Skocz do zawartości

Background/niebo za szyba-wymiana


Kubbutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. (3ds max2012 - vray adv 2.20.02)

Nie wiem czy w 3dsmax jest to w ogóle możliwe. Ale zależy mi na wymianie nieba (HDRI) które widzimy przez cos transparentnego po finalnym renderze.

Czy jest możliwe wymienić niebo, które znajduje się za przeszkleniem, po prostu widzimy niebo znajdujące się za szybą, chce wymienić tylko niebo znajdujące się za nią zachowując przy tym szybę i jej odbicia. Wymiana reszty nieba (część którą widzimy bezpośrednio) nie stanowi żadnego problemu.

Czyli czy jest np możliwe wyrenderowanie sceny z totalnie wycietym backgroundem? (nie czarnym tylko wyciętym)

Albo czy istnieje jakies inne rozwiązanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie jestem specem vraya. Ale z tego co piszesz wynika ze da sie to zalatwic o wiele latwiej czyli w postpro, chociazby w photoshopie.

 

Po prostu musisz zapisac render w formacie ktory obsluguje kanał alfa, polecam EXR (32bity, najlepiej sobie radzi z alfa). I w samym postpro wymienic swoje "niebo" na jakiekolwiek ci pasuje. Chyba ze zalezy ci na rozdzieleniu diff z refleksjami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Chyba nie wyraziłem się dość jasno, może na innym przykładzie. Mamy w scenie pomieszczenie z bardzo dużymi przeszkleniami, stojąc w pomieszczeniu widzimy na renderze jakieś odbicia wnętrza w szybie jak również niebo za oknem. I teraz pytanie czy istnieje możliwość wymiany tylko nieba zachowując dobicia w szybach.

Niczego na ten temat nie znalazłem wiec moze w ogole nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj do materiału szyby dodać mapę environment (z odbiciami jakie chcesz widzieć) , na background sceny wybrany inny obrazek - by nie nakładał się na refleksy dodaj kolor w Environment reflection map. Żeby background był wycięty (png) na objekt szyby ustaw alpha contribution na 0 chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności