Skocz do zawartości

Jari


jari12

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam Wszystkich :) - ponieważ maxa3d obserwuję chyba od początku ( internetu ) ;) i podziwiałem każdy wstawiany art na forum ( ochom i achom i frustracji "jak Oni to robią" nie było końca), w końcu postanowiłem się czegoś nauczyć. Więc wystawiam na krytykę moje wypociny i proszę o wskazówki i dobre rady co poprawić, na co zwracać uwagę.

Na razie "rysuję" w ołówku i na Note pro w skechbooku ( ciężka orka). Wstawiam jedne z nowszych rysunków - będę starał się często aktualizować teczkę uwzględniając wszystkie rady.

Oraz pytanie gdzie najlepiej umieszczać rysunki?

Pozdrawiam

Jari

ok1_konc_int_zpsed02f14d.jpg

study_291014__by_jkopiec_zps43ddf109.jpg

 

vampire__by_jkopiec-d85663j_zpsa90eebfb.jpg

Edytowane przez jari12
Dodanie rys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć Jari. Ja też jestem nowy na forum ale postaram się coś doradzić. Zacznijmy może od:

 

Oraz pytanie gdzie najlepiej umieszczać rysunki?

 

Najlepiej na stronkach, które mają szansę przetrwać przynajmniej kilka lat. Widzę, że korzystasz z photobucket, uważam, że jest ok. Ostatnio nawet odkopałem tam moje stare konto z 2002 roku i zdjęcia nie zostały usunięte, więc to dobrze o nich świadczy. Aktualnie korzystam z imgur.com . Dropbox też będzie w porządku.

 

Odnośnie Twoich prac. Nie używałem Sketchbooka, tym bardziej nie malowałem na telefonie / tablecie, więc ciężko mi doradzić co do używania określonych narzędzi. Ale u drugiej i trzeciej panny jest ten sam problem z włosami, bliżej czoła zaznaczyłeś włosy pojedynczymi kreskami, ok. Ale zaraz za tym pojawia się dość duża rozmyta plama, która nie do końca tam pasuje. Spróbuj może użyć twardszego pędzla zamiast airbrusha i podobnie zamaluj większymi plamami albo całość potraktuj tak jak przy czole - liniami, które sugerują pojedyncze włosy, na ich podstawie zbuduj bryłę, ale niech to nie będzie bryła jednolita tego samego waloru tylko tak jak masz na referencji, chyba, że to prace całkowicie z wyobraźni to spróbuj przyciemniać linie im dalej są one od "kamery".

 

U pani z skrzydłami głowa wygląda na doklejoną, a to dlatego, że szyja jest pod złym kątem w tym ustawieniu, spróbuj ustawić szyję bardziej w pionie, a zobaczysz, że będzie lepiej.

 

Poza tym to spoko, fajnie, że co raz więcej osób zakłada tutaj swoje teczki.

 

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem, jednak to tylko moja subiektywna opinia na podstawie pierwszego wrażenia, także nie sugeruj się tym w 100% i potraktuj to z przymrużeniem oka :).

 

*Poza tym w edycji pierwszego postu dodaj załącznik, żeby wyświetlała się miniaturka teczki, tym sposobem więcej osób zauważy Twój wątek.

Edytowane przez Netrush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słów Netrusha dodałbym tylko żeby różnicować twardość brushy. U ciebie większość (prócz właśnie włosów) jest namalowana miękkim pędzlem przez co prace zdają się trochę nienaturalne i cięższe w odbiorze. Polecam ćwiczenie rysowania panien ze zdjęć bo to jednak trudna sztuka i wymaga praktyki:D Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucaj se na fb zdjecia i zaznaczaj sobie ze maja byc publiczne tylko dla ciebie. potem prawym - kopiuj url grafiki i wstawiaj na forum. dziwi mnie, ze ludzie nie widza, ze mają taki fajny darmowy hosting pod samym nosem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Dzięki za odzew :). Ogólnie mam duży problem właśnie z brushami. Niestety jak tylko zaczynam coś rysować twardymi pędzlami nic mi z tego nie wychodzi. Wygląda to tak jakby pędzel nie stopniował siły nacisku i rysuje mi taką twardą krechę zastępując całkowicie kolor na którym rysuję. Nie wiem czy to wina przeźroczystości czy no nie wiem. I to samo w PS na wacomie - już zmieniałem drivery i dupa. :( Pewnie to źle robię. Dlatego rysuję airbrushami - i niestety wygląda to tak jak wygląda co mnie wkurza.

 

Rozpu - dzięki za cynk z Fb - wypróbuję.

Pozdrawiam i idę coś naskrobać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok no to teraz coś starszego w ołówku :

1898898_937594386270061_3313076245641328199_o.jpg

10547836_937594412936725_8433932924881020752_o.jpg

10714069_937594382936728_8246282490928988004_o.jpg

I coś z 2013 na konkurs Tomb Rider :) - tak ostatnio oglądałem zajawkę najnowszego TR i na końcu Lara stoi w jaskini z pochodnią co prawda w drugiej ręce ale to taki przypadek z życia :)

10680108_937594472936719_367355188817258199_o.jpg

 

- - - Połączono posty - - -

 

Rozpu z tym FB ++++ super

Edytowane przez jari12
Obrazki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Wiem że mam ćwiczyć anatomię i podstawy, ale musiałem się oderwać trochę od ćwiczeń i machnąć znowu coś od ręki i oczywiście bez referek ( mój błąd). Ma Note Pro 12,2 i wyszło jak wyszło:

1426294_941237249239108_8470669230269935295_n.jpg?oh=2ae885aaeed52fc50ffd92e0b9c6f69e&oe=54EFF095&__gda__=1423563944_b71a5676614619534e54520d632603cb

 

i drugie jakieś 20 min :

 

10547968_941237269239106_3096806005474435287_o.jpg

 

Oczywiście czekam na odzew i wracam do Loomisa

Edytowane przez jari12
załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę, że lubisz rysować kobiety:D ale tak jak ja masz problem z rysowaniem twarzy. Reszta anatomi też ma sporo błędów, ale w rysunkach postaci to twarz jest pierwszą, najważniejszą rzeczą na którą patrzy odbiorca. O ile całkiem spoko wychodzą Ci twarze skierowane en face to masz problem ze zrozumieniem ich formy w przestrzeni. Masz trochę tendencje do przekręcania twarzy w swoją stronę, mimo iż reszta głowy jest skierowana w inną. Bardzo dobrze widać to na kobiecie ze skrzydłami i na portrecie z opaską. Z tego co mi wiadomo to, rozpoznajemy i zapamiętujemy twarze głównie en face. Chyba ma to jakieś ewolucyjne znaczenie (rozpoznanie członka stada, matki etc.) dlatego to jest w nas tak mocno zakorzenione. Dlatego moja rada jest taka żeby zacząć myśleć o twarzy w bardziej abstrakcyjny sposób, jak o zbiorze kształtów i figur. Dobrym sposobem jest studiowanie portretów obróconych o 180 stopni, wtedy przestają działać nasz mózg od rozpoznawania twarzy, a zaczyna działać ten od widzenia form i kształtów. Można też korzystać uproszczonych modeli/zdjęć głowy, albo rysować czaszki:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka , dzięki za odzew - taaaa kobitki hehehe - już moja żona mnie karci , że tylko te cyc... ;) no cóż jestem z tych co lubią ;), fakt zdaję sobie z tego sprawę że anatomia leci i tak jak mówisz teraz to widzę że te twarze są płaskie - niby lekko z boku a oczy i nos tak jak by były on face ;) , no niestety brak podstaw - ale pracuję nad tym i biorę pod uwagę twoje rady - czyli mam próbować rysować w odwrócony sposób ( czyli broda na górze a włosy na dole ) oraz w formie tak jak w 3d ( wielokąty). Oki to siadam do stołu i się uczę.

Pozdrawiam

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ;),

Ładne prace, ale nawet najlepiej wypieszczone detale nie uratują kiepsko zachowanej anatomii jak i proporcji(u pierwszej pani z ostatniego posta coś nie tak dzieje się z brodą jak i z pozycją oczu), więc nie trać czasu i ćwicz te rzeczy - im wcześniej zaczniesz tym mniej będziesz zły na siebie, gdy się zorientujesz że marnowałeś czas rysując bez znajomości podstaw. Odnośnie jeszcze digitala to sam kiedyś dostałem radę, aby wystrzegać się białego tła, bo wypacza Ci się wtedy postrzeganie waloru. Do tego jeszcze powiem Ci żebyś się nie bał używać twardych pędzli, bo nie wszystko jest przecież idealnie gładkie, gdzieś te wyraźne krawędzie na pewno się pojawią ;).

To tyle, pozdrawiam i życzę wytrwałości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dzięki za rady - biorę do serca i idę rysować ;)

Co do miękkich krawędzi - tak wiem, rysunki powstały na tablecie Note pro android ( skechbook) więc używam tam airbrusha, ale wiem to nie ma się co tłumaczyć ;). Co do anatomii twarzy - rysowane bez refki więc błędy widać

Pozdrawiam i Dziękuję za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kyrie Eleison, tradycyjny rysunek to podstawa i nie ma co się oszukiwać, że jest inaczej.

 

Co do rysowania głowy, to polecam książkę The Artist's Complete Guide to Drawing the Head Williama Maughana. Poszukałbym też o sposobie rysowania Franka Reillyego, no i Proko też ma fajne rzeczy, ale to pewnie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności