Skocz do zawartości

Przestrzeń dyskowa dla stacji roboczej.


gryzon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakupić nowy komputer, dużo myślałem jak zorganizować sobie proces backupowania i jednocześnie mieć dużo miejsca do pracy oraz mieć bazę danych która też będzie backupowana. Ma to być stacja robocza z przeznaczeniem na produkcję postaci.

 

Czy moglibyście skomentować takie coś:

 

Postanowiłem że system i programy oraz projekt nad którym w danym momencie pracuję postawię na dysku SSD pojemności 512 GB (Samsung 840 EVO) Z tego dysku dane aktualnie obrabianego projektu, oraz surówek programów będą backupowane na dysk WD zewnętrzny.(przez port USB3.0) np. raz dziennie.

 

Natomiast baza danych modeli surówek oraz archiwizowanych projektów będzie na dysku talerzowym 1TB, który będzie podłączony na RAID1 do drugiego takiego samego dysku. Będzie to jego kopia.

 

Moje wątpliwości:

- dysk SSD można by też podłączyć na RAID1 do drugiego takiego samego i nie przejmować się ręcznym kopiowaniem aktualnych postępów pracy na dysk zewnętrzny. Taka konfiguracja jednakże wpłynie na spowolnienie tego dysku.

- Samsung 840 EVO czy może PRO?

- W tym momencie na obecnym komputerze backupuję projekty z SSD na dysk zewnętrzny za pomocą WDSmart Ware. Czy ktoś z was używa takiego programu? Miałem z nim trochę problemów. Może polecicie jakieś inne programy do bardziej profesjonalnego zastosowania?

Edytowane przez gryzon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności