Skocz do zawartości

PI robi efekty do Star Wars ;)


farelek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

I co złego w tym, że dali tam te wieżowce?

Czyli, że według Ciebie smok podpisujący umowę tez jest prawdziwy? Albo góra otwierająca oczy? Dzieci widzą świat jakim chcą go widzieć. Dla niego nie było różnicy czy te budynki znajdują się 3m od niego czy 1km ważne, że były. A jeśli nie zauważyłeś w tym spocie chodzi właśnie o pokazanie polski z punktu widzenia zagranicznego dziecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie szydery z tego ujęcia nie są pozbawione sensu.

Weźmy sobie taką sytuację - reklama samochodu. Konwencja reklamy - dziecko daje sprawozdanie koledze jak podróżowało z ojcem nowym samochodem. Pokonywali kilometrowe góry, uciekali przed tornadem, walczyli z osmiornicą, samochód nawet latał. To jest konwencja bajki/zmyślenia i to jest ok, wiadomo. Natomiast jeśli w postprodukcji ktoś uznaje, że ładniej w kadrze i okazalej będzie jeśli kierownice przesunie się trochę w lewo, zmieni układ wyświetlaczy na desce rozdzielczej by było "ładniej", przemaluje skrzynie biegów z ręcznej na automatyczną to to już jest przekłamanie i lekka wtopa, którą konkurencja zaraz podchwyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jakby krecili reklame samochodu, ktory udaje ze jedzie, a naprawde stoi w studiu i jeszcze wyjmuje sie szybe, by kamera zrobila lepsze ujęcie, na koniec kreci sie osobno kierowce i pasazera, by miec lepsze kadry, to wybuchł by skandal na skale zamknięcia fabryk i embarga miedzynarodowego?

 

By utrzymac poziom absurdu proponuje protest na ulicach, bo niewidomi nie sprzątają kup po swoich psach przewodnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam...

Włodarczyk: Hej młody Junaku ! Smutek zwalcz i strach ! Może na tym piachu za trzydzieści lat ! Przebiegnie być może ! Jasna, długa, prosta ! Szeroka jak morze ! Trasa Łazienkowska !

Komisarz: A tego nie rozumiem. A dlaczego “być może” ?!

Włodarczyk: No ... “być może” ... bo on jeszcze nie wie !

Komisarz: Dlaczego nie wie ?! No jak to nie wie !! Ty popatrz bracie. No ! Młody człowiek ... chłopak tak ??!!! Na warszawskim brzegu. I dookoła pracują jego koledzy. Ty widzisz to??!

Włodarczyk: Tak ! Teraz tak !

Komisarz: No widzisz ! I on ją zaczyna widzieć powoli jakby, te trasę ! On ją bracie widzi w swoich marzeniach ! I ja by tu dawał od razu Gis !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traitor jakoś tak mi pod pasowała. Jak SF to SF :) Parafrazując klasyka: Wiesz co robi ta Gwiazda? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest Gwiazda na skalę naszych możliwości!

W zasadzie nie wiem o co cała burza. Mnie rozśmieszyło to ujęcie. Może dlatego, że dzieciństwo spędziłem w miejscu tych wirtualnych wieżowców (Dla tych spoza stolycy: tam jest warszawska starówka). A że wszystko pachnie propagandą to stwierdziłem, że naszemu MSZ'owi należy się złoty Goebbels.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ olaf

Kulisy powstawania, a produkt końcowy to dwa różne tematy. Ja pisze o tym co widać, a Ty opisujesz coś co jest niewidoczne i odbiorcy nie obchodzi.

 

Powiem szczerze, jak oglądałem ten spot po raz pierwszy to cholernie mi się spodobał. Natknąłem się na niego gdzieś na fejsie i pomyślałem sobie "ooo, całkiem spoko, w końcu jakiś pomysł". Motywu z wieżowcami nie zarejestrowałem i 99% Polaków również nie zarejestrowało i jestem pewien, że 100% cudzoziemców również nie zwróci na to uwagi podczas oglądania. Problem tylko w tym, że mleko się rozlało i przez ten błąd w sztuce (bo tym to dla mnie jest) bardzo łatwo teraz o ironiczne komentarze w stylu "Stolica Polski jest tak brzydkim miastem, że panoramy trzeba generować w CG".

Edytowane przez STRZYG
"Polaków" napisałem z małej litery. Niedopuszczalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRZYG ma racje, to tak jak z folderami reklamowymi. Na obrazku palmy, morze, piekne krajobrazy a na miejscu pokój z widokiem na ustawione wzluz plotu kontenery ze smieciami z brudnym basenem w tle, jak podniesiesz troche wzrok to rozciąga się panorama na rusztowania remontowanego sąsiedniego hotelu ;)

Szybki sposób na odczarowanie sobie tanich wczasów w Egipcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ olafProblem tylko w tym, że mleko się rozlało i przez ten błąd w sztuce (bo tym to dla mnie jest) bardzo łatwo teraz o ironiczne komentarze w stylu "Stolica Polski jest tak brzydkim miastem, że panoramy trzeba generować w CG".

 

To w takim razie z Nowym Jorkiem jest jeszcze gorzej. Tam już całe miasto wolą wygenerować w kompie ;) Wspólnie odkryliśmy w tym temacie, że reklamy są przerysowaną wersja rzeczywistości. Szokujące. Chyba dziś z tego powodu nie usnę :P

 

Ciekawe czy na Jacksona też w kraju spadała fala krytyki, że odwala taką marną propagandę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ladna gwiazda smierci, ladna. Widze, ze rowniez umiesz wstawic cos w kadr:)

 

Wiezowce zapewne zostaly wstawione w obrazek, by kadr sie ladniej prezentowal. Wielkie mi halo, przeciez to reklama, i to w dodatku surrealistyczna. W wielu filmach fabularnych, serialach i reklamach zmienia sie architekture miasta, tak by kadr ladniej sie komponowal i nikt o to nigdy nie robil szumu. Polacy oczywiscie musza, bo zauwazyli.

 

Mnie sie wydaje, ze caly ten gwar o budynki czy krzyz to taka podjarka tym, ze udalo sie komus wychwycic podmalowki w projekcie. Duma z tego powodu zbudowala ludziom klaty jak z "300".

 

Zuchy, brawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzyg - o tyle ma znaczenie, ze dzieki takim zabiegom myslisz, ze Kia prowadzi się na drodze jak Maybach, silni pracuje cicho jak w Tesli, a miejsca miedzy kierowca a pasazerem jest tyle ze sie wozek z operatorem zmiesci, a naprawde wcisniesz tam moze goPro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - jest jednak różnica pomiędzy użyciem szerokokątnego obiektywu i wyjęciu szyby w celu podkoloryzowania, czy nawet oszukania oka, a fizycznym dorobieniem kilku rzędów foteli, czy przemodelowaniu tego wnętrza tak, że samochód jest dłuższy o 3 metry. Prezentacja vs. ingerencja

 

traitor - no wieżowce na pewno zostały tam postawione w celu polepszenia kadru. Pytanie tylko czemu w spocie promującym państwo, stolica tego państwa ma sztuczną panoramę. Kurde, no naprawdę w wawie nie ma odpowiednich strzałów i trzeba iść po najmniejszej linii oporu "aaa, tutaj najwyżej wstawimy sobie kilka nowoczesnych budynków"? Wrzucanie tego kadru do surrealistycznej konwencji, ze smoki, że Giewont olbrzym jakoś mnie nie przekonuje.

 

michalz00 - Daleki byłbym od zrównywania spotu promocyjnego państwo z filmem fantasy/sf, którego akcja dzieje się umownie w jakimś państwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olaf - jest jednak różnica pomiędzy użyciem szerokokątnego obiektywu i wyjęciu szyby w celu podkoloryzowania, czy nawet oszukania oka, a fizycznym dorobieniem kilku rzędów foteli, czy przemodelowaniu tego wnętrza tak, że samochód jest dłuższy o 3 metry. Prezentacja vs. ingerencja

Marnujesz sie, powinieneś pracować jako prawnik korporacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michalz00 - Daleki byłbym od zrównywania spotu promocyjnego państwo z filmem fantasy/sf, którego akcja dzieje się umownie w jakimś państwie.

 

100% Middle-earth, 100% Pure New Zealand. Jak widać tam się zrównają z filmem fantasy i (chyba) nie ma przez to wielkiej narodowej histerii ;)

 

A ten spot wyżej wrzuciłem dlatego, bo jest podobny do naszego. Też akcja dzieje się w wyobraźni bohaterów, gdzie widzą różne dziwactwa, których pewnie w rzeczywistości nie zobaczą podczas lotu tymi liniami. Nasz spot jest nawet lepszy, bo ten Hobbitowy się niemiłosiernie dłuży (jak filmy ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności