Skocz do zawartości

Monitor na studencką kieszeń


theSZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że mój monitor uległ nieuleczalnej awarii - muszę szybko zakupić nowy.

Zależy mi żeby monitor nadawał się do pracy nad grafika tak dobrze jak to możliwe, ale budżet niestety wynosi max 900-1000zł i im mniej tym naprawdę lepiej. Grunt, żeby dobrać perfekcyjny stosunek jakość/cena (:

Wiem, że większość może prychnąć śmiechem na taka sumkę jak na zastosowanie graficzne, ale więcej dać nie mogę (:

Zastanawiam się nad Iiyamami, bo ich cena i możliwości (te na papierze) zachęcają, ale większość oparta jest na AMVA+, których nie jestem pewny. Wykorzystuje sprzęt także do programowania(głównie do tego, w sumie) i oglądania filmów.

Pełno tu ludzi co zjedli zęby i wypalili oczy na monitorach, więc może ktoś dobry wspomoże radą ;)

pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

http://www.morele.net/monitor-led-dell-u2412m-24-ips-16-10-1920x1200-4xusb-90-rot-displayport-dvi-d-3yppg-412374/

 

Posiadam i polecam tenże wynalazek. Mieści się w przedziale. Dobre kąty widzenia, pivot, barwy też wporzo (aczkolwiek jest to mój pomocniczy monit). Mam już 3 lata i ani razu się nie zająknął. No i design miły, bez żadnych cebulowych połysków, podświetleń, wbudowanych głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat monitorow w tym budzecie sledze od kilku miesiecy

 

polecam della u2414h (ah-ips) oraz iiyame XB2483HSU (amva+, lepsza czerń). oba są wolne od pwm ( swieci trybem ciaglym nawet przy niskich jasnosciach, co w teorii moze uchronic przed bolami glowy lub innymi dolegliwosciami )

 

u2412m byl dobry monitorem. ma wyzsza rozdzielczosc, bardziej przyjazne do pracy ratio 16:10, matryce matowa, niestety w modelach wyprodukowanych w ostatnich latach nagminnie zdarza sie matryca swiecaca na zolto i sa z tego powodu zwracane.

Edytowane przez dzosz
dodana informacja o pwm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie !

@STRZYG - IPS i 16:10. Rzadkość w tych cenach, aż kusi. Niestety sam natrafiłem na dosyć dużo opinii o niejako wyjątkowo silnym efekcie srebrzenia w niektórych seriach. Dodatkowo kolejną przestrogą dzosza się trochę zniechęciłem.

@dzosz - iiyama brzmi dobrze. Dogodne warunki gwarancji, ponoć niezłe barwy na amva+. O Dellu wiem tyle, że zazwyczaj bez problemu można liczyć na co najmniej zadowalającą jakość wykonania produktu - Iiyamy na oczy nie widziałem- choć słyszałem pozytywne opinie.

Prawdopodobnie wypadnie na ten, który będzie łatwiej dostępny.

Na dalsze opinie i porady wciąż jestem łasy, więc zapraszam :D Podzielę się wrażeniami po zakupie, gdyby kogoś interesowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do iiyamy mam trzy takie w firmie od 9 miesięcy i naprawdę bardzo dobrze się sprawdzają jeśli byś się decydował to bierz wersję XB2483HSU-B1 regulacja wysokości i pivot, prawdziwe 24 cale a nie jakieś 23,6, dobre odwzorowanie kolorystyki (24 bit true color) no i dosyć ważny parametr contrastu 3000:1 nie często w tej półce cenowej spotyka się monitory z takim kontrastem. Co do Della ogólnie dobre monitory jeśli masz farta:) bardzo częsty problem w nich to nierównomierne podświetlenie matrycy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że ktoś na forum chwalił ten model iiyama prolite e2483hs

Oczywiście mocno budżetowa opcja.

Tak tylko ze to jest matryca TN to w niewiele wyższej cenie można kupić http://www.komputronik.pl/product/199951/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/24_iiyama_ProLite_X2483HSU_czarny.html

tylko że bez kontroli wysokości i pivotu a jest to dokładnie bez tych mozliwosci model http://www.komputronik.pl/product/199954/Sprzet_komputerowy_/Peryferia/24_iiyama_ProLite_XB2483HSU_czarny.html

Edytowane przez skalpel3d
nie działały linki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie z pomoc! W takim razie właśnie na Iiyamę się zdecyduję. Pivot i regulacja wysokości to bez wątpienia wielki plus. Do tego zdecydowanie lepsze kontrasty. Matryce wg. opinii użytkowników sprawują się dobrze i myślę, że na moją dzisiejszą kieszeń będzie to najlepsza opcja. Nie chcę wydawać zbyt dużo, bo nie zarabiam na grafice i wystarczy, że zainwestowałem trochę w soft.

Przekonuje mnie też "niebajerowany" sposób reklamy iiyamy (np. nietuszowanie kontrastu statycznego, jak w przypadku np. LG, gdzie więcej googlowania dla tej informacji trzeba wykonać i okropnie mnie to denerwuje ).

Jeszcze raz dzięki wielkie. Jeśli o mnie chodzi, to decyzja podjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności