Skocz do zawartości

tomaszzero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam nadzieje, że temat umiesciłem w odpowiednim dziale. Umieszczam go tutaj, ponieważ ma to związek z maxem, nie wiem czy bezpośredni, ale jednak ma.

 

Około rok temu kupiłem nowy komputer. Specyfikacja:

- i7 k3930 3,2GHz

- karta GFX 660Ti 3GB

- 48gb ramu

- Moba: ASUS P9X79 DELUXE

 

Reszty komponentów nie pamietam w tym momencie, jak trzeba to uzupełnię post po powrocie do domu (teraz pisze z pracy). W każdym bądź razie od początku miałem problemy z bluescreenami. Okazało się, że jedna z kości ramu była trzaśnięta. Wymieniłem, wszystko śmigało. Aż do czasu az zaczynam renderować. Jest to na tyle dziwna sytuacja, że moge uzywac kompa przez miesiąc-dwa (lub i więcej), nie wyłączac go w ogóle, ogadać filmy, pracowac w maxie, zbrush, grać w najnowsze gierki na najwyższych ustawieniach, cokolwiek i nie mam żadnego bluescreena. NIC. Zaczynam renderować i po pewnym czasie bankowo będzie bluescreen (niżej info na temat tego bsoda). Ale jest mały haczyk - wystarczy, że uruchomię komputer ponownie i udaje mi sie wyrenderowac obrazek, ale kolejnego juz zazwyczaj nie. Wygląda to tak, jakby max/pc dochodził do jakiegoś punktu krytycznego i bsod, jakby wszystkie moje działania napełniały czarę i jak zostanie ona dobita do końca przez zasobożerne renderowanie komp sie wysypuje. tak jakby zabrakło mu zasobów, a ponowne uruchomienie zwalnia te zasoby i jest ich na tyle, że zrobię ten jeden render.

 

Przykład 1:

Dłubię w maxie tydzien, pc chodzi 18h na dobę, na noc jest hibernowany, nie mam absolutnie żadnego problemu, zaczynam render bsod. Jakbym uruchomił ponownie, lub siłą rzeczy po bsodzie sam się uruchamia ponownie i dam render - uda się, ale kolejny już nie. Nie wiem czy dobrze to obrazuję, dziwna jest to sytuacja.

 

przykład 2:

Świeżutki przykład z ostatnich dni. Mam ustawionego batcha na 12 ujęć. Jak odpalę render od tak, to sie po paru/parunastu/parudziesięciu minutach wysypie. Jak uruchomię ponownie pc to zreobi mi 1 render, a przy następnym crash. Bez wyjątków.

 

Bsod ma kod: 0x4A irql_gt_zero_at_system_service. Zrzuty z dumpa dam jak będę w domu.

 

CZY KTOŚ SIĘ Z TYM SPOTKAŁ Z TAKIM PROBLEMEM I POTRAFI POMOC? Bo jak narazie specjaliscie z komputroników (gdzie złożyłem tego blaszaka) rozkładaja ręce, że za mocny sprzęt dla nich i musiałbym go odesłac do serisu centralnego - miesiąc bez sprzętu. Trochę się wykosztowałem na ten zestaw, więc problemy tego typu frustrują jeszcze bardziej..:/ HELP PEOPLE!

 

zrzuty.txt

Edytowane przez tomaszzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej,

 

Win7,

Sprzet, że sie wkręca do 3,8 ghz w stresie. Więcej nic nie grzebałem.

Antyvir to bit deffender 2014. CO do oprogramowania to jest tego sporo. Zbrush, różne wersje 3ds maxa, Bit deffender, Autocad, dialux, glare utilities, różne gry (far cry4, AC:unity etc) i wiele innych. Jak wrócę to napisze, ale powiedz jakiego to typu programy, bo wszystkich wymieniac nie będę, bo nie mają raczej znaczenia, typu chrome, skype etc etc:P

 

EDIT:

No szlag mnie trafi zaraz. Znowu, rano ustawiony render (kolejny, bo na noc też ustawiłem i crash) i się wysypał, nawet 1 ujęcia nie wyrenderował:/ dodałem dumpy w pierwszym poscie z informacjami na temat błędu. ANYONE HELP?!

Edytowane przez tomaszzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, w/w dumpy są z bluescreenviewer'a. Zrobiłem debugowanie windowsowym debuggerem i wyszło, że bsody powoduje proces....od bitdeffendera... Odinstalowałem, puszczę batcha na noc i rano dam znać. Jeśli to się okaże problemem, to ręce opadają - program mający na celu zapewnić ochronę powoduje takie problemy...:| dzięki matszklar!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izolowanie z punktu bezpieczeństwa naszego systemu byłoby najlepsze ale najczęściej to niemożliwe i jeżeli już musimy ( a tak jest w 90 % przypadków ) to stosujemy antywiry .Cóż, wg naszego stanu wiedzy Kaspesrsky daje radę , ale ... zastrzegam, to tylko jako moja prywatna sugestia.

Edytowane przez matszklar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności