Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 72

Wątek: Trolle w kazdym watku, wszedzie trolle

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    Troche to smieszne bo autor watku tez nie jest swiety i po postach widac jak bardzo lubi ciagnac takie flamy, zamiast lagodzic sytuacje. Wedlug mnie moderacja na max3d stoi na wysokim poziomie, a jak ktos chce wprowadzic wlasny porzadek to niech zalozy sobie wlasne forum i niech na nim banuje wszystkich ktorych nie lubi. Nie badzcie hipokrytami, bo nam wszystkim zdarza sie spamic watki i pisac nie do konca na temat.
    Brak podpisu

Animation is concentration
    Awatar Reanimator
    Podziękowania

Domyślnie

Przeczytaj dokladnie czego dotyczy temat. Nie chodzi o offtopik jako taki, zawsze sie pojawi, zawsze dyskusja moze zdriftowac w dygresje. Problemem sa flejmowe, nikomu niepotrzebne wtrety.

Ja nie jestem od lagodzenia sytuacji, bo to przerzucanie odpowiedzialnosci. Niech sie trolle zastanowia, zanim zapostuja posta, a nie maja pretensje, ze ludzie ich nie zignorowali.

Nie mowiac o sytuacjach, w ktorych ktos po kilku stronach flame`u pisze: "nie znacie sie na zartach?".

Jestem na tym forum mniej wiecej od 2001 roku, przez jakis czas bedac moderatorem. Przeszedlem przerozne jego fazy i faktycznie, obecnie jest pro. Tylko te kwasne jablka...
    Ostatnio edytowane przez Reanimator ; 15-11-14 o 09:38

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

@Reanimator ale taki jest internet i idealnie nigdy nie bedzie w 100%. Rozumiem gdyby tutaj panowal poziom "onetu", to wtedy faktycznie rozumialbym ten temat, ale na szczescie az tak zle tutaj nie ma. Ja tam widze ze w przypadku flamow, moderacja reaguje bardzo szybko, a to ze czasami zdarzy sie jakis glupkowaty komentarz jednej osoby, to mozna zignorowac. Samemu zdarzy mi sie napisac jakis ironiczny komentarz nie do konca na temat i wedlug tych wytycznych to juz dawno bym mial bana. To ze ja bym zniknal, to raczej forum by nie odczulo, ale tez poleciala by polowa tej spolecznosci, bo kazdemu zdarzy sie pod wplywem emocji cos napisac niestosownego. Dopoki nie leca bluzgi, jakies agresywne ataki personalne, to mysle ze nie ma co az tak tego wszystkiego przezywac.
    Brak podpisu

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Tak się składa, że od wielu lat jestem moderatorem na jednym z największych forów komputerowych w Polsce. Mogę opisać, jak to jest rozwiązane u nas na forum. Jest wielu moderatorów. Każdy moderator ma pod opieką dwa-trzy konkretne działy (te, w których sam się dobrze orientuje) i każdy dział ma kilku opiekunów, którzy pilnują w nim porządku. Mamy system ostrzeżeń i odpowiedni regulamin do niego. Ściśle określone, ile punktów dajemy za jakie przewinienie. (Ponadto możemy dać własną ilość punktów, jeśli ktoś jest szczególnie niezdyscyplinowany). Każde dane przeze mnie ostrzeżenie się przedawnia po okresie, który określam, gdy je daję. Na przykład po miesiącu. Jeśli ktoś przekroczy jakąś konkretną ilość punktów ostrzeżeń, automatycznie pojawiają się kary. Moderowanie postów, niemożność pisania (a jedynie czytanie) aż do zablokowania konta. Możemy też dawać bany bezterminowo, albo na jakiś okres. I powiem, że taki ban na tydzień to bardzo dobry środek wychowawczy. Oczywiście ktoś może sobie założyć nowe konto. Ale na to też jest sposób. Wystarczy, że zajrzę, spod jakiego IP ktoś zakładał konto, a automatycznie mam wyświetlone wszystkie konta założone spod tego IP, lub z jakich były pisane posty spod tego IP. Większość multikont da się wyłapać. Za założenie multikonta jest natychmiast ban bezterminowy. OCZYWIŚCIE zdarza się, że nie jest to do wyłapania, ale to nie problem. Jak ktoś założy nowe konto, i jest grzeczny, to i tak osiągnęliśmy zamierzony efekt, a jeśli zaczyna szumieć, i tak zaraz dostanie po łapach.
    Jeszcze słówko, skąd wiadomo, kogo zrobić moderatorem. Otóż mamy po prostu system rekomendacji. Na przykład jak widzę, że ktoś się udziela w moich działach, zna się na rzeczy, jest kulturalny itp, mogę go zarekomendować adminowi na moderatora. W dziale forum, który widzą tylko moderatorzy wpisuję rekomendację, a inni moderatorzy mogą się wypowiedzieć, czy się z nią zgadzają, czy nie. Często też w tym dziale
    konsultujemy się między sobą, czy komuś dać bana, czy nie itp. A admin ma święty spokój bo wie, że my tego pilnujemy. Nie ma off-topów, nie ma kłótni, nie ma odkopywania starych wątków itp. Mamy dział, gdzie każdy może się wyszumieć, ale jest on poza "konkurencją" i dopóki tam nie zaczynają się wyzywać, to nie reagujemy, ale jak zaczną się kłócić, to potrafimy dać kilka banów po kolei :)
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar Reynevan
    Podziękowania

Domyślnie

Kramon na admina działu blendera!!!

Blender&Houdini

Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Reynevan Zobacz posta
    Kramon na admina działu blendera!!!
    hahaha mi polepszyłeś humor.

Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia i skalpel3d. (do jakich działów to już inna kwestia) ale jako osoba są bardzo rzeczowi i konkretni.

Co do samego działu blendera, z moich obserwacji nie potrzeba tam jakiejś dodatkowej kontroli.

Member
    Awatar piko84
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Azbesty Zobacz posta
    Co do samego działu blendera, z moich obserwacji nie potrzeba tam jakiejś dodatkowej kontroli.
    Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków. Fajnie by było jakbyście potrafili się odwzajemnić podobnym postępowaniem.
    Twardziel nie pije miodu. Twardziel żuje pszczoły.

Member
    Awatar MariushO
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piko84 Zobacz posta
    Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków. Fajnie by było jakbyście potrafili się odwzajemnić podobnym postępowaniem.
    W stosunku do niektórych osób to nie liczyłbym na to...niestety.

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Azbesty Zobacz posta
    .
    Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia i skalpel3d. (do jakich działów to już inna kwestia) ale jako osoba są bardzo rzeczowi i konkretni.
    A ja ci mówię że ty tego wcale nie chcesz!!! :)
    Ostatnio edytowane przez skalpel3d ; 16-11-14 o 14:49
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member
    Awatar ikkiz
    Podziękowania

Domyślnie

Kramon wkurza, bo on po prostu bardzo potrzebuje atencji

- ten wątek pomaga, bo jest o nim i zapewnia mu zainteresowanie.
    na skróty: Lady Mechanika | Jill Janus | Patmobil | Tomek Jurczyk: ikkiz.pl | Krita 2016: Let's Make Text and Vector...

Uprawnienia umieszczania postów