Skocz do zawartości

Teksturowanie krzesla - render to texture


Bo Jensen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Uprzejmie prosze o pomoc, wczoraj zakonczylem modelowanie krzesla, zabralem sie do przygotowania tekstur.

Korzystam z opcji Unwrap UVW, render UVW Template.

Mam problem z tekstura boku siedziska. Siedzisko jest owalne, wygiete lekko po bokach w gore.

Gora i spod siedziska zajela mi niewiele czasu, problem mam z licem, na ktory chce nalozyc teksture sklejki, chodzi mi o ten wezszy bok, na ktorym widac posklejane ze soba sloje drewna.

Po wyrenderowaniu UVW template gora i spod siedziska sa oczywiscie takie same, zas front jest troche niesymetryczny i waski.

Tu moje pytanie, w jaki sposob teksture sklejki dopasowac do ww. ksztaltu, czy w Photoshopie dopasowac np ksztalt bitmapy do sciezki?

Probowalem, nie wyglada to dobrze.

Moze podzielic to lico na mniejsze odcinki i renderowac Template jeszcze raz?

Bardzo uprzejmie prosze o pomoc.

Bo Jensensearch?q=plywood+chair+detail&client=firefox-a&hs=2wx&rls=org.mozilla:da:official&channel=np&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=1-FZVIawHYnLPe_NgLgE&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1680&bih=916#rls=org.mozilla:da:official&channel=np&tbm=isch&q=eams+plywood+chair+closeup&facrc=_&imgdii=_&imgrc=JEz_b0AsBqecqM%253A%3BNR4n6UPfMk5iZM%3Bhttp%253A%252F%252Fcdn.shopify.com%252Fs%252Ffiles%252F1%252F0217%252F3560%252Fproducts%252Flounge-chair-and-ottoman_close_up.jpg%253Fv%253D1380501369%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.wingding.co.nz%252Fproducts%252Freplica-eames-lounge-chair-and-ottoman%3B1024%3B768

Edytowane przez Bo Jensen
brak zalacznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności