Skocz do zawartości

Sklejanie poszczególnych kawałków skanów


kodzak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym połączyć fragmenty skanów z załączonego obrazka w całość. Skany wykonane zostały przy pomocy kinecta i obrobione w zbrush. Czy istnieje jakaś automatyczna metoda łączenia fragmentów modelu w całość, jeśli zawierają część fragmentu drugiego obiektu? analogicznie jak photoshop łączy kawałki zdjęć używając opcji "photomerge"?

 

Jedyne co przychodzi mi na myśl to żmudne ręczne łączenie i dopasowywanie fragmentów w zburshu.

 

Jeśli macie jakąś sugestię jak można to zrobić w miarę szybką i komfortową metodą proszę o poradę.

 

Osobiście pracuje w 3dsmax, niestety ze względu na milionową ilość polygonów jest to ciężkie do wykonania w tym programie. Zbrush wiadomo radzi sobie z taką ilością polygonów bez problemu, lecz przemieszczanie obiektów w tym środowisku i dopasowywanie do siebie bywa kłopotliwe.

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Możesz spokojnie uprościć tą siatkę, większość punktów to szumy. Drugi skan nie wnosi nic nowego, więc możesz go odrzucić. Co do softu - Meshmixer powinien się tu sprawdzić. Możesz też obrabiać to w maxie jak pisałeś. Pousuwaj powtarzające się elementy. Recap/Memento z tego co wiem nie mają opcji łączenia skanów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za poradę. Meshmixer znacznie bardziej przypadł mi do gustu jeśli chodzi o ręczne dopasowywanie obiektów. Później niedoskonałości w łączeniu dopracowałem w zbrushu. Efekt jest całkiem zadowalający. Szkoda tylko, że nie ma opcji automatycznego łączenia obiektów.

 

Jeśli chodzi o programy Autodesk ReCap oraz Project Memento jeszcze ich nie przetestowałem z pewnością dam znać co tego wynikło.

Edytowane przez kodzak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę czasami nad kupnem Kinect 2.0 dla PC właśnie do takich rzeczy, jak Twoje. Zabawa ze skanami twarzy, może trochę ciuchów i innych małych pierdółek, zastanawiam się czy jest sens wydawać tyle pieniędzy jeśli ma to być jedynie mało dokładna zabawka. Jak możesz napisz o swoich doświadczeniach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności