Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Scena 3D: Master of the books

Member
    Srebrna Galeria 3D Award

Podziękowania

Domyślnie Scena 3D: Master of the books

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników

Witam,
    Dawno mnie nie bylo na forum,
    Chce podzielic sie moja ostatnia praca - cwiczenie enviromentu i oswietlenia.

Historia o czarodzieju, ktory sie niechcaco zamienil w szczura. JAk sie okazalo zamiana z powrotem w czlowieka to nie taka prosta sprawa :)

Poniewaz moj domowy komp to tak nie zabardzo sie nadaje do 3d, a ja tez specjalnie duzo czasu nie mam, wiec kluczowa kwestia byla optymalizacja. Mialem duzo frajdy z tym obrazkiem, docelowo bylo stworzenie biblioteki z prostych, powtarzalnych elementow, dzieki czemu moglem przyspieszyc budowe sceny. Uzylem calkiem nietypowej kamery, zeby pozmieniac perespektywe, Oswietlenie sceny to glownie swiatlo ksiezyca wpadajace w dziure w suficie i cala masa swieczek do dodania kontrastu.
    Mniej technicznie dopieszczonych elementow, na to braklo czasu, bardziej mi zalezalo na tym zeby obrazek mial ogolny wyglad i klimat.
    Ogolnie czasy renderow sa calkiem okej wiec zanimuje kamere i zrenderuje kilka ujec
    Załączone obrazki Załączone obrazki  
    Ostatnio edytowane przez mancubus ; 01-11-14 o 08:06 Powód: dodaje miniaturke

Member
    Awatar xmass
    Podziękowania

Domyślnie

Praca trzyma klimat :D książki czym robiłeś? ;)
    (_!_)
    portfolio Behance portfolio << 3D furniture blog << Vimeo <<
    InfraredCGI Behance portfolio

InfraredCGI

Member

Podziękowania

Domyślnie

Dla mnie genialne, może miejscami za dużo pajęczyn i za jasne światło ze świeczek, pokażesz siateczki? bardzo chciałbym je zobaczyć i mam pytanie będzie wersja na tapetę?
    Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie, zombie zombie.

Member
    Awatar Pawelkos
    Podziękowania

Domyślnie

Swietna praca! Udalo ci sie uzyskac fajny klimat. Jak na moje skromne zdanie praca zasluguje na fronta. Takie moje male uwagi to to, ze AA ci sie gdzie niegdzie posypalo, sam plomien swieczek moze zastapilbym jakas teksturka plomienia i tak samo jak juz thecrev zauwazyl, swiatlo od swieczek moze troche za jasne, przydalo by sie troche ciemniej na dole i po rogach kadru, zeby skupic bardziej uwage na szczurku. Ale tak poza tym to super

PS. Na prawde jestes w Singapurze ? Co tam robisz ?

Member
    Awatar Nathanielxd
    Podziękowania

Domyślnie

Fajny klimat, oświetlenie i kadr! :)

InShapeStudio
    Awatar arturprx2
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez mancubus Zobacz posta
    Uzylem calkiem nietypowej kamery, zeby pozmieniac perespektywe,
    Mógłbyś rozwinąć ?
    Ujęcie jest obłędne, buduje całą atmosferę.
    Wolna wola w wolnym kraju, ograniczona tylko do tego co wolno.

Member
    Srebrna Galeria 3D Award

Podziękowania

Domyślnie

Dzieki za trafne uwagi,

Zgadzam sie ze swieczkami, ze za mocne wyszly, monitor mam ok, ale sterowniki z jakiegos wzgledu nie dzialaja, wiec finalowa wersje porownywalem na innym kompie. Wrzucilem do szopa i po podkreceniu leveli, swieczki w sumie sa extra mocne, macie racje, trzeba bylo je tez stonowac.
    @ xmass : Dzieki, ksiazki sa dosc low poly - porobilem w Lightwave 3 wersje, takie super lowresowe, w tle sredni low-res blizej, no i glowna ksiazka to ma troche wiecej polygonow , pomodelowalem osobne kartki. Texturki w wiekszosci z cgtextures.com troche textur malowalem od reki
    @ thecrev : siateczki pokaze i moze kilks screenshootow elementow, jak robilem zeby sie nie narobic :D Siateczki sa bardzo low poly ale przy duzej ilosc obiektow robi sie gesto :) Co masz na mysli, mowiac wersja na tapete ? myslalem ze 1200x1800 wystarczy :)
    @ Pawelkos : ze swiatlem sie zgadzam, jakas textura plomienia to i nawet byla, ale przy tak silnych zrodlach swiatla to wszystko pozabijalo, jak bede renderowac animacje to plomienie zastopie jakimis animowanym gifem no i excluduje od oswietlenia sceny coby za jasne nie bylo. Dobra uwaga, jak bede animowal swiatelka to je troche stonuje. A co do pytania, tak w Singapurze od jakiegos czasu jestem, pracjue w ILM
    @ Nathanielxd : Dzieki, ciesze sie ze sie podoba!

Member
    Srebrna Galeria 3D Award

Podziękowania

Domyślnie

@arturprx2 : Z kamera to od samego poczatku wiedzialem ze chce widziec w wiezy dziure w suficie, calkiem dobry kawalek podlogi, no i w centralnej czesci glowna ksiazke. Uzylem Advanced Camera z Lightwava - mozna ustawic osobne FOV - pionowo okolo 80 i horyzontalne okolo 65 stopni, no i kamere nisko przy ziemi coby przy skoncentrowaniu na szczurku nadal widac sufit.
    Troche testow z tym bylo coby zredukowac znieksztalcenia przy tak szerokim kacie. Docelowo mialo byc przynajmniej dwa razy tyle pieter i bardziej epickie rozmiary, ale jakkolwiek bym sie nie bawil z kamera to wyginalo po katach, albo dziura w suficie wygladala jak jajo :) Zdecydowanie podzielenie FOV na pionowy i poziomy pomoglo zredukowac rozciagniecia

fishinthewater
    Guest

Domyślnie

Fantastyczna robota.
    Gratulacje!

pzdr.

Member
    Awatar rice
    Podziękowania

Domyślnie

Fajna historia, swietne wykonanie. Poboda mi się ze powsadzałes podpowiedzi co tak naprawdę się stało. Ta czapka i kij, w ksiązce strona otwarta na człowieku. To swiatło za myszą to jakis dodany point light czy podmalówka?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów