× nie × nie:  0
Na fronta! Na fronta!:  0
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: TSP#197 - Jules Verne

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar zerocool-wolomin
    Podziękowania

Domyślnie TSP#197 - Jules Verne

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Tematyka: Juliusz Verne

* Czas malowania: 1,5 h.
    * Technika dowolna, cyfrowa bądź tradycyjna.
    * Prace umieszczamy w tym wątku.
    * Jedna osoba może umieścić dowolną ilość prac ale tylko jedną z nich poddać głosowaniu. Pracę pod głosowanie należy wskazać maks. dzień przed zakończeniem, jeżeli tak się nie stanie zostanie wybrana pierwsza praca jaka została umieszczona.
    * czas sondy 3 dni.
    Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	verne_150.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	18.4 KB
ID:	96989  

Member
    1x Challenge Corner
    Awatar zerocool-wolomin
    Podziękowania

Domyślnie

Nie spać, zwiedzać

Member

Podziękowania

Domyślnie

pojincia nie mam cyz ma to faktyhcznie zwiazek z vernem, ale tki klimat mi sie z nim kojarzy

Member

Podziękowania

Domyślnie

Podróż do wnętrza Ziemi

"Martwienie się o uzyskanie efektu farby na płótnie gdy podstawy leżą to jak martwienie się, czy masz w samochodzie lusterka ustawione pod właściwym kątem gdy jedziesz autostradą pod prąd. Na wstecznym. I pisząc SMSy. Po pijaku." by EC

Teczka
    artstation

Member
    Awatar BartLight
    Podziękowania

Domyślnie

Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi

Member
    Awatar EthicallyChallenged
    Podziękowania

Domyślnie

Ja jak kolega powyzej, kpt. Nemo
    >>>>But there's no sense crying over every mistake //
    >>>>>You just keep on trying till you run out of cake///

Member

Podziękowania

Domyślnie

ec wymiatasz. nie wiem jak ty to robisz ze dajesz rade w dwie godziny takie cos wyczarowac c:

Member
    Awatar Tomasz G
    Podziękowania

Domyślnie

W 1,5 godziny. Masakra.

Member
    Awatar EthicallyChallenged
    Podziękowania

Domyślnie

Dzięki Rozpu! Pomyślałem chwilę i spróbowałem wymienić czynniki które pomogły mi skrócić czas pracy, w nadziei, że może komuś to pomoże malować szybciej.

1. Prostota.

Zwróć uwagę na to, jak prosta jest ta kompozycja. Brak tu skomplikowanej perspektywy, wielu figur, elementów o złożonej konstrukcji. Cały obrazek można sprowadzic do kilku prostych kształtów:

W zasadzie jeden kontur postaci i jedno koło. Nie ma tu nawet drugiego planu To znacznie skraca czas potrzebny na ozdobienie tych prostych kształtów detalami.

2. Refka

Zrobiłem sobie fotkę przy oknie w takiej pozie i malowałem postac na jej podstawie. Oczywiście detale takie jak kolory, fryzura, broda, ubranie i rysy twarzy są dodane/zmienione w stosunku do fotki, ale bez refki byłoby sporo błądzenia i poprawiania jeśli chodzi o kształt postaci, pozę, anatomię i padanie światła. Oszczędzasz sporo czasu gdy masz to podane na tacy (refce)

3. Photoshop.

Największym błogosławieństwem i przyśpieszaczem są różne photoshopowe triki. Wszystkie 3 elementy w pracy (sylwetka postaci, okno i ściana) są na osobnych warstwch. Używając lock transparency nie trzeba się martwić o rysunek (rysunek w znaczeniu pozycji kształtów w kompozycji). To dla mnie największa oszczędność. Przykładowo te 3 paski na mankiecie. Można je namalować twardzym pędzlem i jednolitym kolorem, nie ważne jakim, tylko po to, żeby zaznaczyc ich kształt, potem zablokować przezroczystość i cieniować nie musząc się martwić o utratę kształtu. To bardzo przyśpiesza proces. Inna sprawa to na przykład nity. Namalowałem tylko jeden, reszta jest skopiowana, wklejona, pomniejszona i pomalowana po wierzchu (rysy itp). Do tego dochodzą teksturowe pędzle (detale takie jak przebarwienia na powierzchni ściany) połączone z różnymi typami warstw (głównie multyply i overlay) i filtrami (tutaj blur i noise), wspomagane wymazywaniem tego wszystkiego gdzieniegdzie za pomocą masek i różnych pędzli.

4. Szczęście

Czasami wychodzi szybciej i lepiej, czasami się męczysz z marnymi efektami Na szczęście szczęściu można pomóc ćwiczeniami.

Mam nadzieję że pomoże Ci to w zmalowaniu czegoś w 1.5 godziny (nie 2! ;P) i we wzięciu udziału w TSP ;]
    >>>>But there's no sense crying over every mistake //
    >>>>>You just keep on trying till you run out of cake///

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dzięki EC! Będe musiał zrobić pod ten schemat kilka prac, żeby to dobrze ogarnąć. Tu jest próba pierwsza. Spróbowałem zrobić prostą kompozycje, porozdzielać sobie warstwami wszystko i potem nakładać na to cienie i światło. wszystko w b&w, bo ostatnio uznałem, że musze troche bardziej się skupić na walorze (zresztą widac). Z brushami, texturami, filtrami itd juz w to nie wchodziłem. Refki też nie robiłem żadnej do tej pracy, ale przy robieniu nastepnej będe o tym pamietał. (i jakby co to do sondy narazie wybieram tę pracę, ale możliwe że zrobie jeszcze jedna czy dwie)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów