Skocz do zawartości

Pawlito

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Która klamra?

render24_klamry.jpg

tak w ogóle, to myślałem nad tą, ale to już chyba przerost formy nad treścią by był

i za dużo roboty na finalne 15X15 pikseli

pas-z-klamra-motorhead.jpg

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Z3Piotr Jeszcze dziś przymierzę tattoo, trochę mnie martwi proporcja jak to się będzie dało ułożyć na chudej łapce. Wyjdzie w praniu. Ale szczałeczkę pontiaka widzę - to jest GIT.

 

Natomiast klamra leci pierwsza i mam mieszane uczucia, bowychodzi strasznie hipoly i jeszcze będę musiał robić retopo i wypalać, co już jest przy takim g.wniamy detalu trochę overkill :)

 

=== Edit ====

 

bSImwq0.png

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ikkiz klamra pierwsza jest najfajniejsza, ale rzeczywiście szkoda na nią twojej pracy, może zostaw sobie klamrę na koniec i w ostatniej fazie zdecydujesz czy Ci się chce ja wykonać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypalona normalka i kolor z nowego noda pointiness.

Bgwv3co.jpg

jak szaleć, to szaleć, tyle z niedzieli: klamerka :)

ale mam 1978 tris w tej lowloly klamerce a hipoly klamerki miało 77k - trochę głupio by było, jak by takie coś miało więcej niż samochód Pawlita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam się, ale czy jest wgl sens robienia tej klamry wypukłej?

 

Nie rozumiem pytania

- pytasz, czy jest sens robić TĄ WYPUKŁĄ, znaczy pirwszą? (nie wiem, były na nią 2 głosy, to zrobiłem tą)

- pytasz, czy jest sens robić wypukłą geometrię? No więc ona jest tylko z grubsza wypukla, reszta, na przykład napis, to już tylko normalmapa. Jak miał bym ją zrobić niewypukłą? Plane z alfą? to by chyba nie przeszło w detalu, w którym mam pojedyncze rzęsy wymodelowane.

 

Całkowicie zwykla klamerka (prostokątna ramka z dinksem do wkładania w dziurki w pasku) też by starczyła i bym był do przodu z projektem, ale z drugiej strony miałem teraz okazję pierwszy raz w sumie wybejkować wszystko w cycles zamiast w internalu, czego jeszcze nie robiłem prócz paru testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przymiarka_do_pontiaca.jpg

 

Na razie przymiarka w takim testowym materiale, ale jak by to powiedział jeden polonus w kajaku:

Jest piękny, its bjutifol.

 

Ta kostka metrowa się przydała, bo przy imporcie nie mam możliwości wybrać skali, na szczęście importuje się dokładnie 10 razy za duże. Dziewczynę "wymiarowałem" zgodnie z wymiarami Julii Hafstrom, ma 173cm wzrostu, więc tak to będzie wyglądać.

 

A tatuażu nie przymierzyłem, nie miałem dziś natchnienia na UVki, za to zrobiłem porządek w pliku i katalogu, pozmieniałem nazwy obiektów i przymierzyłem sobie furę. Jutro spróbuję z tym tatuażem

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, widzę że tylne koło ma flaka i będę musiał obrócić auto trochę w przód. Ubiegłeś mnie bo miałem postować upa:

 

11raq9v.jpg

 

wwbwgi.jpg

 

1467tu.jpg

 

Trochę usprawniłem auto pod zwględem aerodynamiki, stąd ten spoiler z tyłu, trochę też posiedziałem we wnętrzu. Jest klatka bezpieczeństwa, wlew paliwa, z wycieraczek zrezygnuję na rzecz aerodynamiki.

 

A jak nie wiesz gdzie zrobić jej ten tatuaż, to ci podpowiem że wydziaraj udo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STRZYG Nie będzie, tylko buciki na szpilce muszę dopasować do nogi w pozycji na szpilce, więc muszę mieć zrigowaną kostkę. Taki błąd koncepcyjny, że wymodelowałem na płasko i teraz muszę coś wykombinować, bo chyba się nie da, żeby pozycja spoczynkowa buta z tym samym rigiem była taka jak pozycja zmieniona dla ciała z tym samym rigiem, nie wiem czy się wyrażam jasno. W każdym razie to jest jeszcze problem na liście tych do rozwiązania.

 

@Pawlito Uda mam na teksturze symetryczne, więc i tatuaż by był na nogach lustrzany. Nic nie mogę zrobić na udach. Oczywiście można by kolejną UVkę, ale chcę tak zrobić, żeby była jedna UV na ciało i jeden komplet tekstur, żebyś ty miał prosto zrobić Materiały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo pewnie chodzilo o to ze klamra mogla byc plaska z ksztaltem i tylko wyextrudowana. A napis mogl byc tekstura. No ale jak jest to jest :)) Wstepny render wyglada superancko, ale zeskaluj fure w dol. Nawet jesłi sie zgadza to zle to bedzie wygladalo. Tablica rejestracyjna ma wysokosc glowy albo zobacz skale lampy to twarzy babeczki. nawet jesli jest wszystko ok ze skala to jesli nie zfejkujecie to bedziecie musieli walic closeupa zeby babeczka nie zginela w kadrze. Aa i przemyslcie jeszcze raz te szpilki.. Moze jednak sie skusicie na trampki albo bikerbootsy? Idzie super!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam doceniac detal w samochodzie :D Na prawde swietnie razem wygladaja te modele - juz wiadomo ze bedzie swietnie, teraz tylko czekac ukonczenia ;)

 

Przychylam sie do propozycji kowbojek. Szpilki do krotkich jeansow slabiutko pasuja. Moze jakies buty na koturnie, cos z lat 60...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, to nie wiem, co z tymi butami.

 

Za kowbojkami:

bardziej pasują do charakteru postaci i samochodu

BHP w garażu !!!

 

Za szpilkami:

Bardziej pasują do konwencji pinup

fetysz Pawlita

jak bym zrobił ażurowe, to by było widać stópkę, która trochę roboty kosztowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Zaczynam doceniac detal w samochodzie :D

 

@Nezumi: cieszy mię to niezmiernie :)

 

@ikkiz: mh, nie musi mieć zaraz szpilek i pejczy, zrób kowbojki jak inni wolą. Ale zrób jej mięsistszą łydę, taką za którą byś się obejrzał.

 

edit: klatka, sponsorowana przez skrypt Welder.

 

rck0hz.jpg

Edytowane przez Pawlito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecana przymiarka tatuażu od Z3Piotra

Tak to wygląda

3O73KDX.png

Moim zdaniem można by dodać jakieś wypychacze, żeby tataż zrobić dłuższy, wtedy można by zmniejszyć zasadniczy element, tak żeby był o go widać prawie w całości, a po bokach (które znajdą się na wewnętrznej części ramienia od strony tułowia)dodać jakieś wypychacze i coś w stronę nadgarstka też pociągnąć. jeśli nie płomienie to może kilka kółek zębatych, albo piórka wirujące, skoro tam są skrzydła, to mogą jakieś piórka wkoło latać.

U4yJ03p.png

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ikkiz: Klimenta sposób, bo rozumiem że mówisz o jego tutorialu, jest niezły ale geometria to geometria i żadne fejki typu bump/normal się nie równają. Wciąż jestem na etapie modelowania i chciałem zobaczyć jak to wyjdzie, nie czekając aż zacznę konfigurować shadery, co za niedługo powinno nastapić. Tautaż już wyszedł idealnie.

 

peerbe111: No, no, dobrze że zwracasz na to uwagę, te opony muszą mieć zapas bo ciśnienie podczas ruszania rozerwałoby je na strzępy. Kapcia pozostawię ale deformując oponę a nie przecinając z podłożem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek dalej pracuje nad tatuażem, a ja zmieniłem trochę kolor koszulki, no i widać, że lewituje, bo będę rigował tak, żeby stanęła na obcasie kowbojskich butów, które dopiero wymodeluję do stopy.

 

render_a_001.jpg

 

 

I zdawało by się, że nic więcej się nie zmieniło i dobrze, jeśli się wydaje, bo zamieniłem dziś to co wcześniej było 3cim poziomem multiresa z dodatkową bumpmapą, na 1-szym poziom multiresa i normalmapę kombinowaną z wypalonych multiresów i tej bumpmapy. Spodenki, koszula i ciało są teraz w ten sposób zrobione, więc będę mógł po rigowaniu zaaplikować ten najniższy poziom multiresa i tak wyeksportować model dla Pawlito w rozsądnym polycouncie.

 

Zostalo rigowanie, kowbojki, tekstura diffuse ciała i jakieś drobjazgi. Koniec już chyba widać.

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrów Olę - śliczne nogi.

Ja dziś przysiądę nad rigiem, to może dziś pokażę jakąś fajną pozę, to się okaże, jak nogi Dragsterki wyglądają, bo na baczność bez obcasów, to najgorsza możliwa prezentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babeczka nieźle wyszła! Na miniaturce wygląda jak żywa. Nie opieprzać się Panowie, kiedy finisz? :D

 

Przypadkiem trafiłem na wykopie na zdjęcie...
Przypadkiem... :D Buszuje się na Suicide Girls po zdjęcia do Fap folderu ? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem... :D Buszuje się na Suicide Girls po zdjęcia do Fap folderu ? :D

i przypadkiem znalazł Wołgę, coś ci się nie zgadza? :)

#ładnapani #nsfw #długieszyny ...

 

f1XCOF0.png

 

Rigowanie teraz, a bardzo tego nie lubie, bo po pierwsze nie nadążam za zmianami, co jeden model to rigify bardziej wypasione, ale trzeba poznać, a po drugie, jak mam zrypaną siatkę, to się teraz okaże, a już nie mam jak poprawić topologii

Edytowane przez ikkiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikkiz wziął się za rigowanie, a dla mnie nadszedł czas na layout dla sceny.

 

Zrobiłem taki przykładowy kadr uwzględniający obecność mechaniczki-kierowniczki. Nie wiem czy podążam w dobrym kierunku, ten obrazek traktuję jako punkt wyjścia, prawdopodobnie zmieni się jeszcze bardzo dużo. Na ujęciu brakuje samej zainteresowanej bo poszła tańczyć can cana ale czy takie rozplanowanie kadru gra?

 

157j9sg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawlito Dał byś radę ponazywać obiekty z prefiksem chociaż garażu, bo mi po imporcie blender posortuje alfabetycznie w outlinerze i wściec się idzie. To jedna z tych inności blendera, że on zaimportuje albo

obj grupy-> blender objects

albo obj objects -> blender objects (olewając grupy całkiem)

 

Jak chcę mieć coś razem, to muszę użyć hierarchii czyli jest jakiś objekt, i on jest parentem innych, jak go przesuwasz, to się wszystkie children przesuwają, albo można zaznaczyć wszystkie dzieci ... w każdym razie w outlinerze jest w strukturze drzewka, a grupy blenderowe służą do czego innego zupełnie.

 

więc ja używam: obj objects -> blender objects i po imporcie mam bajzel. jeszcze to nie przeszkadzało, jak miałem swoje poprarentowane po blenderowemu, albo na warstwach, bo szybciutko zaznaczyłem wszysko prócz dziewczyny i świateł, i to wszystko to był samochód, ale teraz jak dojdzie garaż to będę go sortował i sortował.

 

Więc jak byś choć obiekty garażu (nie będące samochodem ) nazwał w konwencji z prefiksem, na przykład:

g_opna, g_felga, g_filar ... to mi będzie je łatwo w outlinerze zaznaczyć i poparentować, czy przenieść sobie na warstwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zauważyłeś ile elementów w modelu auta ma nazwę "object xxx" a bierze się to z kopiowania obiektów i detachowania, więc z tym porobię porządki. Mogę z prefiksami ponazywać wszystkie obiekty jeśli to pomoże. Wtedy by wszystkie nazwy części samochodu poprzedzał prefiks "s-", a garażu "g-".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

render.100.jpg

 

Zrigowłem sobie nogi, zgiąłem je tak i zaaplikowałem rig na stałe, a potem dodałem drugi rig. Dzięki temu teraz mogę wymodelować buty, które są ostatnim istotnym elementem, bo będą spoczynkowo na tak zgiętej stopie (do płaskiego obcasa kowbojki). Kolano tez zostawiłem trochę zgięte, bo poprzednio mi IK żle działał na prostej nodze - wyginała się w kolanie w tył przy wyprostowaniu. Nowy modyfikator data transver nadspodziewania ładnie załatwił spodenki. Wprawdzie poprawiać musiałem i i tak są penetracje przy mocniejszym pozowaniu, ale do stilla, to sobie z tym poradzę.

Żeby coś ciekawego było na renderze, to jeszcze ustawiłem coś na twarzy, na razie jeszcze nie porpawiałem wag i tu też zaskoczenie, bo automat sobie poradził dość dobrze, więc można strzelić pierwszą minkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności