Skocz do zawartości

Zestaw PC: 3000+ zł


VEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Dotychczas pracowałem na lapku + monitor, ale powoli nerwy siadają.

Czas na zakup peceta, głównie do prac w Photoshopie, Zbrushu, nieco 3ds max (ale bez większych renderingów, bardziej pod gameart) i mnóstwa kart w przeglądarce. Gram bardzo okazyjnie, ale fajnie byłoby pyknąć czasem w Wiedźmina

Myślę przeznaczyć ok 3000zł, jednak jeśli stosunek jakość/cena będzie tego wart, mogę nieco dołożyć.

Na pewno chciałbym mieć SSD. Przeglądałem trochę kart graficznych i zastanawiam się nad http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-gaming-windforce-3x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960g1-gaming-4gd-725166/

Pytanie czy warto dołożyć do GTX970? Jest jeszcze Radeon R9 280X, ale chyba lepiej coś od Nvidii.

 

Macie jeszcze jakieś sugestie odnośnie zestawu w takiej kwocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z mojego doswiadczenie Radeon to nie jest dobry wybór. Mogą być problemy z programami autodesku. Przykładowo Maya jak miałem Radeon miała problem z wyświetlanime ViewPortu i tzw. marking menu, które dość często używam w swoim workflow. Podobnie jest z 3ds Max. Zbrush oparty jest jak narazie na CPU i nie korzysta z GPU. Ciekawe jak będzie z 5, ale kiedy wyjdzie to nie wiadomo. Dysk SSD jest super. Mam 120GB. Tylko jak masz 16GB ramu Windows z automatu zabiera 16GB z dysku na catch. W przypadku SSD można go ręcznie zmniejszyć. Ja sobie ustawiłem 5GB. Dysk mam Toshiby Q PRO ale mam go krótko więc ciężko oceniać. Jakbym miał większy budrzet wbrałbym większy.

Myślę ,że z tych dwóch wybrałbym GTX 970.

Osobiście pracuję na wysłużonym GTX660, ale w wiedzmina nie miałem okazji grać, a do Mortal Kiombat X mi starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kręcić to procek musiałby mieć na końcu literkę "k" wtedy ma odblokowany mnożnik. Chyba ze sie myle.

Dysk wybrałeś PCI chyba do laptopa? Ja mam 120GB na system i ustawiony swap na 5GB podstawowe programy zbrush Maya etc mam na SSD gry i pliki mam na tezowym ale na czas pracy można zapisywacz na SSD. Do pracy na duzej ilosci klatek dyski SSD sie nie nadaja bo maja ograniczenia. Chyba ze wersje PRO ale chyba tez maja w gwarancji. Tego intela nie podkrecisz musi miec literke k.

 

Nie myślałeś of 8 rdzeniowym fx 8350? Do 4,7 GHz można podkręcić i jest tani. Płytę możesz wsiąść zawsze tańszą np.: MSI

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g43-amd-970-socket-am3-970a-g43-547795/

 

lub Gigabyte:

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-970a-g46-amd-970-socket-am3-970a-g46-448166/

 

i ramu wziąść 8GB i zamienić podkręconą 960 na 970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wez 700W.

Sprawdz czy na tej plycie bedzie sie dalo krecic. Proponuje pczytac. Jeszcze jezeli planujesz upgrade procka moze warto pomyslec czy wszystkie sa kompatybilne z podana rewizja.. Do krecenia bedzie potrzebny lepsze chlodzenie np.: noctua DH-15 ale to jest akurat drogi kawal zelastwa.

Z dyskow tanie i popularne sa cruciale mx100 ale takze popularne sa Samsung EVO 850.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej konfiguracji ładowanie zasilacza 700W jest całkowitym bezsensem spokojnie wystarczy 600-630 W tylko lepszej klasy coś z serii Gold i nie żaden no name, kolejna sprawa sprawdź rewizje płyty bo może być tak ze ten procesor na starszych rewizjach jest przez nią nie obsługiwany i będziesz musiał najpierw wsadzić jakiś inny procek do zaktualizowania biosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje wystarczy, ale 600-700W można dostać w podobnych pieniądzach. Z tą rewizją to się zgadza Ja mam pod AMD 990fx-ud3 gigabyte rev1 i już fx z Serii 9.... nie wlazę maksymalnie 8370.

Rewizja to taki update płyty ale często fizyczny przez producenta nie tylko bios.

 

Polecilbym Ci zasilacz OCZ ale to juz bankrut ?xD? Poprzednio mialem Corsair i nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko zestaw. Z tym że taki bardziej do grania niż do pracy. Tzn śmiało będziesz mógł na nim robić normalnych rozmiarów zlecenia, ale i ładnie pograsz. Jak znajdziesz jeszcze ze 250zł to dokup ramu bo 8gb to mało. Dodatkowo, skoro wziąłeś 128gb ssd to gdy zacznie ci sie konczyć miejsce, to lepiej usaw na nim różne tempy i cache niż instaluj programy. Różnica w w PS i w Nuke na przyklad jest ogromna gdy cachują na ssd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacznam się zastanawiać czy potrzebnie dopłacałem do GTX970, ale przynajmniej będzie można zagrać w Wiedźmina i Batmana dołączone do karty.

 

Jeszcze pytanie odnośnie procka. Czy AMD FX 8320 da radę w połączeniu z GTX970? Wtedy mógłbym dołożyć np. dodatkowe 8gb ramu, zamiast kupna i5 4690k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intel czy AMD to kwestia tego czy masz hajs. Mozliwe ze takze kupilbym intel 3 lata do tylu ale kupilem AMD phenom 1090T. Teraz przesiadłbym sie na 8350 lub 8370 bo moja plyta na 990FX jest pierwszej rewizji i nie obsluguje serii 9...

Odnosnie Intela Cinemabench specjalnie zanizal pkt dla AMD co wyszlo na jaw. Nie sa to moze najbardziej nowoczesne procesory, ale wydajnosc 8350 jest pory

 

Testow na YT jest mnostwo i to nie zaleznych a np do wideoedycji AMD jest lepszy. Jezeli nie stac cie na i7 a chcialbys miec wiecej ramu to AMD bedzie ok. Za kilka lat i tak juz podstawki AMD jak i Intela pojda do lamusa. Roznica w poborze energii nie jest taka duza w przypadku FX 8 a jak wezmiesz serie E to bedzie taka sam bo sa 95W. Geforece 660GTX gigabyte OC mam rowniez od 2012 co prawda na takich grach nie gralem malo co gralem wogole ale MKX chodzi bardzo dobrze, nie wszstko mam na full ale dziala i bezproblemowo. Dodam ze procek mam niekrecony.

Jako zwykly uzytkownik jakis wielkich roznic nie poczujesz a watpie czy bedziesz renderowac animacje.

Poogladaj testy. Mysle ze warto ale nie warto przeplaca. Problem jednak jest cen ze ceny troche prockow troche poszly w gore bo jeszce nie dawno mozna bylo je wyrwac po 700-800zl. FX8350 ladnie rowniez sie kreci. Tylko wtedy trzeba pomyslec o lepszym chlodzeniu. Zawsze mozesz zrezygnowac z dysku SSD na rzecz intela i kupic go za 2-3 miesiace. Pamietaj tez ze nie ktore gry sa optymalizowane pod rozne procki ,a Xbox1 i PS4 to AMD all the way. z drugiej strony Witchera musialbys sobie wtedy kupic sam xD jakbys bral Grafike AMD, ale jej nie polecam bo jak pisalem sa dobre ale sterowniki gdyza sie z aplikacjami autodesku.

To jest twoj wybor.

 

Tu jeszce testy na 970 :

 

Plyte mozesz kupic drozsza na 990FX lub tansza na 970 Nbridge.

Ja kupiles sobie zestaw na AMD kilka lat do tylu bo na taki bylo mnie stac a zmienilem jedynie zasilacz z corsair na OCZ bo sie zepsul i czytalem ze to syf. Jeszcze zmienilem karte graficzna z Radeon na GF bo mialem problemy z Maya. Ostatnio dokupilem 8GB ramu i wymienilem dysk na SSD 128 Toshiba i 500GB Toshibe na dane. Gier nie sciagam filmow nie gromadze wideoedycji nie robie TB nie potrzebuje.

Tak wiec to jest twoj wybor ale warto poczytac troche testow i poogldac. I nie ukrwyam gdybym teraz zmienial procka to na 8350 8370 bo nie musze kupowac plyty nowej, nie lubie tez sie bawic w krecenie procesora. Renderfarme mam w pracy i to mi wystarcza.

Zastanow sie do czego Ci bedzie potrzebny komputer bo moze nie warto przeplacac, ale 16GB ramu to taki must na niektore sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki. Nadal czekam na wypłatę, więc jeszcze przed zakupem.

 

Przygotowałem dwa zestawy:

 

Intel: http://www.morele.net/inventory/info/78NNvg/

AMD: http://www.morele.net/inventory/info/ehZJXx/

 

Do tego mam Gigabyte GTX970 4gb.

 

Na który byście się zdecydowali, patrząc na to, że głównym zastosowaniem miałoby być modelowanie w 3ds maxie, zbrushu oraz praca w photoshopie, przygotowywanie modeli pod druk 3D oraz gameart? Gry także, ale w wolnych chwilach, jako odstresowanie. Ważną kwestią też byłaby przyszła rozbudowa. Czy na AM3+ wcisnę coś mocniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wypowiem się na temat intela ale jakbyś miał brać FX to 8350, chyba ze będziesz kreci. Cena chyba 100zl różnicy. A myślałeś na dyskach Crucial mx100 lub bx100? Odnośnie chłodzenia może na jakiś czas pozostać przy standardowym bo w którymś watku ten producent był opisany jako chinol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy Chłodzenia:

http://www.frazpc.pl/artykuly/926333-3/silentiumpc-grandis-xe1236---wydajnosc-w-dobrej-cenie---test

 

Chłodzenie. Bardzo dobre recenzje zbiera Noctua nh-d14/ Noctua nh-d15 lub tańszy NH-U9DO A3. Znajomi maja w PC firmowych nd-d14. Są jednak drogie bo ponad 300zł.

 

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-noctua-nh-d14-632658/

 

 

Na forum piisał ktoś ,że silentium pc to chinszczyzna, tylko co teraz nim nie jest. Ten cooler zbiera dobre recenzje SilentiumPC GRANDIS XE1236.

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-tisis-0r100001-636799/

 

To jest dobre chłodzenie:

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-raijintek-tisis-0r100001-636799/

 

Pamietaj ze pod spodem musi sie zmiescic ram ;).

Edytowane przez Sebazx6r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silentium pc to polska firma nie chinol a osoba która to raczyła pisać chyba ma jakieś do nich osobiste awersje, oczywiście produkowana w chinach a co do komputerów nie jest tam produkowane :) Co do chłodzenia to silentium pc robi dobrej klasy chłodzenie w niskich cenach nie przypadkiem kilka razy za swoje produkty zgarnęli nagrody. Natomiast jeśli chcesz coś wydajniejszego a równocześnie aby za to nie płacić jak za noctua (świetne chłodzenie pcu niestety nie tanie)

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-hr-02-macho-120-rev-a-tr145-621401/

http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-be-quiet-dark-rock-3-bk018-625559/

ram to jedna sprawa czy ci się zmieści pod chłodzeniem, natomiast sprawdzaj czy zmieści ci się samo chłodzenie do obudowy szczególnie że Zalman Z3 jest wąska obudową

Też bym brał Fx 8350 bardziej wydajny procesor od 8320 szczególnie ze zamierzasz procesor podkręcić

Co do xeona to jest taki odpowiednik i7 3770k odrobinę wolniej się kręcący i bez zintegrowanej grafiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silentium niczego nie robi tylko kupuje najtańszy OEM który później sprzedaje z kilkuset procentową marżą.

Testy na portalach były niestety mało wiarygodne, testy przeprowadzane przez osoby prywatne są jeszcze mniej wiarygodne bo znany jest proceder przekupywania takich "recenzentów" przez darowanie im "testowanego" sprzętu.

Temat powszechnie znany i często na forach poruszany.

Przykładowo, coolery jakie sprzedają za około 100 zł, w Chinach są do kupienia za 4-8 dolarów

 

Nie pakuj się w AMD bo czas socketu AM3+ już minął, dodatkowo obecne ceny są śmieszne ze względu na kurs dolara, rok temu 8320 kosztował w Karen 499 zł z wysyłką.

Edytowane przez Marcolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcoloni już dawno wiemy ze jesteś fan bojem jednej firmy i na widok AMD dostajesz padaczki to twój problem teraz doszła kolejna firma :), kierując się twoja logika polecanie komukolwiek teraz Intela tez się mija z jakimkolwiek celem skoro na ten rok Intel zapowiada dwie premiery zresztą procki już są w wersjach inżynierskich seria 5 (broadwell) i seria 6 (Skylake) na zupełnie nowej podstawce LGA 1151. Natomiast w przypadku AMD na razie nic nie słychać o pojawianiu się nowych modeli procesorów szczególnie w segmencie FX 8xxx a ni tez o nowej podstawce, jeśli już to jest szansa ze coś się może pokaże naprawdę nowego w 4 kwartale 2016 roku

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebazx6r w FX mają się tylko pokazać nowe procesory a właściwie przyśpieszone z serii 4300 i 6300. Natomiast nowa generacja procesorów (Zen) zapowiadana jest dopiero na przyszły rok i ma się wiązać ze zmianą podstawki na AM4 ale jak na razie nawet nic w trawie nie piszczy na temat daty premiery jedynie co jest pozytywne z aktualnych wiadomości ze będzie ona kompatybilna całkowicie z platformą DDR 3 i 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się skalpel, drogi kolego i adwersarzu, nie jestem fanbojem żadnej firmy ;)

 

Po prostu jak już miałbym kupić prądożernego stwora w technologii 32 nm to wolałbym zakupić X5650 i podkręcić na 4-4.2 Ghz, byłoby przynajmniej wydajnie ;)

Miałem w zeszłym roku kilka produktów AMD i pochodnych, i niestety były z tym same problemy:

- RAID za żadne skarby nie chciał działać z Windows 7 64 bit, trzeba było brać sterownik pod 32 bit bo tylko taki Windows akceptował

- "mikroprzycięcia" filmów, do tej pory nie wiem skąd to się brało, ale występowało na różnych procesorach i płytach

Płyty miałem zawsze z najwyższej półki, miałem MSI 990FXA GD80, Asus Crosshair Formula V, Sabertooth w wersji 1.0 i 2.0, w sumie tylko Crosshair wspominam jako przyjemną w użytkowaniu, na pozostałych podkręcało się gorzej a i wyposażenie kiepskawe było, dźwięk słabizna na wszystkich poza Formula V.

A Broadwell to odgrzewany kotlet i w pierwszych testach wypada słabiutko, Intel wypuścił go tylko dlatego żeby ci co kupili płyty z Z97 białej gorączki nie dostali. No ale tylko idiota mógł wierzyć że dobrzy wujkowie z Intela dadzą coś naprawdę dobrego na "stary" socket, który już dostał ustawowe dwie generacje procesorów a więc swoje odsłużył. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini masz widać pecha albo właśnie dlatego że dałeś się wmanewrować w najnowsze płyty pseudo super wypasione, w firmie mamy oprócz intela 4 maszyny od amd od przeszło 2 lat i nic im nie dolega postawione na FX 8350 i na asus M5A99X i M5A97 Evo R2 płyty sprawdzone i jak do tej pory niezawodne i nie kłopotliwe ;) Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M5A99X EVO to też raczej topowa płyta ale...dobra, mniejsza z tym ;)

 

AMD nie jest złe ale obecnie ciut drogie jak na możliwości, podkręcenie jest możliwe tylko na tych droższych modelach płyt, nie polecam w pracy no ale jak nie ma wyjścia...

 

Marcoloni ? Really ?? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcolini przepraszam ale teraz opowiadasz jakieś poglądy światłoćmiące FX 8350 na M5A97 Evo R2 daje się spokojnie podkręcić na powietrznym chłodzeniu nh-d14 do 4,8 ghz. i to soften dostarczonym przez asusa razem z płyta :). Ogólnie teraz sprzęt komputerowy jest ciut drogi mimo ze nie zasługuje sobie niczym na te ceny tylko dlatego ze dolar ma wysoki kurs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale płyty z dopiskiem "Evo" nie są konstrukcjami budżetowymi ;)

To że ma tańszy chipset nie ma większego wpływu na podkręcanie, tutaj liczy się mocna i dobrze chłodzona sekcja zasilająca.

Na tańszych modelach nawet ze standardowo taktowanym 8350 bywały kłopoty, bo płyta prądowo nie wyrabiała...

 

Ok, poprzestańmy na tym że AMD w renderingu daje radę, tyle że ze względu na kurs dolara mało się teraz opłaca taki zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje i5 4690k za 980zl + nieco droższa płytka lub Xeon E3 1231v3 za 1099zl, bez podkręcania, tańsza płytka. Renderować za wiele nie będę, bardziej zależy na płynnej pracy w viewporcie. Przyszłościowo 8-wątkowy Xeon wydaje sie przegrywać głównie w grach przy wysokim taktowaniu pojedynczego rdzenia i5 po OC. Chyba jednak do pracy w programach Xeon wydaje się lepszym rozwiązaniem. Zgadzcie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej kupić starszego 4770k, nawet na płycie za 300-400 zł daje się on podkręcić do 4.2-4.4 Ghz, zależnie od egzemplarza

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i7-4770k-3-1-ghz-lga-1150-i5448936826.html

http://allegro.pl/intel-i7-4770k-i5446713008.html

http://allegro.pl/g2y54-plyta-glowna-motherboard-asus-z87-c-i5392005213.html

http://allegro.pl/plyta-asrock-z87-extreme3-lga1150-f-vat-gw-24m-i5349305589.html

http://allegro.pl/msi-z87-g45-i5274619879.html

 

Przy obecnym kursie dolara zakup nowego sprzętu tej klasy jest moim zdaniem nieopłacalny, w sklepie 4770k kosztuje teraz około 1400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowego, bo chcę wziąć na fakturkę. I tak przekroczyłem swój wstępny budżet o 1000zł, więc wolałbym nie płacić za procka więcej niż ten Xeon. W zasadzie tak dokładać można w nieskończoność. W zasadzie przy tym kursie nic nie jest opłacalne, ale prawda jest taka, że niewiadomo czy i kiedy będzie lepiej.

Jeśli nie warto dokładać do Xeona 1231v3, to wezmę jakąś i5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz procków i7 4770 totalna klapa jeśli chodzi o wykonawstwo procesora szczególnie mowa o obudowie kłopoty z kręceniem ze względu na przegrzewanie się nierówna powierzchnia i kiepskie odprowadzanie ciepła do chłodnic wszelkiego rodzaju, miedzy innymi dlatego powstał i7 479k bo intel poprawiał wszelkie mankamenty które wyłapano już w użytkowniku 4770. Co do w ogóle procesorów to zasadniczo i5 to seria przeznaczona dla graczy mocny pojedynczy watek jak potrzebujesz wołka roboczego to albo xeon albo i7

Omiń także szerokim łukiem propozycje z posta powyżej władujesz się w starocie które nie jest już produkowane http://ark.intel.com/pl/products/47917/Intel-Xeon-Processor-W3680-12M-Cache-3_33-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI czyli kasa wywalona w błoto jak co do czego nie mówiąc już ze nie wiesz ile toto jeszcze pociągnie

Edytowane przez skalpel3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności