Skocz do zawartości

Ludzik do nauki anatomii


Kubajaniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

nie wiem czy mi sie cala strona wczytuje, ja widze tylko przód i jest spoko. Tylko nie wiem czy duzo sie nauczysz z tego anatomii. Widać mięśnie ale jak nie znasz ich funkcji oraz do czego są przymocowane i w którym miejscu - czyli dobrej wiedzy o szkielecie to wiele Ci on nie da. Więcej chyba wyłuskasz ze swykłej książki do medycyny.

Bo wiesz kiedyś dostaniesz do zrobienia żyrafę, to jej układ mięsniowo-kostny nie będzie do Ciebie w ogóle mówił co może a czego nie może taki zwierzak wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie po co pytales? Anatomii uczymy się by lepiej oddać i zrozumieć motorykę. A statyczny model z układem męśni do podglądu jest gorszym wyjściem, bo trzeba się tego nauczyć na pamięć mięsień po mięśniu, a nie podglądać. Anatomia żyrafy czy człowieka jest bardzo podobna - jak masz gdzieś np. mięsień przywodzący i wiesz gdzie jest umocowany, to wiesz jak moze zachowac się kończyna. Jak nie wiesz, to czy masz taki model kupiony czy nie - i człowiek i żyrafa na siedząco będą u Ciebie wygladały jakby spadł na nie fortepian albo bedziesz robił tylko to co znajdziesz w google images.

 

Oczywiście są rózne poziomy wiedzy jaką chcemy zdobyć i jest też taki w ktorym nie widzi sie związku między szkieletem ssaków, ale ciężko z tego wykrzesać dobrą pensję dlatego poleciłem inną metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JackTheRippy dzięki za linka, skusiłem się i kupiłem cały zestawik.

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanko. Wiecie może gdzie można znaleźć modele ludzi tylko z prostych płaskich kształtów, albo pod jaką nazwą tego szukać? Chodzi mi o coś takiego http://img-new.cgtrader.com/items/25564/planes_of_the_head_-_female_3d_model_obj_b4bf82c1-e33b-4658-8447-4b8aca81d217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności