Skocz do zawartości

Nowa stacja robocza,czasem monitory nie reaguja przy uruchamianiu


drobcio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,od dwoch tygodni posiadam nowa stacje robocza i od jakiegos czasu pojawia sie problem,ze przy uruchamianiu wszystkie 3 monitory Samsung SyncMaster 2253BW nie uruchamiaja sie,migaja diody jak by sygnal nie dochodzil

Konfiguracja Stacji to

 

  • procesor - 2x Xeon e5-2696v2
  • chłodzenie 2x Arctic Cooling i30
  • płyta główna- Asus Z9ped8-WS
  • pamięć - 8x8 gb ( 64 GB ) ddr3 1600 MHz Kingston
  • dysk ssd - Crucial 250 GB
  • hdd - 4 TB WD x2 szt
  • zasilacz 1500 W -
  • karta grafiki gtx TITAN 6GB
  • obudowa Lian Li-PC D600

Pierw myslalem,ze moze kabel monitora głownego,wiec go wymienilem,sytuacja sie wciaz powtarza w sumie codziennie.Potem pomyslalem,ze monitor,ale po niemozliwosci uruchomienia podlaczylem go do starej stacji i zadzialal monitor,wrocilem do nowej stacji i ciemno,jedynie w glosnikach slysze,ze system uruchomil sie.Takze od samego poczatku uruchamiania ekrany sa ciemne,nawet bios sie nie pojawia.Wyciaglem karte grafiki,wlozylem spowrotem i odpalilo,w sumie wystarczy wyciagnac kable zasilania karty i wlozyc spowrotem(nie wiem co to ma wspolnego)i pomaga

Dodam,ze na starej stacji przy ruchamianiu glowny monitor czasami tez tak nie reagowal,ale nigdy wszystkie 3 naraz zawsze tylko glowny,boczne sie uruchamialy(stad zmienilem kabel,bylo troche naciagniety przy wtykach)

Przywoz stacji skad kupilem nie wchodzi w rachube,bo kupiona w Polsce a mieszkam w Belfascie

Prosze o pomoc,ktos mial podobna sytuacje?

Dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć mam taką samą płytę tylko inną kartę Grafiki, działam na dwóch monitorach i jest git. Zresztą w ogóle nie mam kompletnie żadnych problemów z tym komputerem. Karta którą mam to GTX 760 2GB

 

Jak jest jak podłączysz tylko jeden monitor do tego Titana?

Ewentualnie włóż do stacji inną kartę i przetestuj.

 

Sprawdź którą masz ver. BIOS tylko na razie nic nie updejtuj bo to zawsze jest ryzyko.

 

Poczytaj/zapytaj też tutaj (jeśli jeszcze nie byłeś) http://www.overclock.net/t/1261060/asus-z9pe-d8-owners-thread/320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Predzej na jednym monitorze to sie nie dzialo,tzn przez pierwszy tydzien podlaczylem do nowej stacji jeden z monitorow,dwa pozostale dzialaly na starej i jak mialem troche mniej roboty,miedzy czasie instalowalem programy na nowej stacji przygotowujac ja do pracy,wszystko bylo git

Wszczoraj wyciaglem karte grafiki i wlozylem spowrotem,poki co uruchamialem 3 razy i dziala...jak znowu nie zadziala,wloze ja do innego gniazda PCI Exp i znowu bede testowal czy sie pojawi problem czy nie.

Wersje Bios sprawdze przy kolejnym uruchamianiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem o przyslowiu nie chwal dnia przed zachodem slonca

Chyba juz wiem co jest przyczyna.Dzis znowu sie nie uruchomil,jak mowilem ze kolejna zecza zmienie gniazdo PCI EXP i poszlo

Na zdjeciu cyferka 1 oznacza gdzie poprzednio byla zainstalowana karta i wyglada ze slot jest wykrzywiony co widac ze lewa strona jest troche wyzej niz prawa.Mozliwe ze luty popuscily stad gdy wyciagnolem karte i wlozylem przez jakis czas dzialal az do kolejnego razu i znowu to samo.Karta nie jest lekka,pewnie podczas wysylki wstrzasy swoje zrobily.Tym bardziej ze wetylatory opadly na karte gdy kompa odebralem chodz te sa lekkie.

Przesylka byla ubezpieczona wiec musze sie zorietnowac co dalej

https://www.youtube.com/watch?v=CFbQawjmPZw&feature=youtu.be

Dolaczam link video jak to sie objawia.

Druga sprawa zastanawia mnie czemu czasem panel od regulacji wetylatorow miga,jedynie co mi przychodzi na mysl ze bateria w nim jest rozladowana i nie trzyma w pamieci ustawien,ale czemu miga a nie jest poprostu z fabrycznymi ustawieniami i tak przez godzine az zalapie?Dzis wymienie baterie

Jesli przez najblizszy tydzien komp bedzie sie uruchamial bez problemow to tylko utwierdzi mnie w moim przekonaniu ze plyta glowna jest uszkodzona

Wersja BIOS 2.15.1227

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj dalej, faktycznie może slot został uszkodzony w transporcie ... wiadomo jak z tym jest

Jeśli chodzi o Bios to chodzi o odczyt "BIOS VERSION" np. prawie najnowszy to: 5503. Ale jeśli nie masz doświadczenia w aktualizacji Bios a komputer zacznie działać dobrze to lepiej nie grzebać bo może skończyć się w serwisie.

Co do Panelu regulacji wentylatorów to nie mam pojęcia nigdy nie korzystałem z czegoś takiego a domniemań i przeróżnych opinii na ten temat pewnie w necie jest mnóstwo :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp zdarzylem ze 20 razy wlaczyc po zmianie slotu i dziala bez zarzutu

Za kilka dni wloze stara karte do slotu ktory podejrzewam ze jest uszkodzony,jesli problem sie na innej karcie powtorzy wtedy mam juz 100% pewnosci ze jedno PCI Exp jest uszkodzone

Panel baterie wymienilem i wciaz sie uruchamia ze poltora godziny chodz to najmniejszy problem

Biosu wole nie ruszac,moge se zmienic dysk bootoujacy ale cos wiecej wole nie ruszac.Gdyby byla taka potrzeba wole zrobic to w jakims serwisie i zaplacic,ale chyba nie ma takiej potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Problem wciaz sie powtarza mimo wymiany plyty glownej,czasem raz w miesiacu,ostatnio wczoraj i dzis wiec postanowilem poprowadzic temat,moze ktos mi cos tu wymysli

Dzis podmienilem karty graficzne tzn stara ATI FirePro v8800 do nowej stacji a nowa gtx TITAN 6GB do starej stacji gdzie jest 1400 Watt zasilacz Antec.Teraz czekam az problem sie pojawi ponownie.Przychodza Mi dwie mozliwosci,albo karta grafiki,albo 1000Watt Zasilacz jest nie wystarczajacy i nie bootuje przy starcie.Co zauwarzylem,gdy uruchamiam stacje i nie laduje monitorow,wentylatowy pracuja pelna moca a gdy wszystko dziala i pokazuje BIOS na ekranie,slychac zwolnienie wentylatorow.Monitory tez wyeliminowalem bo jak komp nie startowal podlaczylem go do Telewizora przez HDMI.Czy przy mojej konfiguracji na 3 monitorach 1000Watt zasilacz moze byc za slaby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności