Skocz do zawartości

Exterior/Interior: Smokestack House/Dom na kominie


majeranek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Wizualizacje zrobione do projektu konkursowego na studiach. Tematem konkursu był Dom miejski. Nasz koncept zakładał umiejscowienie domu na nieużywanym kominie starej fabryki, co dawałoby niedostępną dla funkcji mieszkaniowej a w szczególności jednorodzinnej wysokość.

 

Nie czepiajcie się konstrukcji :P Mamy świadomość tego, że byłoby to skrajnie trudne lub niemożliwe zrobić coś takiego. Projekt był czysto koncepcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Niestety, ale nie byliśmy w stanie dokładnie zinwentaryzować komina, więc w ciemno założyliśmy konstrukcję stężającą wewnątrz komina. Czy by to było wykonalne? Ciężko powiedzieć. Najlepiej przydała by się opinia jakiegoś konstruktora ;)

 

PS. Zarzućcie jakimś komentarzem do samych wizualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prosisz masz :)

Same wizki są miłe dla oka. IMO najbardziej do mnie trafiły ujęcia exteriorów i łazienka przez światło ;)

- odrobinę za mocno przepalone otoczenie przy ujęciu pierwszego interioru

- przełamanie barwy w refleksach na betonowej ścianie, podłodze i cieniach w kierunku fioletu, przesadziłeś z którymś parametrem w postprodukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Dzisiaj wróciłem z PolŚl i tak właśnie wiedziałem, że skądś kojarzę projekt, który został zacnie wyeksponowany w holu głównym budynku. Niektóre projekty, które brały udział w konkursie też były bardzo interesujące. Zamieszone wizki na forum lepiej się prezentują, te na planszach jakoś tak skadrowałeś nie oddają tego dynamizmu. Co do konstrukcji, to nie ma co się czepiać przecież widać, że to projekt studialny, przecież to komin murowany wiadomo, że nie da rady. Co do samych wizek. Zgadzam się ze skalpelem dodam tylko, że na 3 wizualizacji za bardzo przepalone niebo, zlewa się z domkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@e3A: Na planszach faktycznie nie wyszło to tak dobrze jak tego chcieliśmy, no ale cóż, bywa. Co do przepalenia na trzeciej wizualizacji to akurat takie było zdjęcie w które musiałem się wpasować ;)

@Wania: Materiały robiłem wszystkie sam, jedynie część modeli nie jest zrobiona przeze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności