, jest jednym z zolnierzy ktorzy zostali ciezko ranni w wojnie; uszkodzone biologiczne cialo zostalo zastapione przez cialo mechaniczne; Akcja rozpoczyna sie w momencie gdy bohater budzi się (postac wisi, przypięta do sciany) ; nastepnie zostaine opuszczony na podloge przez specjalne ramie mechaniczne, bedace czescia lab. ; nastepnie postac wyjdzie z pomieszczenia przez hermetyczne drzwi i dalej korytarzem do nastepnej czesci lab. pozniej winda do miasta; tu bedzie mozna zobaczyc ruiny metropolii, dalej postac przechodzac ulica zobaczy krzyz wielkosci ok 3 m; upadnie przed nim i dokona sie wyrawanie ducha z ciala; duch poszybuje ku powierzchni ziemi (czy wspominalem ze miasto jest pod ziemia? :) i tam dokona sie jego materializacja i THE END

 

Narazie mam dwie postacie z czego Egowela musze jeszcze raz Rig -owac bo padl mi dysk i zapis z ukonczona postacia polecial w kosmos; (cale szczescie ze mam 2 dyski bo stracilbym wszystko) obecnie tworze samo labolatorium ale jeszcze ogrom pracy nad nim; najwieksze trudnosci przewiduje jednak przy tworzeniu ruin miasta; oczywiscie bedzie tylko widac nie wielki wycinek metropolii ale i tak sporo pracy przy tworzeniu ruin budynkow i uszkodzonych pojazdow; soft: max + vray; mam nadzieje ze zalozenie WIPa bardziej mnie zmobilizuje do pracy, bo ostatio mam lenia i brak natchnienia (nawet sie zrymowalo:) dzis wieczorkiem dorzuce screeny postaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 37
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pierwsza sprawa to proponuje bardziej powaznie myslec o kopiach bezpieczenstwa danych. No i oczywiscie radze postawic mocny fundament dla calego przedsiewziencia... czyli mowa o procesie Pre-produkcji widze ze to praca inz. to teoretycznie powinni wam wykladac o tym... chodz niekiedy jak slysze czego ucza to rece opadaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na tym widoku jakos dziwnie wygladaja te nogi w okolicach kostki i chociaz jest to juz czesc ciala mechanicznego, to nie wyglada to ciekawie ale tam pojawia sie jeszcze elementy pancerza, ktore zmaskuja bledy; postacie z zalozenia maja miec ogolone glowy; postaram sie dzis w nocy wrzucic screena glownego bohatera :) a jak nie dzis to jutro, jestem zawalony robota wiec chwilowo mam malo czasu na 3D ale od dzis smigam na SoftQuadro4 700 XGL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o materializacje to bardzo podobala mi sie ta z aniamtrixa resonans 2 chyba, gdzie najpierw wyksztalca sie mozg, pozniej rdzen kregowy, kregoslup i konczyny a nasepie zawiazuja sie miesnie i cialo; ale do konca jeszcze nie wiem jak u mnie materializacja bedzie przebiegac; co do Twojego pomyslu Lutlugus, wydaje mi sie on bardzo ciekawy, ale troszke nie pasuje z tego wzgledu ze bohater przezywa przeobrazenie w nowego czlowieka; przeszlosc zostaje wymazana; myslalem nad tym zeby dac mu metalowa "laske" ok 2m dlogosci z jakims ciekawym zdobieniem; mogla by ona sluzyc jednoczenie jako bron :) oczywiscie wymysliloby sie jakas poboczna fabule dotyczaca samej laski :) moze kiedys napisze ksiazke ala Tolkien :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka, jezeli chcialbys muzyka do tej animacji, pisz, chetnie moge Ci pomoc :-). Mam juz pewne doswiadczenie, robilem muzyke do czolowki V Miedzynarodowych Warsztatow 3D Digitech 2004, muze do animacji zaliczeniowej ( i nie tylko hehe) Jacka Czapnika "Wścieklizna" i muze do jego demoreela. Poza tym nagralem dwie plyty z moimi podkladami, mam male studio nagraniowe w domu. Jezeli jestes zainteresowany, odezwij sie mailem lub gg.

 

gg:2701062

 

[email protected]

 

Pozdro

 

 

PS

Nie wysylam wiadomosci prywatnej gdyz skrypt nie chce sie odpalic na moim kompie, wyswietla sie "strona nieznana" czy jakos tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry jestem ciekaw na jakiej ty jestes uczelni ze pszeszedl taki scenariusz na prace dyplomowa. Swoja droga to mi sie wydaje ze tak rozbudowales ten swoj swiatek ze raczej nie zdolasz go pokazac w tej animacji..z tego co widze..a opisywac to slowami to raczej byloby slabiutko..eh eh eh nie wiem jak ci to powiedziec ale ten twoj scenariusz to totalne...bla bla bla .Ja nie wiem co ty chlopie myslisz ze tworzysz jakis "ambitna" animke..na jakich ty filmach sie wychowales..(kroniki RIdika?)soorry ale gorszego scenariusza juz dawno nie czytalem...no pomijajac Vikinga ktory spiewa i zacheca ludzi do walki... Pozdrawiam i Milej Pracy...no do roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że śledze ten wątek od samego poczatku, i z tego co ja tu widze przy ostatnim uaktualnieniu to mnie w podziw wręcz wpędziło. W porównianiu z poprzednimi renderami to co widać teraz jest o niebo lepsze, i jeśli utrzymasz to na podobnym poziome to może być naprawdę fajnie.

A teraz kilka uwag, niemożliwe jest żeby wisiał na luźnych kablach, wygląda jakby latał. Kable te co go trzymają to wychodza tak poprostu ze ściany, a te światło niebieskie na pierwszym renderku nie wygląda za dobrze, tzn. wygląda jak świecący plane wiszącyw powietrzu :).

To chyba byłoby wszystko i życze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za komenty; dlugo nic nie ladowalem, duzo czasu teraz poswiecam na animaowanie i rendering;

max_1989 : zdaje sobie sprawe ze koles nie moze wisiec na samych kabach, po drugie nawet gdyby to musialby one byc naciagniete; na tych renderach tego nie widac (bo jeszcze tam tego nie ma) ale obecnie koles wisi na spejalnych uchwycie ktory doczepiony jest na plecach postaci ( w animce tesh tego nie bedzie za bardzo widac bo motym opuszczania postaci na podloge nadal bedzie pokazany z perspektywy pierwszej osoby); kwestia kabli wychodzacych ze sciany tesh jush dawno poprawiona; swiatlo tesh zmienione:) postaram sie dzis wrzucic cos nowego :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytalem scenariusza z poczatku watku i kompletnie nie zakumalem tego filmiku, jak dla mnie film o niczym. Szczegolnie w oczy rzuca sie zle prowadzenie kamery, nieraz mialem wrazenie ze ujecia sie powtarzaja. widac momenty przejsc miedzy importowanym chodem a twoja tworczoscia animacji co tez zle rzutuje na calosc.. jedyne co mi sie podobalo to modele:), naprawde dobre.. wiec tam chyba trzeba szukac tych 8 miesiecy pracy a nie w calym projekcie. pozdrufki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale zgodze sie z przedmowca! scenariusz lezy moim zdaniem totalnie,

kamera wkurza -czesto pokazujesz rzeczy, miejsca ktore nic nie wnosza jak

na poczatku gdy błaka sie (buja) po laboratorium .

Animacja postaci tez nie zachwyca delikatnie mowiac.

 

Ale i tak gratuluje ukonczonego projektu

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza wada - NUDY!

Nawet bardzo dobra muzyka tego nie ratuje :( Po prostu podczas oglądania średnio co 5 sekund miałem ochotę wyłączyć filmik.

Zero jakiejkolwiek akcji, straszna praca kamery, scenariusz jak już wyżej wspomniano leży (także nie studiowałem tego wątku i po obejżeniu animki nie wiedziałem o co tam chodzi).

 

Jedyny plus to zakończenie projektu oraz pasująca muzyka niestety - a wolałbym napisać więcej dobrego.

 

Pozdrawiam i powodzenia na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem twórcą muzyki do tego filmu :-)

 

Pare słów ode mnie:

 

Muzyka została skomponowana w ciągu 6 dni. Efekty dźwiękowe zajęły mi 2 dni (nagrywanie&miksowanie).

Każdy istrument orkiestry został osobno rozpisany nutowo, używałem instrumentu vst Edirol Orchestral. Wszystkie efekty dźwiękowe nagrałem w moim studio (tu były też miksowane). Z ciekawostek mogę powiedzieć, że do nagrań efektów dźwiękowych posłużyłem się między innymi odkurzaczem, bębnem afrykańskim, drabiną metalową, 3 butelkami wody gazowanej Muszynianka oraz swoja glowa :)

 

Jeżeli spodobała się komuś muzyka do tego filmu i chciałby ze mną współpracować, może mnie znaleźć tutaj:

 

 

Mateusz "Tele" Telega

 

mail: [email protected]

 

gg: 2701062

 

tlem: [email protected]

 

msn login: [email protected]

 

 

I bardzo prosze o ocenianie równiez warstwy muzycznej tego filmu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności