Strona 5 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 72

Wątek: Trolle w kazdym watku, wszedzie trolle

Redaktor
    Złota Galeria Srebrna Galeria 3D Grand Prix

Podziękowania

Domyślnie

Reklama widoczna tylko dla niezalogowanych użytkowników
    ciekawi mnie czy ktos zrobil jakies badania na temat systemu plusowania. Mam odczucie ze przez ten system jest o wiele mniej postow na forum, a o wiele wiecej klikania "lubie/+". Moge sie oczywiscie mylic ;)

Been Through the Mill
    Awatar Nezumi
    Podziękowania

Domyślnie

Taka teraz kultura - ludzie sie mecza jak przychodzi cos wiecej napisac. Mecza sie tez jak trzeba cos dluzzego przeczytac. Klika "lajk" i z glowy ;)
    Z drugiej strony moze to i lepiej, bo co komu po pierdylionie postow z serii "awesome!"..?
    “There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self.”
    ― Ernest Hemingway

Member
    Srebrna Galeria
    Awatar polka dot
    Podziękowania

Domyślnie

ikkiz, ..Ty na serio?
    to tylko umysł, próbujący kupić więcej czasu

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez KLICEK Zobacz posta
    ciekawi mnie czy ktos zrobil jakies badania na temat systemu plusowania. Mam odczucie ze przez ten system jest o wiele mniej postow na forum, a o wiele wiecej klikania "lubie/+". Moge sie oczywiscie mylic ;)
    Bez robienia badań to optycznie na to wychodzi :). Mnie np wkurzają minusy które nie są niczym poparte w wypowiedzi, ot bo tak szybciej, łatwiej a czasami są minusy tylko za to że się jest "Azbestym " :) Forum przez -/+ zdeczka odmóżdża się, jak nie było tego systemu, warto było poczytać dyskusji " na poziomie" dwóch czy więcej kolegów którzy mieli odmienne zdanie na konkretny temat, dawali dowody np: w formie linków do rożnych materiałów źródłowych. To naprawdę dużo wnosiło do wiedzy jak także podnosiło poziom samego forum ;)
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Zbrush Fanboy
    Awatar Monio
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez piko84 Zobacz posta
    Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków.
    To bzdura. Po prostu nie śledzisz wątków o blenderze więc nie widzisz że i tam potrafi się dziać trzoda. Czasami taką partyzantkę można poczytać w dziale blenderowym że głowa mała. ;) Pewnie, proporcje nie są takie same ale nadal to działa we wszystkich kierunkach. Tylko zaznaczmy jasno że na taki stan pracuje tylko garstka nad wyraz aktywnych userów tego forum. Nie kojarz tego ze wszystkimi userami blendera.

---
    System plusów i minusów sprawy nie załatwi bo korzystać będą z niego również fanboje jednego czy drugiego softu. I tutaj jest właśnie problem. Jak ktoś w Zbrushowym dziale zapyta się o inny soft do rozkładania UV to pieniacze go i tak zaminusują choćby to była rzetelna odpowiedź z własnoręcznie napisanym tutorialem krok po kroku. Po prostu- Bo napisał o tym maxie/blenderze/intelu/amd/amidze/commodore.

Różne działy to różne sytuacje. Nie widzę szans na brak porównań softów w dziale z newsami. I nawet bym tego nie chciał bo z tego się rodzi konkretna wiedza i rozeznanie w rynku. Co jeśli ktoś normalnie zapyta się w temacie o dowolnym rendererze o porównanie go do innych rendererów? Dyskusja będzie, możliwe że nawet zażarta, jednak konstruktywna i w temacie. Narzekanie / chwalenie programów i firm je robiących powinno się odbywać w odpowiednich tematach. Software do grafiki to nie film który obejrzysz i odłożysz na półkę, to decyzja która realnie wpływa na to co masz włożyć do granka. Takie rozmowy są potrzebne i dla mnie to jest integralna część tego forum. Tylko trzeba samemu dbać żeby wypowiedzi były kulturalne i bez narzucania się.

Zupełnie inna sprawa to partyzantka w działach poświęconych konkretnemu softowi. Nie ogarniam jak w ogóle... Za to ostrzeżenia i krótkotrwałe bany na dany dział powinny sypać się równo. To jest to rola zarówno użytkowników zgłaszających takie rzeczy jak i moderacji która to będzie szybko ucinała.

Szczerze to ja bym w ogóle wywalił te minusy i plusy a zostawił imienne podziękowania i przeniósł obok nich ikonkę do raportowania postów.

Cytat Zamieszczone przez Azbesty Zobacz posta
    Ja bym osobiście na moderatorów mianował Monia
    Co ty gadasz. Ja jestem niereformowalny. Byłbym najgorszym moderatorem w historii tego forum. ;)
    3D Artist w SONKA / Qubic Games.

Animation is concentration
    Awatar Reanimator
    Podziękowania

Domyślnie

Imo mozna dyskutowac i porownywac softy, ale trzeba przy tym swiadomosci, dojzalosci, dystansu i umiaru.

Member
    Awatar Temporal
    Podziękowania

Domyślnie

Wojny softwarowe i tak z reguly nie koncza sie na wymianie solidnych argumentow, wiec moze pojsc w kierunku innych for, gdzie takie tematy/wpisy sa zabronione? Wiem, zajezdza troche faszyzmem, ale z drugiej strony to lepsze niz tona wpisow o tym, ze jestes debil i sie nie znasz. Monio ma racje, decyzje o wybranie danego softu sa powazne, ale niestety w rzeczywistosci nie mozna liczyc na to, ze gdzies w necie znajdziesz dyskusje na poziomie i na niej bedziesz opieral swa ostateczna decyzje. Ja do dzisiaj nie uzywalbym vray'a, bo jacys zazdrosnicy pisali, ze to render gdzie wybierasz preset i jedziesz, ze to tylko do archviz i ze slabo konfigurowalny itd. Dopiero jak sam zrobilem rozeznaniem, sciagnalem demko, sam zaczalem testowac to sobie wyrobilem zdanie. Jak ktos bedzie sie wachal czy wybrac maxa czy cos innego, to bedzie musial sam sobie potestowac, bo w flamowych tematach nic ciekawego sie nie dowie, a moze jeszcze straci w uj kasy, bo dany osobnik akurat mial najmniej minusow, wiec mial jedyna sluszna racje.

Zyjmy poprostu dalej, zaczepki ignorujmy, a porzadki zostawmy modom. Tak ja to przynajmniej widzie :P
    Brak podpisu

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Cieszcie się, że nie żyjcie w początkach polskiej komputeryzacji, gdzie na party atarowcy pchali śrubokręty w porty commodorowców i odwrotnie :) To dopiero była wojna.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Member
    Awatar skalpel3d
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Ajgor Zobacz posta
    Cieszcie się, że nie żyjcie w początkach polskiej komputeryzacji, gdzie na party atarowcy pchali śrubokręty w porty commodorowców i odwrotnie :) To dopiero była wojna.
    oj już tak źle nie było na Atari człowiek się uczył pisania pierwszych wirusów :) na kim się je wypróbowywało to już inna bajka :)

A tak na poważnie to pamiętam że kiedyś na forum łatwiej było dostać bana na jakiś określony czas, moderatorzy potrafili się wcinać w dyskusje delikatnie ostudzając co bardziej zapalczywych userów. Kolejna rzecz ze przecież autor może zawsze poprosić o wyczyszczenie jego wątku ze zbędnego bełkotu i osobistych wycieczek. Kolejna sprawa to forum to jednak nie forum w dużej mierze "gówniarzy z piaskownicy" tylko ludzi dorosłych, to warto o tym pamiętać i wykazać się kultura , cierpliwością i szacunkiem że ktoś może mieć inne poglądy i doświadczenia z softem, sprzętem itp itd .
    Monio podejrzewam że jak wytkniecie delikwenta przysłowiowego już "Azbestego" który szalej po waszym dziale to na pewno dorośli użytkownicy innych softów pomogą takiego ananasa utemperować
    " Lepiej bez celu iść naprzód niż bez celu stać w miejscu, a z pewnością o niebo lepiej, niż bez celu się cofać."
    "Jesteś kobietą, o której mężczyzna może tylko marzyć. Moją, tylko moją winą jest, że nie mam natury marzyciela."
    " Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A skurwysyny będą zawsze."

Member
    Awatar Ajgor
    Podziękowania

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez skalpel3d Zobacz posta
    oj już tak źle nie było na Atari człowiek się uczył pisania pierwszych wirusów :) na kim się je wypróbowywało to już inna bajka :)
    Oczywiście, że tak było. Pamiętam. A wirusów atarowskich na commodorku raczej byś nie wypróbował :) Po za tym ja mówię o początku lat 90-tych, kiedy większości tutejszych forumowiczów jeszcze na świecie nie było :) Pierwszy wirus na commodorka powstał w 1994 roku (o ile pamiętam). Antywirusa napisał mój kumpel.
    --
    Pozdrawiam.
    Ajgor.
    http://bandtamp.wix.com/tamp - Strona mojej rock'and'rollowej kapeli

Uprawnienia umieszczania postów