Skocz do zawartości

WebArtFolio: ker... eee, bolitic


bolitic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Zmieniam powoli branze w ktorej chce pracowac. Z Gamedev do ogolnie i szeroko pojetego web devu. Intresuja mnie technologie zarowno back jak i fron-end, server side i client.

 

Zaczelem zglebiac ASP.NET na MONO / .NET 4.0.

 

Jako pole cwiczebne wybralem stworzyc swoj homepage, ktory jest i bedzie caly czas ubogacany o nowe elementy z nauki.

 

Nie wyglada on dobrze, wiec daje go tutaj aby moze otrzymac wskazowki od specow od webdesignu, jak to mogloby wygladac. Na razie skupiam sie na funkcjonalnosci.

 

http://keraj37-001-site1.smarterasp.net/Default.aspx?to=home

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzieki - wiesz moja ambicja jest ogolna strona home mojej osoby, nie przesadzona jak ta ktora pokazales - ma to byc zwykla, prosta i lekka podwzgledem wydajnosci, ale... wlasnie ma wygladac tez przyzwoicie.

 

A co bedzie?

 

Bedzie porftolio, moj online project AI, takze CMSowy blog.

 

Tak wiec to ma byc moj koncik w googl... to znaycz w internecie a nie online CV.

 

Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycze Ci powodzenia na nowej drodze zycia:)

 

Strona w tej chwili wyglada jak HTML z 1999 roku. Duzo tam niepotrzebnych IMO informacji jak copyright, albo "twoje IP".

Jezeli ten kolor ma nawiazywac do starych terminali to pewnie nie z tym fontem.

 

Jezeli strona ma byc Twoja wizytowka i np. zalatwic prace, to niestety sa bledy typu "fall in love in programming", "oportunities". Pomyslalbym tez na podmiana zdjecia, bo wygladasz, jakbys byl spocony (swieci Ci czolo, wlosy w nieladzie).

 

 

Dawno juz nie jestem w temacie, ale mam wrazenie, ze teraz najgoretszym tematem jest HTML5 i bajery, ktore mozna w nim zrobic. Moze to jest jakis kierunek, nie wiem czy zgodny z Twoim zainteresowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

 

Dokladnie, strona ma nawizywac do terminali, ale w cale nie takich starych - takich ktorych uzywam codziennie na moim OSX.

 

Tak wiec podminilem fonta. Mozna zobaczyc czy lepszy - wydaj mi sie ze lepszy ale i tak nie taki jakibym chcial na 100% wiec bede szukal dalej.

 

Bledy w pisowni - wiadomo - pisalem na szybkiego. Poprawilem juz (chyba na dobrze).

 

Zdjecie? Walnelem takie bo innego nie mialem, a wlosy sa takie jakie mam zawsze :D

 

HTML5 - spoko, tez go zglebiam - ASP.NET + HTML5 itd - ASP to bardziej serverside HTML5 trzeba znac mimo wszystko jak chce sie ASP robic. To sa technologie inne ale uzupelniajace sie i wspozyjace.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lepiej ale czcionka jest bardzo nieczytelna w tej wielkości*. No i nie ma polskich diakrytyków z tego co widzę.

 

*Dopiero jak powiększyłem stronę trzykrotnie to ta czcionka zaczęła dobrze wyglądać, ona nie jest do wyświetlania zwykłego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienilem czcionke (jeszcze bede ja zmienial gdyz mi nie odpowaida za bardzo)

Dodalem background image.

Moja pierwsza kontrolka AJAX wraz z "loading" image (na stronie visists po kliknieciu REFRESH button)

 

I pare mniejszych zmian.

 

Czas sie zabrac za kontent :)

 

W ten weekend postaram sie zrobic:

Dev'owe portfolio.

i CV

 

i zobaczymy co jeszcze

 

http://keraj37-001-site1.smarterasp.net/Default.aspx?to=about

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia w pivotowaniu. Zagadnienie trudne, bo wiele rzeczy - server side - wychodzi po latach. Osobiście nie zatrudniłbym programisty server side bez kilkuletniego doświadczenia, a te proste rzeczy można ogarnąć automatami - dlatego podziwiam kierunek, ja z niego uciekłem, bo jest kompletnie niezarobkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje - trudny chleb - obecnie technologie webowe/netowe sa tak roznorodne i zaawansowane ze trudno to ogarnac nawet w 2 lata codziennej nauki - ale ja tu mowie o calkowitym poznaniu tajnikow. Nie mniej ide w tym kierunku bo to lubie, a to najwazniejsze. Nie wiem czy bede w tym pracowal, ale szanse sa jak wytrwam w nauce.

 

Pozatym gry online/mobilne to teraz moim zdaniem BARDZIEJ niezarobkowy biznes, a dlaczego to wiesz i nie musze tlumaczyc jak robic dzieci ojcu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, z tym Bardziej się zgodzę. Ale serverside i doświadczenie w casualach może przerodzić się w bardzo fajny skill przydatny np. w grach przeglądarkowych, które są baardzo popularne i dochodowe - porównując do mobilków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę na głos. Próbujesz różnych fontów, różnych kolorów, różnego ułożenia poszczególnych elementów... ale nie projektujesz.

Mimo, że projektowanie można sprowadzić właśnie do tych czynności, ale nie o to w projektowaniu chodzi.

To tak jakby sprowadzić modelowanie 3d jedynie do przesuwaniem vertexów.

Nie mam czasu na elaborat o tym co to projektowanie pewnie gdzieś tam o tym czytasz, ale to tego najbardziej musisz się nauczyć, a nie doboru fontów czy kolorów, które są tylko składowymi dobrego dizajnu.

Niestety zrobienie czegoś z tłem nie wystarczy.

 

Z konkretów może jedynie taki link: http://design.tutsplus.com/articles/50-totally-free-lessons-in-graphic-design-theory--psd-2916

głownie typografia i design theory.

 

Chyba, że czegoś nie skumałem i chcesz być po prostu frontend dev.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki, link sie przyda - a strone wrzucilem tu aby uzyskac feedback na temat wlasnie dizajnu, gdyz jak widac zero o tym wiem. Gdzie podpatrzylem ze mapka strony jest po lewej a kontent po prawej, footer na dole a header na gorze - tyle wiem.

 

Tak wiec strona jest calyczas BETA WIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności