Skocz do zawartości

Jaką szkołe wybrać aby zostać grafikiem komputerowym?


Nerco

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Jestem w tym, tak zwanym, decydującym momencie mojego życia. Otóż właśnie kończę gimnazjum i muszę wybrać kolejną szkołę. Tylko, że w przyszłości chciałbym zostać grafikiem komputerowym - bo lubię i interesuje mnie to. I teraz mam problem, opłaca się iść do technikum informatycznego? Czy po tej szkole iść na studia? Ogólnie to pytanie co robić aby móc dostać wymarzoną pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli stoisz przed wyborem liceum, zrób tak jak ja, wybierz profil na którym będziesz mógł poświęcać bardzo mało czasu na samą szkołę i bardzo dużo czasu na grafikę. Polecam jakiś profil humanistyczny.

Pamiętaj, że w aktualnej formie, liceum jest tylko 3 letnim przerywnikiem pomiędzy gimnazjum, a studiami, na które w naszej profesji niekoniecznie trzeba iść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza jest szkoła życia ;) Możesz iść na któryś z kierunków artystycznych, ja nie ukończyłem żadnej ze szkół artystycznych/przygotowujących do zawodu grafika(?), a zaczepiłem się w branży. Trening czyni mistrza, jak to się mówi. W co poniektórych szkołach można podłapać złe nawyki, nijak mające się do wymagań branży i rzeczywistych realiów, ale nie jest to regułą.

Po prostu ćwicz w domu, długie godziny spędzone przed monitorem kiedyś zaowocują.

 

Olaf ma trochę racji, są o wiele bardziej intratne zawody z mniejszą ilością stresów.

Wybór należy do Ciebie.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widze było ciekawe głosowanie przy moim poscie - 3:3. Spoko już wytłumacze.

Zawód, to takie gówno, które ma Cie utrzymać. Nie tylko, by pokazać kumplom z liceum po 5ciu latach że masz ciekawy zawód, ale tez jak pójdziesz do łózka z panną a ona 2mce pozniej Ci powie że będą trojaczki. Zawód ma Ciebie zabrać na koncert jak będziesz młody i Twoje dzieciaki na studia jak będziesz stary.

Nie może być zbyt wąski, bo będziesz musiał albo przyjąć jedyną pracę w mieście albo zapierniczać na druga półkule, by mieć perspektywy rozwoju. Rynek przez 50lat zmieni się pierdyliard razy, pewnie tak, że nikt z nas się nie spodziewa, ale wciąż będzie zawodem - niczym za czym trzeba gonić jeżeli ma się szersze kwalifikacje.

Może sie za 10lat okazać, ze jesteś chory i nie możesz pracować w okr. sposób, albo ze Twoi bliscy są chorzy i musisz zmienić swoje plany kariery albo po prostu spodoba Ci się życie gdzieś na wsi, czy nad morzem. Moze sie wydarzyć kazde mozliwe gówno ale dalej musisz zarabiać. Dlatego pisałem o interdyscyplinarności.

Nastawiać się na pasje i jedyny kierunek studiów to jak planować, że zostanie się np. piłkarzem. Oczywiście może się udać ale połowę życa spędzisz jak ludzie z kredytami we frankach na 40lat. Wciąż będziesz się miotał. Nie twierdze, ze mam rację ale moim zdaniem skille (zawody i inne kwalifikacje) ogólnie są po to by mieć w zyciu wy$%%bane i iść spokojnie swoją drogą.

Do Twojej pasji najlepiej przylega np. programowanie, ale też wiele innych. Do graficzenia nie trzeba papieru, wystarczy ego.

Oczywiscie, to wymaga więcej pracy nad sobą, ale nie słuchaj ludzi, którzy radzą, by się prześlizgać gdzieś na byle jakim kierunku. Zanwestujesz swój czas w beznadziejny sposób. Traktuj czas jak inwestycje, bo tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po technikum informatycznym będziesz posiadał wysokie umiejętności w grach multiplayer. Wyrobisz sobie refleks i przeżyjesz niezapomniane chwile podczas klasowego lan party. Po szkole szedłbym w stronę "esportu", który jest coraz bardziej popularny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie ukierunkowywał wykształcenia w stronę grafiki komputerowej traktuj ją jako pasje skoro ją lubisz, szczególnie ze jesteś w wieku kiedy niema sensu się zafiksować na jednej ścieżce zawodowej tak naprawdę nie wiadomo co ci się spodoba za trzy lata, natomiast pasje warto rozwijać zawsze może ci się przydać dwa w tym zawodzie liczy się to co umiesz a nie jaki masz papierek, wielu z forumowiczów to typowe samouki z papierkami z innych wydziałów :) lub bez :) także ucz się sam ,twórz i rozwijaj swoja pasje samodzielnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Jestem w tym, tak zwanym, decydującym momencie mojego życia.

 

Nie jestes. Musisz wybrac jakas szkole - to wszystko. Naturalnie teraz wydaje ci sie to strasznie powazne i rozumiem - tez tak mielismy kiedys. Pozniej przyjdzie ci podjac decyzje ktore zawaza duzo bardziej na twoim zyciu - na razie po prostu sensownie zainwestuj swoj czas. Smigaj do tego technikum i ucz sie pilnie a nie op...dalaj. Na 100% nie zaszkodzi.

A zeby zostac grafikiem - rob grafe, podgladaj lepszych od siebie. Samo sie stanie jesli ci sie nie znudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli celujesz w kreatywność, chcesz projektować spróbuj na starcie malować grafitti. Jak dojdziesz do wprawy zyskasz: styl, kreatywność, umiejętności cieniowania oraz pojęcie koloru. Najlepsze będzie na koniec, od writera do grafika dzieli tylko znajomość programu, a zajawka zostaje na lata

 

Pozdr..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh zaczynałem od grafitti, jak miałem 12-13 lat był bom na grafitti, Ślizg, rolki itp. Przy codziennym machaniu projektów mocno wyrobiła mi się ręka, potem martwe natury ołówkiem, kilka przestoi i w końcu skończyłem asp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś zaproponować kursy dla pracujących? Rysunek i rzeźba. Fajni jakby to był rysunek typu digital. Chodzi mi o proste szkice i potem zaawansowane. Nie koniecznie wchodząc w kolor.

Wiem ,że jest domino, ale może i być kurs online bądź jakieś tutoriale dla laików :).

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry

Jestem w tym, tak zwanym, decydującym momencie mojego życia. Otóż właśnie kończę gimnazjum i muszę wybrać kolejną szkołę. Tylko, że w przyszłości chciałbym zostać grafikiem komputerowym - bo lubię i interesuje mnie to. I teraz mam problem, opłaca się iść do technikum informatycznego? Czy po tej szkole iść na studia? Ogólnie to pytanie co robić aby móc dostać wymarzoną pracę.

 

a) Jest się grafikiem. Komputer to narzędzie.

b) Dla mnie wybór liceum plastycznego okazało się trafionym wyborem więc w sumie to polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności