Skocz do zawartości

Problemy z pamięcią(?)


ozogonkiem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czasem komputer potrafi mi się zwiesić i wyświetlić kolorowe pasy, wydawało mi się że może mieć to związek z kartą graficzną, ale równolegle podczas renderowania w 3ds Max zaczął pojawiać mi się błąd:

Mental ray has encountered a fatal error. The error is: Mem 0.0 77mb fatal 031008: cant allocate 8641904 bytes

 

Po przejrzeniu sieci, doszedłem do wniosku że większość ludzi u których ten błąd się pojawił miało problem z pamięcią RAM, dlatego zrobiłem test u siebie za pomocą MemTesta86 i okazało się że faktycznie znalazło jakiś błąd, ale nie potrafię go zinterpretować. Mógłby ktoś mi pomóc?

 

FyotRls.jpg

 

 

Nie wiem czy jest potrzeba, ale podaję specyfikację komputera:

Płyta główna: Gigabyte EX580DS4

Procesor: Intel Core i7 920 2.67GHz

Grafika: ATI Radeon HD 5700

Pamięć: 18 GB (z czego aż 6 GB niedostępne, w monitorze zasobów jest napisane że zarezerwowane sprzętowo)

 

Z takich zwierzeń, muszę przyznać że bardzo dawno nie zmieniałem systemu, ale nie wiem czy może to mieć wpływ na sprzętowe błędy.

 

To tyle. Pozdrawiam i proszę o wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja bym wywalił ram - czyli zostawił 1 kostkę i sprawdził czy się system wyłoży. System zawsze warto sprawdzić ( czytaj przeinstalować ) bo jak wcześniej było ok to może faktycznie system niedomaga. Możesz też memtestem sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności