× nie × nie:  0
Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Pojazd 3D: Patmobil

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie Pojazd 3D: Patmobil

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    No więc skoczyłem. Kto nie widział wipa, to przypominam, że w programie do czyde zrobiłem model naprawdę istniejącego pojazdu skonstruowanego przez austriackiego budowniczego hotrodów Seppa. Samochód zbudowany w stylu Rat Rod z obniżonej budy Forda Pickupa z 1937r. a także prawdopodobnie na podwoziu w dużej mierze opartym o ten model. Do napędu użyto czeskiego silnika lotniczego M462, a wśród innych części ze starych samochodów można jeszcze rozpoznać „grill” z Hudson Terraplane i wolant z awionetki Mooney.
    Jako referki używałem trochę zdjęć i film, na którym było chyba widać najwięcej. Nie miałem żadnych planów, blueprintów (prócz silnika) więc żeby mieć czyste sumienie, to muszę odradzić taką akcję, to nie jest najlepsza metoda.
    Model daję do działu skończone, bo tak chciałem go pokazać, może jutro zrobię jakieś ujęcia z HDRką.
    Dla formalności: model w Blenderze, render w Cycles, Blisko 1,4 M ścian, co daje w tym przypadku 2,8 M trójkątów. Modelowałem bardzo oszczędnie, by zmieścić się w pamięci GPU. Czas na upgrade hardware'e.

i jeszcze trochę ujęć, mniejsza rozdzielczość.
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez ikkiz ; 20-10-14 o 16:13
    na skróty: Lady Mechanika | Jill Janus | Patmobil | Tomek Jurczyk: ikkiz.pl | Krita 2016: Let's Make Text and Vector...

THE EIGHT PASSENGER NOSTROMO
    Awatar 2013
    Podziękowania

Domyślnie

Brawo, kawał świetnego poly modelingu, gratulacje i do rekomendacji zgłaszam!

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Brawo ikkiz! chociaż ja bym bardzo widział jakieś fajne enviro nawet studyjne ale jednak coś fajniejszego. szkoda że tak troche wrzuciłeś na szarę tło. ale znam to po takim modelu się odechciewa już.

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie

Próbowałem robić coś a'la garaż podziemny, ale wychodziło tak, że mnie Ania opieprzyła za psucie kolejnego modelu otoczeniem. Więc ekran i studio.
    na skróty: Lady Mechanika | Jill Janus | Patmobil | Tomek Jurczyk: ikkiz.pl | Krita 2016: Let's Make Text and Vector...

old keraj37

Podziękowania

Domyślnie

super model, gratulacje! Tez klikam na fronta!

Member
    Awatar difo
    Podziękowania

Domyślnie

Elegancko sam wymysliłęś grilla ? aha doczytałem resztę :) . dobra robota !

Member
    Awatar McGavish
    Podziękowania

Domyślnie

Przepiękny model. Front musi być!

Member

Podziękowania

Domyślnie

Piękne rzeczy... wnioskuję o więcej closeupów zwłaszcza "szkieletu" bo czuć niedosyt :) Może jakiś tapetkowy hi-res?
    chocofur.com
    store.chocofur.com

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie

ten 2000 x 1125 to nie jest tapetkowy?
    Przy closeupach jeszcze większych, to trochę wyłazi kanciastość, bo jak pisałem modelowałem bardzo oszczędnie. Musiał bym dać subsurf, ale wtedy: żegnaj GPU. Ale szkielet jeszcze wyrenderuje bez budy w innych ujęciach, bo się namordowałem nad środkiem i szkoda roboty żeby nie pokazać.

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Model genialny, shadery średnie, ale i tak dałem gwiazdkę.
    Brak podpisu

Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów