Skocz do zawartości

3ds Max 2016 dziwny problem po imporcie CADa


tomaszzero

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam jakiś dziwny problem z maxem. Po wrzuceniu podkładu z CADa viewport zaczął wariowac. Są jakies nagłe zmiany widoku, samoczynne, prolemy z przesuwaniem vertexów, edgy itd. Próbowałem wyeksportowac scenę (z i bez podkładu) do innej wersji maxa (korzystam z 2016), do formatu fbx, 3ds, obj. Nic. Czysty nowy plik lub jakiś inny projekt działa bez zarzutu. Zwróćcie uwagę na zachowanie tego kwadracika w prawym górnym rogu przy obracaniu. W filmiku poniżej raz tylko użyłem skrótu "top view" i "extent zoom". Wszystkie inne skoki widoku zrobił max sam. Ktoś miał taki problem? Nie da się pracować...:/

 

Sorry za muzykę, ale na szybko nagrywałem jakimś programem:P

https://www.youtube.com/watch?v=QsrPz0OABWk&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Miałem kiedyś podobne problemy z dużym terenem z CADa. Problemem był rozmiar (w jednostkach) samego podkładu. Rzut był bardzo oddalony od początku układu współrzędnych. W rysowaniu w Autocadzie nie miało to znaczenia, ale po wrzuceniu do maxa, przy setkach tysięcy jednostek długości (tu też sprawdziłbym czy są takie same w obu programach) świrował. Spotykałem się z tym w kilku wersjach maxa. Ponieważ programiści Autodesku należą do leniwych to nie sądzę, by w ogóle zajęli się kiedykolwiek tym problemem. W/w problemy nie były zależne od sprzętu, na którym pracowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności