Skocz do zawartości

3ds max , problem z kamerą przy animacji


margiliusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jako że jest to mój pierwszy post prosze o wyrozumiałość.

 

 

Grafiką, a dokładniej rzecz ujmując GRAFIKĄ 3D zacząłem sie bawić około rok temu i dopiero teraz robię pierwsza animacje

i mam pewne problemy

 

 

1. Podczas animowania kamera mi skacze , nie wiem dlaczego tak jakby obraca sie raz na prawo raz na lewo

Nawet przy renderowaniu jednej klatki raz wyjdzie obraz prosto tak jak było to zamierzone , a za drugim razem po chwili,

jak wyrenderuje tą samą klatke obraz wyjdzie nieco krzywo, nie mam bladego pojęcia z czym to może byc związane :(

 

 

2. Na samym końcu animacji , przez niecałą sekunde widać asfalt pod felgą ...

problem polega na tym ze strasznie jakoś skacze tekstura , szarpie obraz , cięzko mi to nazwać ,

albo moze sam rendering jest zle ustawiony .

 

 

wrzucam krótką animacje pokazująca moje problemy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

cześć :)

dzieki wszystkim za odpowiedzi , aż normalnie zdjeło mnie z nog jak przeczytalem że w wersji pirackiej tak sie dzieje ...

w sensie fajnie, że zrobili takie zabezpieczenie, ale też przykro mi bardzo, ale nie stać mnie na zakupienie licencji nie wiadomo za ile pieniedzy a koncze studia na grafice komputerowej i bedę sie bronić niedługo i też zabraniają mi sie dalej rozwijać w tym temacie

 

a można mieć 2 wersje v ray zainstalowane na raz ? i wybrac w 3ds maxie z ktorego chce w danej chwili kozystac , w tej zakladce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeden max jedna wersja vraya. Vray przy instalacji wykrywa inną wersje zainstalowaną w maxie i ją usuwa. Chyba że zainstalujesz dwie rożne wersje maxa na kompie,ale czy jest tak możliwość przy licencji studenckiej to tego nie wiem. Przy pełnej wersji nie ma problemów aby na jednym komputerze były rożne maxy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i własnie o tym pisał reanimator. Blender w tematach autodesku sie przejadł. Teraz w koncu jakaś odmiana, corona vs vray.

 

bez przesady za 25 euro ma na rok edukacyjną wersję corony. Która przez wielu jest uznawana za lepszy silnik niż Vray, pod archwiz i fotorealistyczne rendery. Dlaczego miałby nie skorzystać? Dopiero się uczy, patrząc na render to praktycznie nic nie umie więc, why not? + co jest złego w porównaniach nie potrafię zrozumieć, fanatyzm pełną gębą.. broń boże niech nikt nie porównuje mojego softu/programu do czegoś innego bo jeszcze się okaże że jest gorszy i będę miał ból dupy hahah

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady za 25 euro ma na rok edukacyjną wersję corony. Która przez wielu jest uznawana za lepszy silnik niż Vray, pod archwiz i fotorealistyczne rendery.

A może tak odrobina obiektywizmu by się przydała a nie hurrra optymizm

Corona interiory, rendering produktowy TAK

Corona złożone eksteriory czy sceny z tonami geometrii NIE i jeszcze długo NIE

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo corona ma kłopoty z liczeniem dużej ilości geometrii, scena poprawnie zbudowana jeśli chodzi o materiały oświetlenie przy np: natłoku trawy drzew masz natychmiastowy spadek mocy obliczeniowej corony. Jak w interiorach rays/s to jest lekko koło 2,9-4 milionów tak w rozbudowanych exteriorach jest padaczka dobrze jak idzie na 500k. Odbija się to w znaczący sposób na czasach renderów, dodaj do tego np konieczność wyrenderowania dużego formatu. Następna sprawa corona nie kocha tekstur wielkoformatowych niestety nie zawsze jest możliwosc pracowania na teksturach o niskich rozdzielczościach

Zerknij na czasy renderingu tego co sam podałeś bo kolega na forum corony podał są zasadniczo porażające 17-32 godziny

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17-32 Hours on i7-2600k

6000x3375 rozdziałka

250 light groups restriction

 

Myślę że vray w cale tutaj by jakoś szybszy nie był, ale vray'a prawie nie znam więc nie dam sobie ręki uciąć.

No ale zanim on będzie trzaskał takie exteriory i tego typu sprawy to panie miną pewnie z 2 lata. a wtedy to ten problem będzie pewnie zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To źle myślisz bo w tych scenach praktycznie nie ma żadnych elementów na których vray miałby się "zadumać" zero materiałów o rozmytych refleksach zasadniczo jedno światło (mówię o dziennych) cienie ostre nie rozmyte. Tu wychodzi twoja nieznajomość praktyczna samego renderera mówię o vrayu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak o Tobie mówić że nie jesteś trolem?

 

niebardzo widzę w którym miejscu jest trolling? mógłyś zaznaczyć?

 

To była zwykła dyskusja ja zasugerowałem coronę.. bo to bardzo fajny silnik i tani.

Skalpel zwrócił uwagę że corona w cale taka genialna nie jest. Ja spytałem o co chodzi konkretnie, skalpel przedstawił argumenty, ja kontrargumenty, skalpel potem obronił swoje, ja mu przyznałem rację bo ją ma. I tyle? nie rozumiem gdzie tu jest trolling i co tutaj jest dziwne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ym a przepraszam cię co jest takiego nie na temat, to że ktoś tutaj chce komuś pomóc? Wy serio jesteście jak konie wyścigowe? klapki na oczy i dzida do przodu? czy też... "nie udało mu się pomóc w banalny sposób sprawa zamknięta kolejny nowy z głowy.."

 

Koleś dopiero zaczyna używał vray'a bo w 99% przypadkach tak mu ktoś polecił, i chciał zrobić animację no i jest klapa. bo nie stać go na vray'a bo dopiero zaczyna, dlatego zaproponowałem mu inny render bardzo zbliżony, i w cale nie gorszy jakim jest Corona, + jest strasznie tani, bo tylko 100zł za cały rok. I jest awantura że jak jam śmiał mu zaproponować coś nie od autodesku czy chaosu, mówi się że to ja jestem fanatykiem i parę innych osób.. ale tak naprawdę to chyba jest totalnie odwrotnie. Ja swojego czasu obecnie nie marnuje, staram się pomagać innym podczas tego kiedy robi mi się render.

Edytowane przez Azbesty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

takim tutaj dyskutowaniem zupelnie mi nie pomagacie ... ;p

a potraficie mi odpowiedziec na moj drugi problem z teksturami przy animacji ? w tym video co wrzucilem za bardzo tego nie widac bo zrobilem to tylko dla proby przy slabych ustawieniach i jest slaba rozdzielczosc ,

tak jakby na kazdej klatce moj asfalt w sensie tekstura jest inaczej renderowana , ja rozumiem ze " wybampowalem " to i rozmiar tekstury jest bardzo maly a jest duzo szczegółów ale napewno jakos to da sie rozwiazac tylko nie wiem czy w samych ustawieniach materialu czy juz samego renderu :)

 

I bardzo nie lubie jak ktoś mnie ocenia po wrzuceniu jednej smiesznej animacji wgl bez jakosci i ustawien :)

 

wrzucam teraz moje prace i teraz mozecie mnie oceniac :)

pozdrawiam

Marek

 

f733432fc7765.jpg.html

 

5e6f4468bd4e6.jpg.html

 

c14709fff1060.jpg.html

 

5bce22f680beb.jpg.html

 

613d4b5fe3ded.jpg.html

 

- - - Połączono posty - - -

 

widze ze cos pliki nie dzialaja :/ cos zle zrobilem chyba jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności