Skocz do zawartości

Teczka 3D - Ottom


Ottom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

Postanowiłem, że zacznę naukę Zbrusha

Dlatego też zakładam tą teczkę, ponieważ liczę, że uzyskam pomoc od bardziej doświadczonych użytkowników tego forum:)

Mam nadzieję, że w przyszłości zaprezentuje tu dużo lepsze prace:)

 

Tak więc zacznę od mojej pierwszej próby stworzenia ludzkiej czaszki, używałem wielu materiałów pomocniczych, co nie znaczy że model jest idealny. Dlatego też mam nadzieję, że pokażecie mi jakie błędy popełniłem, a ja postaram się to w przyszłości poprawić:)

 

Chciałbym zadać od razu kilka pytań:

1. Jak wrzucać zdjęcia, żeby było je od razu widać w wątku, a nie trzeba było klikać w miniaturki?

2. Mimo że intensywność pędzla w zbrushu mam na poziomie 5-10 to efekt jest taki, że nakładam bardzo duże ilości materiału(clay buildup)

oglądając ludzi na youtube, widziałem jak intensywność mieli na poziomie 20 a nakładali dużo mniejsze ilości materiału. Dodam, używam tabletu z biedronki:D ale siostry wacom dawał podobne wyniki. Nacisk pióra na tablet nie daje prawie żadnej różnicy.

NHVIHa4.png

fRElWMj.png

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Daje , i to sporo.

 

To zdanie to raczej w sensie :

"Jeśli nacisk pióra na tablet nie daje prawie żadnej różnicy graj sterownik, zobacz jakie masz tam ustawienia nacisku"

 

Jeśli ten tablet z biedrony to Wacom na którego było boom jakiś czas temu to nie powinno być najgorzej :D

Edytowane przez RAFX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaszka wyglada dobrze, chociaz moglbys ja troche potraktowac TrimD brushem :))

 

Aby dodac zdjecie tak, aby bylo widoczne najlepiej dodaj na imgur.com , po dodaniu bedziesz mial do wyboru kilka linkow, jeden to bedzie "Direct Link", skopiuj i wpisz tutaj

 

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

"Używam tabletu z biedronki, ALE siostry wacom dawał podobne wyniki" :D chodzi mi o to, że testowałem już 2 tablety. nacisk pióra też zmieniałem, raz na minimum, raz na maximum, ale nigdy nie uzyskałem tego efektu co inni z youtuba :D

Boris- a skad mam wiedzieć kiedy obiekt jest wystarczająco duży lub mały ?

 

PS. chyba rozwiązałem problem z naciskiem:D moim błędem było to, że ustawiałem albo na minimum nacisku albo na maximum nacisku.. tak 1/3maxymalnych ustawień wydaje się optymalna.

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Wrzucam Wip kolumny, mam zamiar wrzucić ją do zbrusha i dodać jakieś detale, ale to dopiero w czwartek... (enviro robię w czwartki :D)

nie wiem z jakim skutkiem to wrzucę, pierwszy raz będę coś eksportował:D

j6j9GCT.png

CZNTI2M.png

PpZ4c1h.png

 

krótkie wyjaśnienie co do głowy, to co wychodzi z pyska, to ma być ogień:D

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby do przodu, ale mam kilka problemów.

Więc proszę o radę;)

Fxnjqr0.png

 

1.jak wyrównać, lub uciąć przy końcówce, tak żeby była równa powierzchnia(to ma być zakończenie kolumny)

2.jakiś pomysł jak zrobić łapy?

3.czy mogę schować tą kolumnę? dodam że jest to 1 obiekt. zależy mi na tym żeby dodać brzuszek smokowi tak jak zrobiłem to na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Pytania już nieaktualne:)

wrzucam mały update, zrobię chwile przerwy i do wieczora może dorobię mu już łapy.

6QgZDmC.jpg

ySrKAE8.jpg

qkmBPYl.jpg

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje pierwsze podejście do stworzenia ludzkiej głowy.

Postanowiłem spróbować stworzyć dziadka:D

cała praca zajęła mi jakieś 3-4godziny.

dajcie znać co zrobiłem źle, a postaram się poprawić.

azBtwbd.jpg

xBb0R9l.jpg

r4hy0L1.jpg

A34VD2Q.jpg

I dla odmiany jeszcze złociutki:D

FNTa9Fe.jpg

 

 

Jeszcze 1 pytanie. jeśli chce użyć NOISE ale tylko na skórze, więc brodę,brwi,oczy itd zaznaczam maską i używam noise, ale to nie działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos na co na pewno musisz zwrocic uwage to polaczenie nasal bone z nasion, nie jest az tak bardzo wyciete. Zygomatic bone ciagnie sie w strone ucha, a u Ciebie wyglada jakby konczyl sie razem z brwią, przejscie na policzek takze powinno byc gladsze, a nie wyciete :)

 

Nastepnym razem najlepiej wrzucaj wiecej ujec, czolo tez wydaje sie za niske, ogolnie glowa wydaje sie mala przy takich duzym uchu :)

 

Plus, bo wiesz gdzie sa jakie ksztalty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack- Jeśli chodzi o nos to on miał być troszkę krzywy, ale masz chyba racje jeśli chodzi o nasalbone. Zygomatic bone troszke spieprzyłem, teraz to widzę:D ale dodanie Zygomatich arch nie będzie większym problemem chyba, jeśli rzeczywiście Ci o to chodzi.Co do wcięcia przy brodzie, to miało to na celu podkreślenie granicy brody a nie kości policzkowej, ale pewnie mogę to trochę,złagodzic:)(mam nadzieję że to właśnie masz na myśli:D)

Boris- bardzo możliwe że masz racje z tą szyją:D prawdopodobnie ją dodam :D. a co do Oczu, to ja wsadziłem tam kulki chyba w miarę wcześnie:D

 

Dzięki za te cenne sugestie, sam bym tego pewnie nie zobaczył:D obiecuję poprawę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam jeszcze twarz "arnolda" bo na poprzednich zdj słabo widać.

nie mam pojęcia co w niej źle zrobiłem, ale zdaje sobie sprawę, że nie jest strasznie podobna.

yme5EQE.jpg

o ile brwi udało się zrobić zwykłym claybuildup brushem:D to na włosy nie mam sposobu. ekstraktowałem z maski warstwę i na niej operowałem, ale widocznie muszę poćwiczyć:).

Proszę was o cenną krytykę odnośnie moich prac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies podobienstwo jest, ale na Twoim miejscu najpierw bym postudiowal robienie glowek z tutoriali :) Wiem z doswiadczenia ;P

 

Jesli chodzi o rzezbienie wlosow, to dobrze sie sprawuje brush Weave - na wyzszym poziomie sdiv niezle imituje wlosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przetestuje ten brush co mówisz, a co do metody nauki, to myślę, że tworzenie prawdziwych ludzi pozwoli mi zaobserwować różnicę między budową itd. oczywiście tutoriale nie są złe, ale myślę, że one tylko do poznania metod tworzenia, a nie do praktyki.

Wiadomo, ile ludzi, tyle metod nauki:D

to dopiero 2 główka w moim życiu, więc jeszcze wiele przede mną ;) aktualnie wymyśliłem sobie taki sposób, że wygooglowalem z 6 aktorów i teraz będę próbował tworzyć ich popiersia w kolejności generowanej losowo, żeby uniknąć naturalnej ludzkiej cechy, czyli szukania najłatwiejszej głowy:D tym sposobem, jak wypadnie mi jakiś stary dziadek, a nigdy nie robiłem zmarszczek, to i tak nie będę miał odwrotu!:D będzie trzeba nauczyć się robić zmarszczki XD. No i mam jeszcze zamiar eksperymentować na dziewczynie i rodzince:D czyli taki sculpt na żywo:D mam nadzieję że wytrzymają z 6 godzin siedząc obok :D

 

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update arnolda

46Us21n.jpg

pXVWi2o.jpg

bez zmarszczek-młodsza wersja:D

8u6VZrw.jpg

 

Jak tak teraz na to wszystko patrze:D to to wgl arnolda nie przypomina:D no ale cóż jakoś przez te początki trzeba przejść.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ikkiz, miłe to co mówisz, nawet nie wiesz jakbym chciał się do tej pierwszej ligi szybko załapać!:D ale w cholerę dużo pracy przede mną.

ale choćbym miał dwoić się i troić, to dorwę się do tej ligi :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

nie wiem do kogo to pytanie Jack było:D do mnie czy do Borisa:D

ja z grafiką nic nie miałem wspólnego. rysować skończyłem w podstawówce:D

Troszkę interesuje się kulturystyką i dietetyką, więc możliwe, że łatwiej będzie mi z sylwetką, no ale na głowie skupiam się 1 raz:D

Tyle, że teraz uczę się nawet oglądając nasze zakłamane wiadomości w TV:D dziś np analizowałem twarz prezenterki:D

Ale to dopiero start więc się jeszcze nauczę:)

Boris- a jakie masz plany? co chcesz rzeźbić?:D też za Ciebie kciuki będę trzymał:D

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

malutki update, cos tam z oczami kombinowałem

39VemEg.jpg

 

Nie ma co mówić, poległem i na tym:D czas wgłębić się w anatomie i stworzyć kilku przeciętniaków :D

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam mój autoportret :D jutro wstaje o 7 rano, a aktualnie jest już po 3 :D więc zostawiłem go tak a nie inaczej, pewnie zrobie z tego kolejne popiersie

HCp1x4X.jpg

Sisx8j2.jpg

ogarnę dobry aparat to może wrzucę zdj rafek.

Choć szczerze powiem, że poznałem swoją wadę... mimo doskonałego dostępu do referencji w tym przypadku:D to ja i tak kilka razy na lustro tylko zajrzałem... Człowiek nie za urodziwy to się boi patrzeć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tendencje do robienia płaskich ust patrząc z profilu. Złap kącik ust i podciągnij je głębiej lekko w twarz, wtedy nie będzie już wrażenia jakby przygotowywał się do robienia kaczki.

Progres robisz w parę dni szybszy niż ja w rok, lekki podziw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olekja, dzięki za miłe słowa z tym progresem, wiem, że mam problem z ustami:D i wiem że chodzi o te kąciki ust... ale coś mi nie wychodzi ich wsuwanie do środka, muszę to poćwiczyć:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zacząć uczyć się trochę kobiecych rys twarzy,

Poniżej Wip mojej 1 damskiej buźki, Włosy dodałem na szybko, żeby przypominała kobietę:D nie jestem w tym najlepszy jak widać...:D

G3KEsrZ.jpg

2vp6wtO.jpg

tOjllSm.jpg

jeszcze wiele do zrobienia na samej twarzy,ale myślę, że nie jest najgorzej jeśli chodzi o damskie rysy twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Koniec z naszą panią:) trudno powiedzieć żebym strasznie wiele zmienił:D ale jednak coś zmieniłem:D

prace biedne w detale, ale to mój 1 miesiąc z zbrushem... w marcu zabiorę się za fibermesha i detal jak pory na skórze, do tego techniczne sprawy jak topologia:D

ibxP0sN.jpg

Quj3lIk.jpg

IH569Bw.jpg

Swoją drogą, już na dniach ma do mnie przybyć nowy tablet :D (intuos za 350zl wersja S), wreszcie skończę z biedronkowym szmelcem:D

Zobaczymy czy będzie duża poprawa:)

 

[update]Sculpt Ucha

G0J7O1d.jpg

wMSj3l7.jpg

1 Uszko z refek, 2 uszko całkowicie z głowy:D

Edytowane przez Ottom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r nie wątpię, że mam spore braki w proporcjach:) napewno poświęce jeszcze sporo czasu na naukę proporcji i anatomii, ale to dopiero początek, więc myślę, że za kilka lat będę umiał dużo więcej niż aktualnie po niecałym miesiącu nauki zbrusha,anatomii itd itd. Ale dzięki za rady:)

$mały update, trochę ją pomacałem move brushem :D

yDt43GB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaj trochę mięska pod okiem, żeby była powieka i nos robisz dziwnie, znaczy taki wystający i dziury od spodu, a skrzydełko nosa raczej się tak podwija, jak by chciało wejść do środka dziurki, a nie dokoła dziurki. Fajna

by z tego wyszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że poprawiłem to co mówisz ikkiz, do tego wysunąłem jej trochę kości policzkowe i inne pierdoły

SwLQXSJ.jpg

g0oYjB4.jpg

Mogę jakoś użyć zremeshera tak żeby nie zepsuć tego co zrobiłem? i żeby mi się laptop nie spalił :D

Tak wgl, zauważyłem że dziś mija miesiąc :D od kiedy wystartowałem:D czas zrobić krok do przodu, bierzemy na warsztat topologie i włosy:D do tego jeszcze coś wykombinuje :D

PS. Tej Julki nie znam, szczerze to opierałem base na Anna Hathaway, ale nawet nie przykładalem większej uwagi żeby była jakoś bardzo podobna :D to jest raczej "random girl" to samo z poprzednią:D(Olivia Wilde)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności