Skocz do zawartości

Zestaw Motion Capture do domu, czy mozliwy?


HellScythe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Interesuje mnie animacja, i zastanawiałem się czy dało by sie zakupić jakoś w miare rozsądnie (liczba 4 cyfrowa maksymalnie),

jakiś podstawowy zestaw to mocapa, nie mam namyśli jakiegoś profesjonal, jakiś mały zestaw żebym mógł chociaż spróbować jak to działa,

bo raczej jeśli nie zakup własnego to pewnie nigdy tego nie będe miał okazji wypróbować.

 

Na razie bawię się kinektem, ale chciałbym pobawić się też prawdziwym mocapem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jedyny domowy zestaw do mocapa to kinect x2 (ja na takim pracuję) lub PSeye x6-8, współpracujące z ipiSoft. Jeżeli chciałbyś spróbować jak działa profesjonalny sprzęt optyczny to najlepiej wynajmij sesję nagraniową w studio, które się tym zajmuje. Najtaniej taką usługę możesz znaleźć w RealityRump w Krakowie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I clone 5 w połączeniu z kinect pc (ale podobno można używać kinect xbox 360 bo jest tańszy tylko sterownik)

Iclone jest świetny, jeżeli np chcesz sobie animacje do unity wrzucić/ Polecam bo na prawdę całość możesz mieć już w cenie przeciętnej lustrzanki. Jednak zawsze polecam robić refvideo. O wiele ładniejsza animacja niż zerżnięty z montion capture.

 

heh... po czasie mogę dodać, że z kinectem od x360 jest o wiele mniej problemów niż z tym od xone...

Zapraszam do mojego tematu

http://max3d.pl/forum/threads/103041-Kinect-xbox-one-dla-PC-kompatybilno%C5%9B%C4%87?p=1280510#post1280510

Edytowane przez Cerber
uaktualniony wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności