Skocz do zawartości

Książki do pracy inżynierskiej


iNatalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, poszukuję książek do napisania pracy inżynierskiej. Główny mój problem dotyczy samego pojęcia fotorealizmu, ponieważ wykonuję model 3D obiektów architektonicznych i promotor poradził mi, abym znalazła coś na temat oceny fotorealizmu. Wspomniał coś o algorytmie, który właśnie to "mierzy", jednak od kilku miesięcy szukam i szukam i nie mogę nic znaleźć. Póki co mam takie pozycje dotyczące modelowania oraz grafiki trójwymiarowej:

- K. L. Murdock, 3ds Max 2012. Biblia, przekład Zbigniew Waśko,

- J.D. Foley, A. van Dam, S.K. Feiner, J.F. Hughes, R.L. Phillips, Wprowadzenie do grafiki komputerowej, przekład prof. dr hab inż. Jan Zabrocki.

Jeżeli ktoś z Was mógłby mi coś podpowiedzieć na ten temat, to byłabym bardzo wdzięczna.

Za jakąkolwiek pomoc dziękuję,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nie wiem czy o to chodzi z tym "mierzeniem" i algorytmem, ale być może miał na myśli równanie renderingu. Matematycznie to raczej nie oceni się czy coś jest fotorealistyczne, chyba, że przez porównanie z innym obrazkiem wyrenderowanym poprawnie. Jeżeli metoda renderingu próbuje rozwiązać (przybliżyć rozwiązanie) równanie renderingu, to wtedy algorytm jest zgodny z prawami fizyki, co prowadzi do fotorealizmu. To jest dość szeroki temat.

Jeżeli chcesz poczytać o renderingu (algorytmach) to polecam materiały po angielsku. Można znaleźć nawet w pełni legalne pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodzi o takie porównanie z obrazkiem. Moim celem pracy jest wyrenderowanie takiego samego kadru tej architektury jak na pewnym zdjęciu. Też myślałam o anglojęzycznych książkach, więc jeśli mógłbyś mi zaproponować jakieś pozycje, to byłabym wdzięczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności